СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/4383/16
ун. № 759/9650/16-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2016 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Семаніва Ю.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_2 до Призовної комісії Святошинського районного у м. Києві військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Київського міського військового комісаріату про зобовязання вчинити певні дії,
В С ТА Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом Призовної комісії Святошинського районного у м. Києві військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Київського міського військового комісаріату з позовом та просить суд постановити судове рішення, яким зобовязати призовну комісію Святошинського району у м. Києві військового комісаріату прийняти рішення про звільнення позивача від призовуна строкову військову службу, та надати копію даного рішення. Вимоги мотивує тим, що попри наявність у позивача синдрому Рейно ІІ стадії, медична комісія при Святошинському РВК м. Києва визнала позивача придатним до строкової військовох служби. Після чого, за результатами додаткового медичного огляду, позивача було визнано тимчасово непридатним до військової служби, подальше рішення буде прийнято під час весняного призову.
Відповідно до ч.1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
За змістом ст. 2 КАС України вбачається, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Пунктом 1 ч. 2 цієї ж статті визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частиною 4 ст. 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
Отже вимоги фізичних осіб щодо зобов'язання суб'єкта суб'єкта владних повноважень прийняти певні рішення, чи вчинити певні дії, мають розглядатись в порядку КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, суд вважає, що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, так-як відповідно до норм процесуальних законів на ці правовідносини поширюється юрисдикція адміністративного судочинства, а тому провадження в даній справі підлягає закриттю.
Крім того, суд роз'яснює, що у відповідності до п.3 ч.1 ст. 7 Закону України " Про судовий збір" у разі відмови у відкритті провадження сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила.
Керуючись ст. п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження по справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Призовної комісії Святошинського районного у м. Києві військового комісаріату, Військово-лікарської комісії Київського міського військового комісаріату про зобовязання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.В.Семаніва