
Справа № 234/11024/16-к
Провадження № 1-кс/234/3707/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей і документів
15 липня 2016 року м. Краматорськ
Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області - Демидова В.К.,
при секретарі - Синельник І.В.,
за участю слідчого - Прокоф'євої О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську
клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області капітана поліції Прокоф'євої О.В. про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016050390001748 від 14.06.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
15 липня 2016 року старший слідчий СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області капітан поліції Прокоф'єва О.В. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016050390001748 від 14.06.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Клопотання мотивує тим, що 14.06.2016 до ЧЧ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області надійшов рапорт від начальника відділу УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НП України про те, що посадові особи ПП «Технотрон», Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів та ТОВ «Караван-Сарай», внесли в офіційні документи - звіт «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за формою 10-ПІ, завідомо неправдиві відомості.
14.06.2016 старшим слідчим СВ Краматорського ВП вказане кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.
Під час досудового розслідування встановлено, що згідно Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 876-ХІІІ від 21.09.1991:
ст.19. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог цього Закону.
Ст.20. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно Наказу Державної статистики України № 286 від 28.09.2005 затверджена Інструкція зі статистики кількості працівників, відповідно до п.3 якої, встановлений порядок визначення середньої кількості працівників.
Відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 42 від 10.02.2007, затверджено форму звітності N 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» та Інструкції щодо заповнення форми звітності № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів».
Так встановлено, в 2015 році, посадові особи ПП «Технотрон», в силу покладених на них організаційно-розпорядчих функцій, а саме - ведення обліку особового складу підприємства, його підрозділів відповідно до уніфікованих форм первинної документації, в порушення вимог ст.ст.19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 876-ХІІІ від 21.09.1991, Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 42 від 10.02.2007 та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», шляхом неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, невірно розрахували, та внесли до річного статистичного звіту за формою № 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів неправдиві відомості про кількість працюючих на підприємстві за 2015 рік інвалідів, в частині того, що на підприємстві у вказаному періоді працювало середня кількість штатних працівників в місяць 18 осіб з них середньомісячна кількість фактично працюючих інвалідів у кількості 1 особа, та інвалідів, які повинні працювати згідно вимог ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 0 особи, що не відповідає дійсності, тому що фактично кількість штатних працівників на підприємстві за даними ПФУ складала 18 осіб, з них фактично працюючих інвалідів 1 штатних одиниць.
Відповідно до чинного законодавства в звіті повинно було бути вказано, що середньомісячна кількість фактично працюючих штатних працівників в місяць складає 18 осіб, середньомісячна кількість фактично працюючих інвалідів склала 1 штатних одиниць, а інвалідів, які повинні працювати 0 осіб. Таким чином, посадові особи ПП «Технотрон» (ЄДРПОУ 13521077), внесли до вказаного звіту завідомо недостовірну інформацію про працевлаштування 1 особи, яким до чинного законодавства встановлена інвалідність замість 0 осіб фактично працюючих на підприємстві.
Таким чином, в ході досудового розслідування даного кримінального провадження встановлені підстави вважати, що протягом 2015 року посадові особи ПП «Технотрон» (ЄДРПОУ 13521077) надавали «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», у якому вказували замість 1 кількість штатних одиниць працевлаштованих інвалідів, 0 штатну одиницю.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, аналізуючи зібрані відомості в їх сукупності, беручи до уваги, що в цілях швидкого, повного та всебічного розслідування кримінального провадження, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний, виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у ПП «Технотрон» (ЄДРПОУ 13521077), що розташоване за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Об'їзна, 1, а саме оригіналів наказів про прийняття, переміщення по посадах та звільнення всіх осіб, які працювали в 2015 році, на вказаному підприємстві; довідок МСЕК; звітів про працю; штатних розкладів; належним чином завірених копій трудових книжок інвалідів; форми звітності № 10-ПІ; відомостей щодо нарахування та виплату заробітної плати, особам, які працювали в 2015 році на вказаному підприємстві, а також наказів про призначення на посади директора та головного бухгалтера підприємства та посадових інструкцій станом на 2015 рік, копію статуту підприємства, оскільки вищевказані документи містять інформацію, яка в подальшому може бути використана як доказ, що підтвердить наявну кількість працевлаштованих інвалідів на підприємстві та які необхідні для проведення судово-бухгалтерської та почеркознавчої експертиз з метою встановлення особи, яка скоїла кримінальне правопорушення.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав у повному обсязі.
На підставі ст..163ч.2 КПК України, суд вважає необхідним розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться вищевказані речі та документи.
Вислухавши слідчого , ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, вважаю, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню.
Частиною 1 статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Частиною 5 та 6 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Беручи до уваги вищевикладене, для всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження, зареєстрованого в ЄРДР за №12016050390001748 від 14.06.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не можливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, вважаю необхідним клопотання слідчого про тимчасовий доступ задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166 КПК України слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області капітана поліції Прокоф'євої О.В. про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016050390001748 від 14.06.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України- задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області капітану поліції Прокоф'євої О.В. або іншій особі за його дорученням дозвіл на доступ до інформації та документів та їх вилучення, що знаходяться у ПП «Технотрон» (ЄДРПОУ 13521077), що розташоване за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Об'їзна, 1, а саме: оригіналів наказів по прийому, переміщенні по посадах та звільнення всіх осіб, які працювали в 2015 році на вказаному підприємстві; довідок МСЕК; звітів про працю; штатний розклад; належним чином завірені копії трудових книжок інвалідів; форми звітності № 10-ПІ; відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати, особам, які працювали в 2015 році на вказаному підприємстві, а також накази про призначення на посади директора та головного бухгалтера підприємства, посадові інструкції станом на 2015 рік, копію статуту підприємства.
Строк дії ухвали - 30 днів з дня винесення.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов'язковому виконанню.
У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя В. К. Демидова