УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
14 липня 2016 року№ 876/4948/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16 червня 2016 року у справі № 308/12404/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородської міської ради Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень та зобовязання до вчинення дій,
встановив:
постановою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16.06.2016 у задоволенні позову відмовлено.
Із цією постановою не погодився позивач та подав на неї апеляційну скаргу. Однак, така подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, так як до неї не долучено документ про сплату судового збору у розмірі визначеному законом.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви та заяви про збільшення позовних вимог), за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, у первинному адміністративному позові позивачем заявлено дві позовні вимоги про скасування п. 1.1 рішення від 28.12.2012 № 792 та про зобовязання відповідача розірвати договір оренди. У подальшому позивачем збільшено позовні вимоги, з урахуванням яких, він також просить скасувати рішення від 23.04.2014 № 1294.
Таким чином, у розглядуваній справі заявлено три немайнові вимоги, а відтак розмірі судового збору, який підлягав сплаті у суді першої інстанції становить 219,24 грн (1218 * 0,06 * 3).
Враховуючи викладене, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання цієї апеляційної скарги становить 241,16 грн (219,21 * 1,1).
Як вбачається із долученої до апеляційної скарги квитанції № 5191\з5 від 25.06.2016, апелянт судовий збір сплатив у розмірі 81,41 грн, а отже сума недоплати становить 159,75 грн.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 10-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 159,75 грн за реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 825014, рахунок отримувача 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Призначення платежу Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя
ухвалив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16 червня 2016 року у справі № 308/12404/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородської міської ради Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень та зобовязання до вчинення дій залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяО.М. Гінда