Ухвала суду № 59006657, 11.07.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2016
Номер справи
808/1894/16
Номер документу
59006657
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1

11 липня 2016 року Справа № 808/1894/16 м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Нечипуренка О.М., при секретарі Резніченко А.О., розглянувши у відкритому судовому матеріали справи

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Захист ЛТД"

до: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області

про: визнання протиправними дій, -

за участі представників сторін:

від позивача - ОСОБА_2 (довіреність № 02/16-3261 від 09.02.2016)

від відповідача - ОСОБА_3 (довіреність № 87/Б/08-27-10 від 11.01.2016)

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Захист ЛТД» до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області про визнання протиправними дій останньої щодо проведення позапланової виїзної перевірки позивача з питання дотримання вимог валютного законодавства.

Ухвалою суду від 21.06.2016 відкрито провадження у адміністративній справі №808/1894/16 та призначено до судового розгляду на 11.07.2016.

В засіданні 11.07.2016 представник відповідача заявив письмове клопотання про залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Захист ЛТД» без розгляду, у звязку із пропуском строку звернення до суду, встановленого ст. 99 КАС України.

Представник позивача проти задоволення клопотання відповідача та залишення позову без розгляду заперечив. Зазначив, що позов подано до суду у визначений законом термін.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи дійшов наступних висновків.

Частиною 1 ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Таким чином, правовий припис "в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом "означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, які встановлені законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.

За загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Необхідно зазначити, що процесуальним строком є проміжок часу, встановлений законом або судом, у який суд та особи, що беруть участь у справі, та інші учасники процесу вчиняють певні процесуальні дії, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, в результаті вчинення яких настають певні правові наслідки.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАСУ адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати (ст. 101 КАСУ). Частиною 1 статті 102 КАСУ передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Частиною 4 цієї - статті встановлено, що правила даної статті не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.

Тобто, внаслідок пропущення строків звернення до адміністративного суду для позивача наступають негативні юридичні наслідки. Слід зауважити, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує дії відповідача щодо проведення позапланової виїзної перевірки, яка була розпочата 30.06.2015.

Саме тому, обчислення строку для подання позову має обчислюватись з 30.06.2015.

Отже, з викладеного слідує, що поро порушення його прав позивач дізнався з 30.06.2015 та пропустив строк звернення до суду.

Приймаючи рішення у справі, суд зважав на приписи ст. 2 КАС України, згідно яких завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до суду із зазначеним позовом, а причини пропуску строку звернення до суду не можна вважати поважними.

За приписами ч.2 ст. 100 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

За таких обставин подана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.99, ст. 100, ст.160, ст.165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області - задовольнити.

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Захист ЛТД" до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області про визнання протиправними дій щодо проведення позапланової виїзної перевірки з питання дотримання вимог валютного законодавства - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Суддя О.М. Нечипуренко