м. Лиман Справа № 236/1242/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2016 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції ГУ НП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.154 КУпАП,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, народжену в м. Жовті Води Дніпропетровської області, який фактично мешкає за адресою Донецька область, Лиманський район, с. Ярова, вул. Зелена, 76, зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2"б"/143, ніде не працює,
(справу розглянуто у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності),
В С Т А Н О В И В:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду 27.05.2016 року з Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції ГУ НП України в Донецькій області, ОСОБА_2 16.05.2016 року о 16 годині 00 хвилин знаходячись біля свого двору за адресою вул. Зелена, 76, с. Ярова Лиманського району Донецької області знехтувала правилами утримання собак, а саме допустила вільний вигул тварин без повідка та намордника, що призвело до матеріальних збитків (знищення домашньої птиці у ОСОБА_3М.), за що передбачена відповідальність за ст. 154 ч. 2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явилася, але належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст. 154 ч. 2 КУпАП.
Статтею 154 ч. 2 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДО № 013520 від 22.05.2016 року; висновком начальника Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції ГУ НП України в Донецькій області ОСОБА_4 про результати розгляду заяви ОСОБА_3 від 16.05.2016 року, протоколом про прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 16.05.2016 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6
За таких обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачене ст. 154 ч. 2 КУпАП, оскільки зазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 154 ч. 2 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують покарання.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді штрафу з конфіскацією тварин (двох собак), оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 154 ч. 2, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, народжену в м. Жовті Води Дніпропетровської області, який фактично мешкає за адресою Донецька область, Лиманський район, с. Ярова, вул. Зелена, 76, зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2"б"/143, ніде не працює) винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 154 ч.2 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 копійок з конфіскацією тварин - двох собак породи пітбультер'єр. (Державний бюджет м. Красний Лиман, отримувач Краснолим.УК/отг м. Красний Лиман/21081100, р/р 31111106700564, ЄДРПОУ 37894853, МФО 834016, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області)
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі102 (сто дві) грн. 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (реквізити: р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ отг м. Красний Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), пункт 5) судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -