ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження
"15" липня 2016 р.№ 809/845/16
м. Івано-Франківськ категорія 12.2
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу №318 від 08.04.2016,-
В С Т А Н О В И В:
14.07.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу №318 від 08.04.2016.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Справа підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Підстав, встановлених цим Кодексом, для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі немає.
Адміністративний позов подано з порушенням строку, установленого законом. Однак позивач в поданій суду заяві просить поновити строк на звернення до суду. В обґрунтування поважності причин пропущення строку посилається на те, що через дві дні після оголошення оскаржуваного наказу раптово помер його батько, а в подальшому позивач помилково направив позовну заяву в Івано-Франківський міський суд. Вказані причини пропуску вважає поважними.
Частиною першою та другою статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Таким чином вказаною нормою передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Разом з тим, законодавством не встановлено перелік випадків, які можуть розцінюватись судом, як поважні причини пропуску строків, тому суд в кожній конкретній справі з врахуванням всіх обставин самостійно визначає поважність таких причин. Проте, на переконання суду, це мають бути об'єктивні обставини, які не залежить від волевиявлення сторони та пов'язані з труднощами, що заважали звернутись до суду у межах встановленого строку.
У відповідності до ч.2 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, а відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини", Європейська Конвенція "Про захист прав людини і основоположних свобод" і практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права.
Відповідно до Рішення Європейського суду з прав людини по справі "Іліан проти Туреччини", правило встановлення обмежень доступу до судочинства у зв'язку з пропуском строку звернення до суду повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично й не має абсолютного характеру.
За таких обставин, оскільки на переконання суду, причини пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду є поважними, пропущений строк підлягає поновленню.
Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Поновити позивачу строк на звернення до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу №318 від 08.04.2016.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу №318 від 08.04.2016.
3. Призначити судовий розгляд справи на "26" липня 2016 р. о 13:45 год., який буде проводитися одноособово суддею Гундяком В.Д., в приміщенні ОСОБА_3 окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, зал судових засідань № 11.
4. Відповідачам направити копію позову з копіями доданих до нього документів та запропонувати у строк до "26" липня 2016 р. надати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
5. Зобов'язати Головне управління ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2 у разі подання заперечення проти позову подати всі матеріали, що були або мали бути взяті ними до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
6. Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.
Представникам сторін з'явитися в судове засідання та відповідно до статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України представити суду документальне підтвердження своїх повноважень.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гундяк В.Д.