Постанова № 58947577, 14.07.2016, Чугуївський міський суд Харківської області

Дата ухвалення
14.07.2016
Номер справи
636/2142/16-а
Номер документу
58947577
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 636/2142/16-а

Провадження № 2-а/636/163/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2016 року Чугуївський міський суд Харківської області

у складі: головуючого судді Гуменного З.І.,

за участю секретаря судового засідання Караулової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобовязання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 обєднаного УПФ України в Харківській області, в якому просив:

- визнати протиправним рішення ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»;

- скасувати рішення ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 05.05.2016р. № 1037-02/23 щодо відмови у перерахунку пенсії державного службовця згідно ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993р. в редакції , яка діяла на момент призначення позивачу пенсії - на 09.03.2010 року;

- зобов'язати ОСОБА_2 об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області провести з 01.12.2015р. перерахунок та виплату пенсії, призначеної в розмірі 90 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем її роботи на державній службі - на посаді секретаря Чугуївської міської ради Харківської області, з врахуванням довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 26 від 11.05.2016р., виданої ОСОБА_2 міською радою Харківської області, у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»;

- стягнути сплачений судовий збір у сумі 551,20 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що з 09.03.2010р. перебуває на обліку в ОСОБА_2 об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області і отримує пенсію призначену згідно ст. 37 Закону України від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» , в редакції на день звернення за призначенням пенсії, у розмірі 30 відсотків від суми заробітної плати. На момент виходу на пенсію працював на посаді секретаря Чугуївської міської ради Харківської області. 29.04.2016р. він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату з 01.12.2015р. пенсії державного службовця відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», в редакції від 16.12.1993р., яка діяла на момент призначення їй пенсії, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. № 1013, надавши довідку про складові заробітної плати від 29.04.2016р. № 48 ОСОБА_2 міської ради Харківської області, згідно якої заробітна плата на посаді секретаря міської ради з 01.12.2015р. становить 9321,20 грн., в тому числі посадовий оклад 3219,00 грн. Рішенням ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 05.05.2016р. № 1037-02/23 відмовлено в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213-VІІІ скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається відповідно до Закону України «Про державну службу», у зв'язку з чим з 01.06.2015р. пенсії в порядку та умовах, визначених Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Однак, він вважає, що рішення відповідача по справі протиправним та необґрунтованим як нормативно, так і документально, і тому просить його скасувати та зобовязати відповідача провести перерахунок її пенсії на підставах зазначених у позовній заяві, посилаючись на наступні обставини:

01.01.2015р. набрав чинності Закон України від 28.12.2014р. № 76-УІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України». Згідно п. 11 цього Закону текст ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" викладений в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України». Однак, згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу України» (в редакції, що була чинна на момент призначення їй пенсії), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Порядок визначення розміру заробітку для обчислення пенсії, в тому числі при проведенні перерахунку пенсій державних службовців був урегульований пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій». Згаданим пунктом 4 передбачено, що особи, які вийшли на пенсію згідно Закону «Про державну службу» № 723-XII, мають право на перерахунок пенсії, але лише за умови підвищення заробітної плати державним службовцям після набрання чинності Законом України від 16.01.2003р. № 432-ІV «Про внесення змін до Закону № 3723-ХІІ». 09.12.2015р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування - 15.12.2015р. та застосовується з 1 грудня 2015р. (відповідно до пункту 6 постанови). Згідно п. 3 цієї Постанови «у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів". Цією ж постановою виключений п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій».

Статтею 22 Конституції України, яка має статус Основного Закону України, регламентується: права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними; конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Рішення відповідача по справі прийнято у спосіб, який не відповідає ст. 22 Конституції України та ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», якою передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами при вирішенні питання про перерахунок пенсії державного службовця підлягає застосуванню Закон України «Про державну службу», а саме нормативні положення ст. 37-1 цього закону, які були діючими на момент виникнення у мене права на перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців з 01.12.2015 року.

Посилання відповідача у своєму рішенні на п. 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213-VІІІ , згідно якого у разі неприйняття до 1 червня 2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій , у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія(щомісячне довічне грошове утримання) призначаються зокрема відповідно до Закону України «Про державну службу», є безпідставними, виходячи з того що ця норма стосується призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій.

Тому позивач вважає, що у звязку з підвищенням з 01.12.2015р. розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з постановою КМУ від 09.12.2015р. № 1013 ОСОБА_2 об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області повинно здійснити перерахунок її пенсії на підставі документів пенсійної справи та додатково поданих документів, а саме довідки № 36 від 11.05.2016р. і при здійсненні перерахунку її пенсії має застосовуватися норма відповідно до ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на час призначення мені пенсії що визначає розмір пенсії у відсотках - 90% від суми заробітної плати зазначеної в довідці.

Від відповідача надійшли заперечення на позов, які обґрунтовуються тим, що вимоги, викладені в позовній заяві, є безпідставними та не відповідають нормам чинного законодавства посилаючись на наступне:

На час виходу позивача на пенсію, пенсійне забезпечення державних службовців регулювалось нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ. Згідно з ст. 37 вказаного Закону (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями. - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії. У відповідності до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Заробітна плата для такого перерахунку пенсії визначалася відповідно до пунктів 4-6 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було підвищено розмір заробітної плати працюючим державним службовцям.

Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. (в редакції від 01.03.2016 р., чинній на момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015р., крім підвищення заробітної плати, затверджено зміни, що вносяться до постанов КМУ, в тому числі постанову КМУ від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», а саме виключено пункт 4, яким регулювалось питання проведення перерахунків пенсій непрацюючим державним службовцям. Крім того, постанова КМУ № 1013 від 09.12.2015р. передбачала упорядкування структури заробітної плати, та не визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій. Отже, на момент звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії відсутній правовий механізм здійснення такого перерахунку.

Пунктом 5 розділу III «Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, па загальних підставах з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу". "Про прокуратуру". "Про судоустрій і статус суддів". "Про статус народного депутата України". "Про Кабінет Міністрів України". "Про судову експертизу". "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування". "Про дипломатичну службу". Податкового та Митного кодексів України. Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Конституцією України не встановлено пріоритету застосування того чи іншого закону.

В даному випадку повинен застосовуватись принцип дії закону в часі, відповідно до якого втрата юридичної сили акта (чи певної його норми), пов'язується, зокрема, з прийняттям нового акта, що встановлює інші правила, ніж ті. що були встановлені попереднім актом.

З 01.06.2015р. Законом України від 02.03.2015р. № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» були припинені дії норм Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ в частині, яка стосувалась пенсійного забезпечення державних службовців, як наслідок - пенсії за вказаним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії - не перераховуються.

Оскільки заява про перерахунок пенсії була подана в квітні 2016 року, а норми Закону України «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення. - були скасовані, то відсутні правові підстави здійснювати такий перерахунок пенсії.

Оскільки позивач звернулася з заявою про перерахунок пенсії 29.04.2016 р., то ОСОБА_2 обєднане УПФУ в Харківській області зазначає, що пенсія позивача підлягала б перерахунку не з 01.12.2015 р., а з 01.05.2016 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: виплату пенсій, передбачених цим Законом; надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; оплату послуг з виплати та доставки пенсій; формування резерву коштів Пенсійного фонду. Згідно з ч. 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Отже, заявлений позов, на думку відповідача, слід вважати необґрунтованим та безпідставним, а відтак в його задоволенні належить відмовити.

Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву про підтримання позовних вимог та просив розглянути справу за його відсутності (а.с. 41).

Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_4 надав заяву про розгляд справи без його присутності, в якій проти позову заперечував з урахуванням наданих заперечень (а.с. 44).

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши в порядку письмового провадження матеріали справи, перевіривши письмові докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, суд приходить до наступного:

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

На підставі вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 46 Конституції України передбачає право кожного громадянина на соціальний захист.

Як передбачено частинами 2 та 3 статті 22 Конституції України, конституційні права гарантуються та не можуть бути скасованими або звуженими. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Судом встановлено і не заперечується сторонами, що позивач ОСОБА_3 перебуває на обліку в ОСОБА_2 обєднаному Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за віком як державний службовець.

29.04.2016р. позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки ОСОБА_2 міської ради Харківської області № 48 від 29.04.2016р. про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію (а.с. 10).

Рішенням ОСОБА_2 обєднаного Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про відмову у перерахунку пенсії від 05.05.2016р. № 1037-02/23 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії посилаючись на те, що чинним законодавством не передбачено перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про державну службу, у звязку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям (а.с. 12).

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі.

Згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» ( від 16.12.1993р.), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Пунктом 4 та 5 Постанови КМУ від 31.12.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», в редакції яка була чинна до 15.12.2015р., передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003р. № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про зарплату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

У зв`язку із прийняттям КМУ постанови від 09.12.2015р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» п. 4 Постанови КМУ від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» був виключений, а 5 змінений.

Разом з тим, згідно положень ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999р. № 1-рп/99 за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Згідно довідки, виданої позивачу ОСОБА_2 міською радою Харківської області 29.04.2016р. № 48, заробітна плата на посаді секретаря міської ради з 01.12.2015р. становить 9321,20 грн., в т.ч.: посадовий оклад 3219,00 грн., надбавка за ранг - 110,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) 1331,60 грн., надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи (100%) 4660,60 грн. (а.с. 11).

Таким чином, враховуючи, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, та те, що була збільшена заробітна плата на посаді, на якій працювала позивач, що було підставою для перерахунку, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

При цьому, суд зазначає, що КМУ на виконання змін до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» не було визначено умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям. На думку суду, відсутність затверджених КМУ порядку та умов перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставною для відмови у перерахунку пенсії.

Доводи відповідача про те, що станом на дату звернення позивачки із заявою про перерахунок її пенсії набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», у п. 5 Прикінцевих положень якого зазначено про скасування норм щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України, зокрема «Про державну службу», у разі неприйняття до 01.06.2015р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, суд вважає необґрунтованими і безпідставними, оскільки положення зазначеної правової норми поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку.

Згідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»- перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною 5 статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Враховуючи те, що позивачка звернулася до відповідача за перерахунком пенсії 29.04.2016р., то перерахунок пенсії повинен здійснюватися з 01.05.2016р.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про державну службу» (в редакції від 16.12.1993р.), Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 4-6, 8, 10, 94, 158-163, 184-186 КАС України, суд,-

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобовязання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 05.05.2016 року № 1037-02/23 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державним службовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1103 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Зобов'язати ОСОБА_2 об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області провести ОСОБА_1, який народився 07 березня 1950 року у м. Жагань, Польші, ІПН НОМЕР_1, перерахунок пенсії державного службовця призначеної в розмірі 90% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі на посаді секретаря Чугуївської міської ради Харківської області, з урахуванням довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 48 від 29.04.2016 року, виданої ОСОБА_2 міською радою Харківської області, у звязку з підвищенням заробітної плати державним службовцям згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» - з 01.05.2016 року та провести виплату з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь ОСОБА_1, який народився 07 березня 1950 року у м. Жагань, Польші, ІПН НОМЕР_1, сплачений судовий збір у в сумі 551 (пятсот пятдесят одна) грн. 21 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя