П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 524/5281/16-п
18.07.2016 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли зі Кременчуцької об,єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про притягнення ОСОБА_2 ,30.06.1952 р.н, працюючого керівником ПП «Торгова компанія «Оператор» , проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
14.07.2016р. у провадження Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
У протоколі зазначено, що 29.06.2016 рок о 12год. 02 хв. при проведенні перевірки підприємства ПП «Торгова компанія «Оператор , ОСОБА_2 , будучи керівником ПП «ТК «Оператор» , допустив порушення порядку ведення податкового обліку , а саме порушено термін подання податкової декларації з ПДВ за травень 2016 року при граничному терміні подання 21.06.2016 року , декларацію не подано , чим порушено п.п.49.18.1 та п.49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 ПКУ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями.
Перевіряючи можливість прийняття до провадження вказаного протоколу, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню до особи, яка його склала, з наступних підстав.
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
У порушення вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або дані про відмову цієї особи від їх надання та підписання протоколу, їй не роз'яснені права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП.
До представлених суду матеріалів протоколу долучений Акт про неявку посадових осіб для ознайомлення , підписання і отримання копії протоколу про адміністративне правопорушення від 12.07.2016р. №8, , але із корінця повідомлення від 21.06.2016 року (.а.с 9) убачається , що посадові особи ПП «Торгова компанія «Оператор» запрошувались до Кременчуцької ОДПІ на 11.07.2016 року о 15 години для ознайомлення , підписання то отримання копії проколу , а не для надання пояснень по суті вчиненого адміністративного правопорушення , також акт про неявку посадових осіб для ознайомлення , підписання і отримання копії протоколу про адміністративне правопорушення був складений 12.07.2016 року , а запрошувались посадові особи підприємства до ОДПІ 11.07.2016 року. Таким чином, об,єктивних даних, які б підтверджували факт вручення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 протоколу про адмінправопорушення і факт того , що він викликався до ОДПІ для надання пояснень по суті вчиненого адміністративного правопорушення , суду не надано , що є порушенням вимог ч.2 ст. 255 та ст.. 268 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адмінправопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст.ст.7, 256, 276, 278 КУпАП,,
П О С Т А Н О В И В:
Протокол про адміністративне правопорушення №99 від 13.07.2016р. про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП та додані до нього інші матеріали справи повернути Кременчуцькій об,єднаній державній податкової інспекції Державної фіскальної служби у Полтавській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Судя: