Постанова № 58975239, 05.07.2016, Білогірський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
05.07.2016
Номер справи
669/519/16-а
Номер документу
58975239
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогря, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа №: 669/519/16-а Провадження № 2-а/669/6/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2016 року смт.Білогір'я

Білогірський районний суд Хмельницької області

в складі:

головуючого - судді Герасимчук Н.П.,

при секретарі Семенюк В.В.,

прокурора Лисюк А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білогіря адміністративну справу за позовом заступника керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури прокуратури Хмельницької області в інтересах держави до Білогірської селищної ради Хмельницької області про визнання протиправною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії, третя особа Білогірський НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія»,

В С Т А Н О В И В:

Заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури прокуратури Хмельницької області (надалі позивач, прокурор) звернувся до суду з позовом до Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області (надалі відповідач) про визнання протиправною бездіяльності селищної ради та зобовязання вчинити певні дії, мотивуючи тим, що даний позов вноситься як захід прокурорського реагування з метою захисту інтересів учнів навчального закладу, Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що в ході обстеження дорожніх умов території, прилеглої до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», виявлено ряд недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів.

11.04.2016 року Інспектором Білогірського ВП Теофіпольського ВП ГУНП у Хмельницькій області за результатами обстеження вищевказаних прилеглих до начальних закладів територій винесено припис, відповідно до якого Білогірській селищній раді Хмельницької області необхідно усунути виявлені порушення. Однак відповідач не вжив заходів до виконання норм законодавства щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів.

Бездіяльність Білогірської селищної ради Хмельницької області з даного питання ставить під загрозу права дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», що стало приводом для звернення до суду з даним позовом.

В ході розгляду справи прокурор Лисюк А.О. позовні вимоги підтримала. Просила суд зобов'язати відповідача вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території, прилеглій до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», а саме: встановити по вул. Шевченка в смт. Білогіря Хмельницької області дорожні знаки 33.1.33 "Діти", 33.3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 33.3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості». Також просила стягнути з відповідача на користь прокуратури Хмельницької області судовий збір, сплачений при зверненні до суду.

Представник відповідача, Білогірської селищної ради Хмельницької області, в судове засідання не зявився. В поданій до суду заяві просив розгляд справи проводити у його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.

Представник третьої особи, Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», в судове засідання не зявилися, подавши до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

Зясувавши позицію сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає вимоги позивача законними та обґрунтованими, ґрунтуючись на наступних підствах.

Згідно акту обстеження автомобільних доріг, які обслуговуються Білогірським районом, складеного 11 квітня 2016 року інспектором Білогірського ВП Теофіпольського ВП ГУНП у Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1, територія, прилегла до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», не обладнана дорожніми знаками 33.1.33 "Діти", 33.3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 33.3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості» (а.с.8).

Відповідно до пп. 1.33 п. 1 розділу 33 Дорожні знаки Правил дорожнього руху України та п. 10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 "Діти" - Ділянка дороги, на якій можлива поява дітей з території дитячого закладу (дошкільний заклад, школа, оздоровчий табір тощо), що прилягає безпосередньо до дороги. Знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з тери¬торії дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосеред¬ньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосо¬вуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

П.п 33.3.31 Правил та п.п.10.5.26,10.5.27 ДСТУ передбачено, що дорожній знак 3 .31 є заборонним знаком "Зона обмеження максимальної швидкості". Забороняється в зоні (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо) рух із швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові. 3.32 - "Кінець зони обмеження максимальної швидкості". Знак 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» повинен застосовуватись у тому разі, коли швидкість треба обмежити на якійсь території (зона відпочинку, парк, автодром і т. ін., де немає чітко визначених доріг). Знаки 3.30 «Кінець обмеження максимальної швидкості», 3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості» повинні застосовуватись для позначення кінця зони дії цих знаків, якщо немає потреби поширювати цю зону дії до найближчого за ходом руху перехрестя або до кінця населеного пункту.

Інспектором Білогірського ВП Теофіпольського ВП ГУНП у Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1 за результатами обстеження території, прилеглої до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», 11 квітня 2016 року винесено припис № 1, відповідно до якого Білогірській селищній раді Хмельницької області до 01 травня 2016 року необхідно усунути вказані вище порушення (а.с.9).

Однак відповідач не вжив заходів до виконання вищевказаних норм законодавства щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій території до навчального закладу, Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія». Невиконання вимог припису підтверджується повідомленням Білогірської селищної ради Хмельницької області №86 від 20.04.2016 року (а.с.10), відповідно до якого селищна рада повідомляє, що виконання заходів безпеки дорожнього руху будуть виконані за умови перевиконання дохідної частини селищного бюджету.

Статтею 16 Закону України " Про автомобільні дороги" визначено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно ст. 19 Закону України " Про автомобільні дороги", основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Статтею 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що одним із повноважень сільської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про дорожній рух", до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Білогірською селищною радою Хмельницької області в порушення вищевказаних норм законодавства не вжито заходів щодо забезпечення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу території.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Бездіяльність з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території, прилеглій до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Ткачука, гімназія», ставлять під загрозу передбачені ст.ст. 3,19,27,49,53 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України "Про автомобільні дороги", «Про місцеве самоврядування в Україні", «Про дорожній рух".

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на територіях, прилеглих до вказаного навчального закладу, та визнання у зв'язку із цим протиправною бездіяльність Білогірської селищної ради Хмельницької області, що негативно відображається на безпеці дорожнього руху та пішоходів в смт. Білогіря Хмельницької області, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 11 КАС України.

Враховуючи викладеного та керуючись ст., ст.70, 71, 79, 86, 136, 158, 160, 162, 163, 167, 255 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Позов заступника керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури прокуратури Хмельницької області задовільнити.

Визнати протиправною бездіяльність Білогірської селищної ради Хмельницької області з питань не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.І.Ткачука, гімназія» території.

Зобов'язати Білогірську селищну раду Хмельницької області вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території, прилеглій до Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.І.Ткачука, гімназія», а саме: встановити по вул. Шевченка в смт. Білогіря Хмельницької області дорожні знаки 33.1.33 "Діти", 33.3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 33.3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості».

Стягнути із Білогірської селищної ради Хмельницької області на користь прокуратури Хмельницької області судовий збір в розмірі 1378 гривень 00 копійок, сплачений позивачем при зверненні до суду, та перерахувати його за наступними реквізитами: прокуратура Хмельницької області, код ЄДРПОУ 02911102, р/р 35218028002814, банк ДКСУ, м. Київ, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету - 2800.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Білогірський районний суд Хмельницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя підпис ОСОБА_2

З оригіналом згідно.

Суддя Білогірського районного суду

Хмельницької області ОСОБА_2