Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 липня 2016 р. Справа № 820/3649/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панченко О.В.,
розглянувши адміністративний позов гр. ОСОБА_1 до Командира військової частини А4104 Міністерства оборони України, Міністерства оборони України про визнання дій незаконними і неправомірними та стягнення суми,-
В С Т А Н О В И В:
гр. ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: визнати дії відповідача незаконними та неправомірними; стягнути з відповідачів 20726 гривень як незаконно стягнуті кошти; звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору, як учасника бойових дій.
Вирішуючи питання в порядку ст. 107 КАС України, суддя дійшов висновку про те, що даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст. ст. 105, 106 КАС України.
Так, статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 2 статті 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так, визначивши відповідачами у позові - командира військової частини А4104 та Міністерство оборони України, позивач просить суд задовольнити позов та визнати дії відповідача незаконними та протиправними. При цьому, зі змісту позовної заяви не можливо точно встановити які саме дії та чиї конкретно оскаржує позивач.
Окрім того, за змістом позову, позивач посилається на порушення військовою прокуратурою Харківського гарнізону кримінальної справи та проведення слідчих дій, зокрема обшуку - за місцем проживання матері позивача, а також стягнення з останнього суми у розмірі 71990, 49 грн.
Оскільки захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є завданнями кримінального провадження, як то встановлює ст. 2 Кримінально процесуального кодексу, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: визначитись щодо предмету позову, та визначитись щодо вимог стосовно кожного з відповідачів.
А також, надати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, у відповідності до ч. 3 ст. 106 КАС України.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст.106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Командира військової частини А4104 Міністерства оборони України, Міністерства оборони України про визнання дій незаконними і неправомірними та стягнення суми - залишити без руху.
Надати позивачу термін до 01.08.2016р. для усунення недоліків позовної заяви, а саме: позивачу необхідно визначитись щодо предмету позову та щодо вимог стосовно кожного з відповідачів. А також, надати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, у відповідності до ч. 3 ст. 106 КАС України.
Розяснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали до 01.08.2016р. позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з ст. 186 КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з поданням її копії до апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.В. Панченко