Постанова № 58979328, 06.07.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2016
Номер справи
812/599/16
Номер документу
58979328
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 липня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/599/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Ковальової Т. І.,

при секретарі судового засідання: Дюкаревій М. І.,

за участю сторін:

представник позивача: ОСОБА_1,

представник відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фермерського господарства Лаванда плюс до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фермерського господарства Лаванда плюс до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 12 травня 2016 року Старобільська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області проведено камеральну електронну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ФГ «ЛАВАНДА ПЛЮС» за грудень 2015 року. За результатами перевірки Відповідачем було складено ОСОБА_2 від 12.05.2016 року №158/12 - 32280300.

Згідно висновків акту №158/12 - 32280300 перевіркою встановлено порушення Позивачем абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі- ГІКУ). в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: Позивачем несвоєчасно зареєстровано податкову накладну від 25.12.2015 року №3/2 на суму 283 640 грн.. крім того ПДВ 56 728 гри.

16 травня 2016 року голова фермерського господарства «ЛАВАНДА ПЛЮС», користуючись правом наданим йому п.86.7 ст. 86 ПКУ. подав свої заперечення до Старобільської ОДПІ до акту перевірки №158/12- 32280300 від 12.05.2016 року в яких пояснив фактичні обставини при реєстрації податкової накладної від 25.12.2015 року №3/2 на суму 283 640 грн.. крім того ПДВ 56 728 гри. та просив в зв'язку з відсутністю вини ФГ «ЛАВАНДА ПЛЮС» у порушенні абз.11 п.201.10 сг. 201 розділу V ІІКУ не виносити податкове повідомлення-рішення.

Старобільська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області, розглянувши заперечення на ОСОБА_2 камеральної електронної перевірки, 20.05.2016 року, надала письмову відповідь в якій зазначила, що вважає правомірними висновки акту камеральної електронної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ФГ «ЛАВАНДА ЛЮС» за грудень 2015 року від 12.05.2016 року №1 58/12-32280300.

24 травня 2016 року Відповідач, на підставі з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПКУ, на підставі акту перевірки від 12.05.2016 № 158/12-32280300 та даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітний період грудень 2015 року, винесла податкове повідомлення-рішення за №0001871200 яким застосувала до Позивача штраф у розмірі 10% у сумі 5672 грн. 80 коп. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п.201.10 статті 201. та згідно зі сг.. 120-1 ГІКУ за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 56 728 грн.00коп..

Позивач вважає дії відповідача необгрунтованими, а висновки ОСОБА_2 від 12.05.2016 року №158/12-32280300 незаконними та такими, що не відповідають нормам податкового законодавства та фактичним обставинам. Таким чином, податкове повідомлення-рішення від 24 травня 2016 року №0001871200 має бути скасоване, виходячи з наступного.

З наведеними в акті висновками, що Позивач несвоєчасно здійснив реєстрацію податкової накладної № 3/2 від 25.12.2015 року складену на адресу покупця -платника ПДВ ГОВ «АГРОЄВРОТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38869126). поставлений товар соняшник на суму 283640.00 грн.. крім того ПДВ 20%- 56728.00 грн., ФГ «ЛАВАНДА ПЛЮС» не погоджується з огляду на наступне:

Граничний термін реєстрації податкової накладної №3/2 від 25.12.2015 року - 9 січня 2016 року. Станом на 05 січня 2016 року сума податку , на яку Позивач мав право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у єдиному реєстрі податкових накладних складав 20440.86 грн. Тому 06.01.2016 року Позивач здійснив перерахування грошових коштів з поточного рахунку на додатковий електронний рахунок в СЕА ПДВ у сумі 36400,00 грн.. щоб збільшити суму реєстраційного ліміту і зареєструвати податкову накладну №»3/2. Але зазначена сума з невідомих причин була зарахована на поповнення електронного рахунку в СЕА ПДВ лише 12.01.2016 року і Позивач у той же день зареєстрував ПН № 3/2 від 25.12.2015 року. Тобто, надані Позивачем документи повністю підтверджують відсутність порушень ФГ «ЛАВАНДА ПЛЮС» пункту 201.10. статті 201 1ІКУ. в частині порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН. а саме податкової накладної складеної у грудні 2015 року на суму 283 640 грн., крім того ПДВ 56 728 грн. та дотримання положень Постанови Кабінету Міністрів України №»569 від 16 жовтня 2014 року «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» із змінами і доповненнями №»1177 від 30.12.2015 року (далі Постанова №»569).

З урахуванням вище наведеного, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області від 24 травня 2016 року №0001871200.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення адміністративного позову, про що подав письмові заперечення, в обґрунтування яких зазначив, що згідно даних податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2015 року ФГ «Лаванда плюс» по:

- рядку 1 «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, крім ввезення товарів на митну територію України» декларує суми за обсягами постачання (без ПДВ) 946 595 грн., ПДВ - 189 319 грн.

При співставленні задекларованих обсягів постачання з сумами податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, визначені п.201.10 ст.201 ПКУ встановлено:

- в Єдиному реєстрі податкових накладних ФГ «Лаванда плюс» здійснює своєчасну реєстрацію податкових накладних, складених на покупців у грудні 2015 року, за обсягами постачання (без ПДВ) 662 955 грн., ПДВ - 132 591 грн., без урахування коригування податкових зобовязань;

- несвоєчасно здійснено реєстрацію податкової накладної, складеної у грудні 2015 року на адресу покупця - платника ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроєвротрейд» (код 38869126), а саме податкової накладної від 25.12.2015 року № 3/2, постачаємий товар/послуга - соняшник, на суму 283 640 грн., крім того ПДВ - 56 728 грн. Дана податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 12.01.2016 року, номер реєстрації - НОМЕР_1, граничний термін реєстрації - 09.01.2016 року, затримка на три календарних дні.

Таким чином, в ході камеральної перевірки ФГ «Лаванда плюс» встановлено, що до складу податкових зобовязань декларації з ПДВ за грудень 2015 року включає ПДВ у сумі 56 728 грн. за податковою накладною, які згідно абз.11 п.201.10 ст.201 ПКУ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням пятнадцяти денного терміну.

За порушення ФГ «Лаванда плюс» терміну реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних з затримкою на три календарних дні, Старобільською ОДПІ застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 5672, 80 грн.

Відповідно до Постанови КМУ від 16 жовтня 2014 р. N 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» періодичність, структура та формат обміну інформацією і реєстрами платників податку, необхідними для функціонування системи електронного адміністрування податку, визначаються ДФС та Казначейством.

Орган ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Казначейство подає до органу ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках.

На запит платника податку шляхом надсилання електронного повідомлення ДФС надає інформацію про рух коштів на його електронних рахунках (інформація про суми коштів, перерахованих з електронних рахунків платника до бюджету, на спеціальний рахунок, на поточний рахунок платника).

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Отже, враховуючи вищезазначене Старобільська ОДПІ вважає правомірним податкове повідомлення-рішення від 24.05.2016 № НОМЕР_2, яке винесене на підставі акту камеральної електронної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ФГ «Лаванда плюс» за грудень 2015 року від 12.05.2016 року № 158/12-32280300.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлено, що фермерське господарство Лаванда плюс зареєстровано Старобільською районною державної адміністрації Луганської області 24.01.2003, ідентифікаційний код 32280300 (а.с.25-26,27).

Фермерське господарство Лаванда плюс зареєстровано платником податку на додану вартість з 26.04.2006, про що свідчить свідоцтво №200034551 (а.с.29-30).

12.01.2016 Фермерське господарство Лаванда плюс до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2015 року разом з додатком 5 розшифровка податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів та додаток 9 розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг (а. с. 41-44, 45-46,47).

12.05.2016 року Старобільською ОДПІ на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та пп 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, у порядку ст. 76 глави 8 розділу II ПКУ проведено камеральну (електронну) перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2015 року ФГ «Лаванда плюс», за результатами якої складено акт від 12.05.2016 №158/12-32280300 (а. с. 11-14).

Відповідно до результатів перевірки встановлено, що згідно даних податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2015 року Фермерське господарство Лаванда плюс по:

- рядку 1 спрощеної декларації «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, крім ввезення товарів на митну територію України» декларує суми за обсягами постачання (без ПДВ) 946 595 грн., ПДВ - 189 319 грн.

При співставленні задекларованих обсягів постачання з сумами податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, визначені п.201.10 ст.201 ПКУ встановлено:

- в Єдиному реєстрі податкових накладних ФГ «Лаванда плюс» здійснює своєчасну реєстрацію податкових накладних, складених на покупців у грудні 2015 року, за обсягами постачання (без ПДВ) 662 955 грн., ПДВ - 132 591 грн., без урахування коригування податкових зобовязань;

- несвоєчасно здійснено реєстрацію податкової накладної, складеної у грудні 2015 року на адресу покупця - платника ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроєвротрейд» (код 38869126), а саме податкову накладну від 25.12.2015 року № 3/2, постачаємий товар/послуга - соняшник, на суму 283 640 грн., крім того ПДВ - 56 728 грн. Дана податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 12.01.2016 року, номер реєстрації - НОМЕР_1, граничний термін реєстрації - 09.01.2016 року, затримка на три календарних дні.

Згідно висновків акту №158/12 32280300, перевіркою встановлено порушення позивачем пункту 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України, в частині порушення граничних терміні реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: підприємством несвоєчасно зареєстровано податкову накладну складену у грудні 2015 року на суму 283 640, 00 грн, крім того ПДВ 56 728,00 грн.

16 травня 2016 року голова фермерського господарства «ЛАВАНДА ПЛЮС», користуючись правом наданим йому п.86.7 ст. 86 ПКУ. подав свої заперечення до Старобільської ОДПІ до акту перевірки №158/12- 32280300 від 12.05.2016 року в яких пояснив, що граничний термін реєстрації податкової накладної №3/2 від 25.12.2015 09.01.2016.

Станом на 05 січня 2016 року сума податку, на яку фермерське господарство «ЛАВАНДА ПЛЮС» мав право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у єдиному реєстрі податкових накладних складав 20440.86 грн. Тому 06.01.2016 року держава здійснила перерахування грошових коштів з поточного рахунку на додатковий електронний рахунок в СЕА ПДВ у сумі 36400,00 грн.. щоб збільшити суму реєстраційного ліміту і зареєструвати податкову накладну №»3/2. Але зазначена сума з невідомих причин була зарахована на поповнення електронного рахунку в СЕА ПДВ лише 12.01.2016 року і господарство у той же день зареєстрував ПН № 3/2 від 25.12.2015 року та просив в зв'язку з відсутністю вини ФГ «ЛАВАНДА ПЛЮС» у порушенні абз.11 п.201.10 сг. 201 розділу V ІІКУ не виносити податкове повідомлення-рішення (а. с. 8).

Старобільська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області, розглянувши заперечення на ОСОБА_2 камеральної електронної перевірки, 20.05.2016 року №4783/12-30-12 надала письмову відповідь в якій зазначила, що вважає правомірними висновки акту камеральної електронної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ФГ «ЛАВАНДА ЛЮС» за грудень 2015 року від 12.05.2016 року №1 58/12-32280300 (а. с. 9-10).

За результатами камеральної електронної перевірки податковим органом було винесено у відношенні ФГ «ЛАВАНДА ЛЮС» податкове повідомлення рішення від 24.05.2016 №0001871200 та застосовано штраф на загальну суму 5 672,80 грн (а. с. 6).

Відповідно до пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Згідно п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України, результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Відповідно до п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42цього Кодексу.

Згідно п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобовязань платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобовязань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобовязаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обовязкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обовязкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у звязку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно доЗакону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 15 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою контролюючий орган зобовязаний провести документальну позапланову перевірку зазначеного продавця для зясування достовірності та повноти нарахування ним зобовязань з податку за такою операцією.

Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобовязань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Відповідно до п. 200-1.3 ст. 200№ Податкового кодексу України, платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (?Накл), обчислену за такою формулою:

?Накл = ?НаклОтр + ?Митн + ?ПопРах + ?Овердрафт - ?НаклВид - ?Відшкод - ?Перевищ;

де:

?НаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

?Митн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

?ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті.

Відповідно до витягу щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ № 8303289 на запит від 08.01.2016 №8303289, сума податку, на яку фермерське господарство «ЛАВАНДА ПЛЮС» має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 20 440,86 грн, дата реєстрації 24.12.2015 (а. с. 17-18).

Відповідно до витягу щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ № 12303324 на запит від 12.01.2016 №12303324, сума податку, на яку фермерське господарство «ЛАВАНДА ПЛЮС» має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 56 840,86 грн, дата реєстрації 06.01.2016 (а. с. 22).

Фермерське господарство «ЛАВАНДА ПЛЮС» 06.01.2016 здійснив перерахування грошових коштів у розмірі 36 400,00 грн, призначення платежу пдв за грудень 2015 року, що підтверджується платіжним дорученням №144 від 06.01.2016 (а. с. 23).

Згідно витягу з єдиного реєстру податкових накладних, зареєстровано податкову накладну №3/2 від 25.12.2105 12.01.2016, загальна сума коштів, що підлягає сплаті 340 368,00 грн., сума ПДВ 56 728,00 грн.(а.с.48)

Відповідно до «Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» періодичність, структура та формат обміну інформацією і реєстрами платників податку, необхідними для функціонування системи електронного адміністрування податку, визначаються ДФС та Казначейством.

Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках.

Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про перераховані з їх електронних рахунків/додаткових електронних рахунків коштів до бюджету/на спеціальний рахунок/поточний рахунок у день, що настає за днем такого перерахування, та неперерахованих сум у звязку з відсутністю коштів на таких рахунках.

Якщо сума, обчислена відповідно до пункту 9 цього Порядку, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок (в тому числі на додаткові електронні рахунки).

На електронні рахунки (в тому числі додаткові електронні рахунки) не можуть перераховуватися кошти із спеціальних рахунків.

ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

На запит платника податку шляхом надсилання електронного повідомлення ДФС надає інформацію про рух коштів на його електронних рахунках (інформація про суми коштів, перерахованих з електронних рахунків платника до бюджету, на спеціальний рахунок, на поточний рахунок платника).

З урахуванням вище наведеного, суд приходить до висновку, що для своєчасної реєстрації податкової накладної №3/2 позивач 06.01.2016 року перерахував кошти у розмірі 36 400,00 грн для збільшення суми реєстраційного ліміту. Казначейство повинно було передати таку інформацію ДФС 07.01 2016 року, але, як вбачається з запитів та витягів з Єдиного реєстру (а.с.15-22) ДФС надало інформацію про перерахування тільки 12.01.2016.

Представник відповідача не надав суду доказів про одержання інформації від казначейства про перерахунок коштів з електронних рахунків позивача, та з яких підстав ДФС надало інформацію про перерахування коштів тільки 12.01.2016, та не доведено правомірність оскаржуваного рішення.

Таким чином, судом встановлено, що не з вини платника податку було зареєстровано податкову накладну №3/2 - 12.01.2016, тобто з пропуском граничного строку реєстрації податкової накладної, тому податкове повідомлення рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 1378 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158- 163, 167, 183і Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов фермерського господарства Лаванда плюс до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області від 24 травня 2016 року №0001871200 про застосування до фермерського господарства Лаванда плюс штраф в розмірі 10% у сумі 5 672,80 грн. (пять тисяч шістсот сімдесят дві гривні 80 коп).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39890405, місцезнаходження: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Харківська, 6) на користь фермерського господарства Лаванда плюс (код ЄДРПОУ 32280300, місцезнаходження: Луганська область, Старобільський район, с. Шульгинка) сплачений судовий збір у розмірі 1378 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 11 липня 2016 року.

Суддя ОСОБА_3