Постанова № 58994187, 12.07.2016, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
12.07.2016
Номер справи
243/5320/16-а
Номер документу
58994187
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

243/5320/16-а

2-а/243/154/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2016 року м. Слов'янськ

приміщення суду за адресою: м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Слов'янський міськрайонний суд в складі:

головуючого судді Сидоренко І.О.,

при секретарі судового засідання Рудь Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі № 8 Слов'янського міськрайонного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного УПФУ Донецької області про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Слов'янського міськрайонного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного управління пенсійного Фонду України Донецької області про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії. Дана позовна заява мотивована тим, що позивач є пенсіонером органів прокуратури, працював органах прокуратури з 01.08.1988 року по 14.05.2004 року. Звільнений за вислугою років у зв'язку з виходом на пенсію з посади заступника прокурора Слов'янського району Донецької області. На день виходу на пенсію мав більше 20 років стажу роботи на прокурорсько-слідчих посадах. В 2004 році Управління ПФУ в м. Слов'янську Донецької області позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12 липня 2001 року в розмірі 80 % від заробітку на посаді заступника прокурора Слов'янського району відповідно до довідки прокуратури Донецької області, і з того часу отримував пенсію з врахуванням відповідних підвищень, що надавалися постановами уряду.

Відповідно до Постанови КМУ № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою передбачено підвищення оплати праці прокурорів та слідчих, позивач звернувся до Слов'янського об'єднаного управління ПФУ із заявою про перерахунок пенсії та надав відповідну довідку прокуратури Донецької області про отриману заробітну плату від 03.06.2016 року № 18-57-1052, з якої належить здійснити перерахунок пенсії в розмірі 80 % від суми основного щомісячного заробітку.

Але, рішенням Слов'янського об'єднаного управління ПФУ № 11979/03 від 29 червня 2016 року в перерахунку пенсії позивачу було відмовлено. Свою відмову відповідач обґрунтував тим, що відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року скасовуються норми про пенсійне забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу» з 01 червня 2015 року пенсії в порядку і на умовах, визначених вищевказаними Законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.

Просить суд визнати протиправним та скасувати рішення № 11976/03 Слов'янського об'єднаного Управління пенсійного фонду України Донецької області від 29 червня 2016 року «Про відмову в перерахунку пенсії по заробітку», яким позивачу відмовлено в перерахунку пенсії по заробітній платі, призначеній на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» з урахуванням довідки прокуратури Донецької області від 03.05.2016 року № 18-57-1052 та зобов'язати Слов'янське об'єднане Управління пенсійного Фонду України Донецької області здійснити з 01 грудня 2016 року перерахунок пенсії, призначеної на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції від 12.07.2001 року, чинній на час призначення пенсії) з урахуванням довідки прокуратури Донецької області від 03.06.2016 року № 18-57-1052 в розмірі 80% від суми місячного заробітку 11867,46 грн. без обмеження суми пенсійної виплати, а також виплати різницю починаючи з 01.12.2015 року.

Відповідачем - Слов'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області надано суду заперечення, яке мотивовано наступним. Позивачу ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» з 27.05.2004 року. 24.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою № 3256 про перерахунок пенсії по заробітку. 24.06.2016 року Слов'янським об'єднаним управління пенсійного фонду України Донецької області за результатами розгляду наданих позивачем документів, прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії через відсутність відповідного порядку перерахунку пенсії, скасуванню норм стосовно пенсійного забезпечення особам, яким призначається пенсія відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру». Відповідно до пункту 2 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми щомісячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено страховий єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Пунктом 29 Закону № 1697 встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» вдосконалено визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії. Постановою КМУ від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, а саме: внесено зміни до постанови КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», якими скасовано здійснення перерахунків, в тому числі й для державних службовців при підвищенні окладів та наданні нових довідок, а саме, виключно п. 4, який встановлював порядок такого перерахунку, також внесено зміни до п. 5, 6, які виклали в новій редакції, тим самим усунувши звернення з довідками про заробітну плату при перерахунку пенсії.

З урахуванням вищезазначеного можливо дійти висновку, що на теперішній час не визначено порядок перерахунку пенсій у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівника органів прокуратури.

Крім того, в своїх позовних вимогах позивач наголошує на здійсненні перерахунку пенсії без обмеження граничним розміром. Проте, ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697 передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10,740 грн. Отже, дана вимога позивача є безпідставною.

З 01.04.2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VIII. Пунктом 5 Розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 213 встановлено, що разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового і Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України. З урахуванням того, що до 01.06.2015 року відповідний закон не прийнято, з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищенаведеними Законами України не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.

Відповідно до Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Відповідно до висновків Конституційного Суду України, викладених в рішенні від 09 лютого 1999 року № 1-рп/99, у якому відображено, що за закріпленим у наведеній статті Конституції України принципом, дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з її втратою, тобто до події/факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Тобто, Конституційний принцип незворотності дії законів, які погіршують становище особи, дає підстави для висновку про необхідність застосування вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», якщо звернення із заявою про призначення пенсії відбулося після набрання чинності зазначеного закону.

Просять суд в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.

Розгляд справи здійснювався у порядку письмового провадження з врахуванням приписів частини 6 статті 128, з огляду на те, що жодна з осіб, яки беруть участь у справі не прибула у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового засідання.

Проаналізувавши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Слов'янському об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» № 1789 від 05.11.1991 року з 27.05.2004 року.

24.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою № 3256 про перерахунок пенсії по заробітку. Однак, відповідно до рішення № 80 від 24 червня 2016 року Слов'янського об'єднаного управління ПФУ Донецької області позивачу відмовлено в перерахунку пенсії виходячи з того, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового і Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України, а тому з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищенаведеними Законами України не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.

Дана відмова відповідача в перерахунку пенсії позивача є незаконною виходячи з наступного.

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону № 1789-XII, відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), прокурори і слідчі за стажем роботи не менше 20 років, у тому числі за стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI, який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-XII, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права: «Прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії».

Таким чином, з 01 жовтня 2011 року положення частини першої статті 50-1 Закону № 1789-XII щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VI.

З урахуванням змін, внесених Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» №1166-VII від 27.03.2014 р., пенсія призначається в розмірі 70 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, а з урахуванням Закону N 76-VIII (76-19 ) від 28.12.2014р.- в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

У той же час, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини 13, 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII.

Так, відповідно до частини 13 статті 50-1 Закону № 1789-XII обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

За приписами частини 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідним категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числі місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законами № 3668-VI, №1166-VII, № 76-VIII зміни до статті 50-1 Закону № 1789-XII щодо розміру пенсії стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Відповідно до ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Верховний Суд України вирішував питання про усунення розбіжностей у застосуванні статей 50-1 Закону № 1789-ХІІ у Постановах від 10.12.2013р. (справа №21-348а13) та від 17.12.2013р. (справа №21-445а13) зазначив, що виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позивач має право на перерахунок призначеної йому на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Відмовляючи позивачу в здійсненні перерахунку пенсії, Слов'янське об'єднане управління ПФУ посилається на ті обставини, що відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VIII, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового і Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.

Однак, суд не може погодитись з даним висновком відповідача, оскільки заборони здійснювати перерахунок пенсії дана норма не містить, а процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Крім того, позивач зазначає, що оскільки він звернувся до УПФУ у м. Слов'янську із заявою про перерахунок вже призначеної пенсії в червні 2016 року, тобто коли була надана довідка про заробітну плату на посаді заступника прокурора станом на 01 грудня 2015 року, різницю в пенсії за минулий час йому повинна бути виплачена саме з цієї дати - з 01 грудня 2015 року.

Суд погоджується з даним ствердженням позивача виходячи з наступного.

Згідно з частиною другою статті 99 КАС для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до статті 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до вимог частини 4 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії відбувається: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Однак, суд вважає, що при розгляді цієї справи слід застосовувати положення спеціальних норм, а саме Закону № 1789-ХІІ. Так, статтею 50-1 даного Закону передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

ОСОБА_1 надав відповідачу довідку № 18-57-1052 від 03.06.2016 року, що видана Прокуратурою Донецької області, в якій зазначено, що станом на 01 грудня 2015 року заробітна плата для перерахування пенсії за посадою заступника прокурора складає 11867,46 грн. Отже, підстави для перерахунку пенсії позивача виникли з 01 грудня 2015 року, тому й перерахунок пенсії слід проводити саме з 01 грудня 2015 року.

На підставі вищевикладеного суд доходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до вимог частини 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. При зверненні до суду позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп., що підтверджується квитанцією про сплату судового збору. Тобто сума судового збору, яка підлягає поверненню становить 551 грн. 20 коп.

Керуючись вимогами ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 100, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Слов'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення № 11976/03 Слов'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області від 29 червня 2016 року «Про відмову в перерахунку пенсії по заробітку», яким ОСОБА_1 було відмовлено в перерахунку пенсії по заробітній платі, призначеній на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням довідки прокуратури Донецької області від 03.05.2016 року № 18-57-1052.

Зобов'язати Слов'янське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити з 01 грудня 2015 року ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перерахунок пенсії, призначеної на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на час призначення пенсії) з урахуванням довідки прокуратури Донецької області від 03.06.2016 року № 18-57-1052 в розмірі 80% від суми місячного заробітку 11867,46 грн., починаючи з 01.12.2015 року.

Стягнути з розрахункового рахунку Слов'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, ЄДРПОУ 37803258, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна грн.) 20 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийнятті постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду І О.Сидоренко