ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2016 р. Справа № 804/1722/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді судді суддіКононенко О. В. Гончарова І.А. Сидоренко Д.В. при секретаріДмитрієнко О.Д. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
24.03.2016 року ОСОБА_5 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру від 31.12.2015 року № 799 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікаті» в частині пункту 7 додатку;
- зобов'язати Державну службу України з геодезії, картографії та кадастру поновити дію кваліфікаційного сертифікату від 03.06.2013 року № 01103 та запис про ОСОБА_5 в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем безпідставно прийнято наказ про анулювання його кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника та внесено відповідний запис до реєстру.
Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позов з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_5 03.06.2013 року отримав кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника НОМЕР_1.
Відповідно пункту 7 додатку до наказу Держземагентства України від 31.12.2015 року №799 «Щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката», було анульовано кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 03.06.2013 року НОМЕР_1 ОСОБА_5, на підставі листа Кваліфікаційної комісії від 29.12.2015 року № 15/975.
Підставою для прийняття рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 03.06.2013 року НОМЕР_1 ОСОБА_5 стало порушення статті 66-1 Закону України «Про землеустрій», а саме відсутність відомостей у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників щодо ФОП ОСОБА_5
Вирішуючи справу суд зазначає, що частиною 19 статті 66 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону.
Відповідно до частини 2 статті 68 Закону України «Про землеустрій» кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав:
грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;
наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;
з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
Згідно частини 3 статті 68 Закону України «Про землеустрій» на підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Положеннями частини 4 статті 68 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.
Відповідачем не доведено, що позивачем грубо порушені вимоги положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. Так, судом не встановлено грубих порушень вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
Натомість у витязі із листа Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру від 23.12.2015 року № ДС-32-28-1000.23-19114/23 зазначається, що позивачем порушено статті 66-1 Закону України «Про землеустрій», а саме, відсутні відомості у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників щодо ФОП ОСОБА_5
Згідно частини 1 статті 66-1 Закону України «Про землеустрій» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
Частиною 6 статті 66-1 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що інженери-землевпорядники несуть відповідальність за достовірність інформації, яка подається до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, у порядку, встановленому цим Законом.
Таким чином, нормами діючого законодавства яке регулює відносини щодо ведення Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників не передбачено відповідальність за відсутність відомостей щодо інженера-землевпорядника в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників, оскільки обов'язок щодо ведення реєстру покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
За таких обставин, суд дійшов висновку, про протиправність наказу Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру від 31.12.2015 року № 799 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікаті», в частині анулювання сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_5 НОМЕР_1 від 03.06.2013 року та вважає за необхідне зобов'язати відповідача вчинити дії щодо поновлення дії сертифікату в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників .
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_5 до Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправним та скасування наказу задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру від 31.12.2015 року № 799 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", в частині анулювання сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_5 НОМЕР_1 від 03.06.2013 року.
Зобов'язати Державну службу України з геодезії, картографії та кадастру вчинити дії щодо поновлення в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників інформацію про кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника НОМЕР_1 від 03.06.2013 року на ім'я ОСОБА_5.
Стягнути з Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_5 судовий збір в сумі 551,20 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 17 травня 2016 року
Головуючий суддя Суддя Суддя О.В. Кононенко І.А. Гончарова Д.В. Сидоренко