Постанова № 58944895, 12.07.2016, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
12.07.2016
Номер справи
451/628/16-п
Номер документу
58944895
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №451/628/16-п

Провадження № 3/451/246/16

ПОСТАНОВА

іменем України

12 липня 2016 року

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., при секретарі Палюх К.П., з участю прокурора Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли від заступника начальника Управління заступника начальника спецпідрозділу БКОЗ, ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя та зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, працюючого на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської райдержадміністрації у Львівській області, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, на протязі року до адміністративної відповідальності не притягався,

за ч.1 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, перебуваючи на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА Львівської області, що знаходиться за адресою м.Радехів, проспект Відродження,16 та, відповідно до пункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 3акону України Про запобігання корупції №1700-VII від 14.10.2014 року, являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, в період з 2015 року по даний час порушував встановлені законом обмеження щодо зайняття підприємницькою діяльністю, тим самим здійснив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.25 3акону України Про запобігання корупції особам, зазначеним у п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700-VII, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або Законом України.

Так, відповідно до наказу по відділу народної освіти Радехівського райвиконкому №334/22 від 01.09.1987 року ОСОБА_3 переведено з посади вчителя фізики і математики Дмитрівської ВШ на посаду начальника групи по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти при Радехівському району, про що внесено відповідний запис в його трудову книжку.

У свою чергу, відповідно до даних, викладених у довідці відділу освіти Радехівської РДА №380 від 19.05.2016 року ОСОБА_3 є посадовою особою відділу освіти Радехівської РДА.

Підпунктом 1.3. Положення про групу по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти відділу освіти Радехівської РДА, затвердженого наказом керівника відділу освіти Радехівської РДА №23 від 03.02.2014 року, передбачено, що господарська група є структурним підрозділом відділу освіти, яка здійснює централізоване господарське обслуговування відділу освіти, загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти району.

Згідно з п.п. 5.2 вказаного Положення, а також п. 2. Розділу II посадової інструкції начальника інженерно-господарської служби відділу освіти, затвердженої 03.02.2014 року, начальник інженерно-господарської групи здійснює загальне керівництво діяльністю господарчої групи та контроль за виконанням її працівниками їх функціональних обов'язків і правил внутрішнього трудового розпорядку. Пунктом 6 Розділу II посадової інструкції передбачено, що начальник інженерно-господарської служби здійснює загальне керівництво діяльністю щодо матеріально-технічного забезпечення відділу та закладів освіти району.

Штатним розписом групи по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти на 2016 рік, затвердженим в.о. керівника відділу освіти Радехівської РДА, передбачено 12,75 штатних одиниць, в тому числі посаду начальника групи по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти.

Згідно з табелями обліку робочого часу інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА, підписаними ОСОБА_3, та бухгалтерськими відомостями щодо нарахованої заробітної плати, ОСОБА_3 в період з січня 2015 року по березень 2016 року працював на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА та отримував в ній заробітну плату.

Відповідно до листа Кам'янка-Бузького об'єднаного управління Пенсійного фонду України №106/09-15 від 20.04.2016 року, за даними Державного реєстру застрахованих осіб ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) в період з січня 2015 року по теперішній час перебуває в трудових відносинах з відділом освіти Радехівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 02144677), а також з 04.02.2002 року зареєстрований фізичною особою-підприємцем, перебуває на спрощеній системі оподаткування. Протягом січня 2015 року - березня 2016 року відділом освіти Радехівської РДА було нараховано ОСОБА_3 заробітну плату на загальну суму 44 835 гривень 93 копійки.

Згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААВ №742902, запис №2 405 017 0000 000174 про фізичну особу-підприємця ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1) зроблено 04.02.2002 року.

У податковій декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2015 рік, поданій ОСОБА_3 в Радехівське відділення Сокальської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, зазначено дохід в сумі 494 514 гривень 00 копійок. Відповідно до звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 за 2015 рік, протягом 2015 року ним сплачено 5 293, 88 грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів протягом грудня 2015 року - березня 2016 року ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) нараховував заробітну плату наступним особам:

- ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2);

- ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3);

- ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_4);

- ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_5).

У декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, підписаній 24.03.2016 року, ОСОБА_3 задекларував загальну суму одержаного доходу 530420 гривень, з них 34355 гривень заробітної плати, 1551 гривня матеріальної допомоги та 494514 гривень доходу від підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Враховуючи вищевикладене, начальник інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА ОСОБА_3 в період з 2015 року по 31 березня 2016 року, крім виконання службових обов'язків в структурному підрозділі органу державної влади відділі освіти Радехівської районної державної адміністрації, здійснював підприємницьку діяльність.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ФОП ОСОБА_3 не перебуває в процесі припинення.

Таким чином, ОСОБА_3, перебуваючи на посаді начальника інженерно-господарської групи відділу освіти Радехівської РДА, який відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, всупереч інтересам держави, порушив вимоги п.1 частини 1 статті 25 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: порушення, обмежень щодо зайняття підприємницькою діяльністю.

У ході розгляду справи, ОСОБА_3 надав письмову заяву, відповідно до якої просить розгляд справи продовжувати без участі захисника, маючи намір самостійно захищати свої права та інтереси в судовому засіданні. Крім цього, надав уточнену податкову декларацію платника податку фізичної особи-підприємця від 11.07.2016 року із зазначеним доходом за звітний період 2015 року, а саме 10100 гривень.

Свою причетність до вчинення корупційного адміністративного правопорушення ОСОБА_3 визнав та пояснив, що працює на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА Львівської області з 1987 року на постійній основі із одержанням заробітної плати, а підприємцем зареєструвався та почав займатися підприємницькою діяльністю орієнтовно з 2002 року. На займаній посаді працює 28 років і про наявність обмежень щодо зайняття іншими видами діяльності, в тому числі підприємницькою, йому не було відомо, оскільки за місцем основної роботи, тобто у відділі освіти, його ніхто про це не попереджав. Так як йому не було відомо про існуючі обмеження, він і не враховував обставин, що займаючи посаду із поєднанням щодо зайняття підприємницькою діяльністю, він підпадає під обмеження відповідно до Закону України Про запобігання корупції і такі його дії є порушенням вимог чинного закону. Одразу ж коли йому стало відомо про скоєння ним правопорушення та складено адміністративний протокол, 31.05.2016 року він звернувся до державного реєстратора і знявся із реєстрації, як особа підприємець. Витяг із державного реєстру про зняття, як підприємця відніс до пенсійного фонду, податкової та центру зайнятості. Також пояснив, що якби йому було відомо про дане порушення, то припинив би ще раніше підприємницьку діяльність. Протягом всього періоду роботи, подавав декларацію і всі інші відомості про те, що працює на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА Львівської області та займається підприємницькою діяльністю, але ніхто, в тому числі і керівник відділу освіти та юрист, йому не казав, що це є порушенням, а тому він продовжував працював посадовцем та приватним підприємцем. Також пояснив, що до моменту зняття з реєстрації субєкта господарювання, стояв на обліку в податковій інспекції, як підприємець, подавав різного плану звітність, що відповідало його статусу зайнятості у системі оподаткування Єдиний податок 2-група. Один раз у рік він подавав звітність про отримані ним доходи, зокрема приблизно у лютому-березні він подавав основну декларацію, а уточнення про свої доходи за 2015 рік подав у липня поточного року після того, як вивив, що фактичний його дохід за минулий рік значно менший, аніж він зазначив у попередньо поданій декларації. Наголошує, що його дії, повязані із поданням уточненої податкової звітності цілком узгоджуються із вимогами Податкового кодексу України. Відповідно, за насідком детальніших підрахунків, від здійснення підприємницької діяльності у 2015 році він отримав дохід в сумі 10100 гривень. Визнає, що його дії вчинені в супереч вимогам закону, кається та просить призначити йому мінімальне покарання, передбачене санкцією відповідної статті Кодексу про адміністративне правопорушення.

Прокурор Радехівської місцевої прокуратури - ОСОБА_1, в судовому засіданні зазначила, що адміністративний протокол складено у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення. В діях ОСОБА_3 дійсно присутні ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП. Крім цього, ознаки діяння підтверджуються доказами, які зібрані та досліджені в судовому засіданні, а також те, що ОСОБА_3 визнав свою вину, тому просить визнати його винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення та накласти на правопорушника стягнення в межах санкції статті, із конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності.

Вислухавши пояснення ОСОБА_3, враховуючи позицію прокурора, дослідивши зібрані у справі докази, вважаю, що вина зазначеної особи у скоєнні адміністративного правопорушення доведена повністю.

Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обовязків, відповідальності перед суспільством.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до вимог ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинно бути обовязково зясовані серед інших обставин і такі як, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні і чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Окрім визнання ОСОБА_3 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:

- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №23 від 27.05.2016 року, з якого вбачається, що ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-4 КУпАП (а.с.6-11);

- із наказу №334/22 від 01.09.1987 року вбачається, що ОСОБА_3 переведено з посади вчителя фізики і математики Дмитрівської ВШ на посаду начальника групи по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти при Радехівському району (а.с.12);

- із копії трудової книжки вбачається, що внесено відповідний запис в його трудову книжку (а.с.13-14);

- із довідки відділу освіти Радехівської РДА №380 від 19.05.2016 року вбачається, що ОСОБА_3 не є державним службовцем, а є посадовою особою відділу освіти Радехівської РДА (а.с.15);

- із положення про групу по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти відділу освіти Радехівської РДА, №23 від 03.02.2014 року, вбачається повноваження та функції господарської групи відділу освіти в цілому (а.с.16-19);

- із посадової інструкції начальника інженерно-господарської служби відділу освіти від 03.02.2014 року, вбачається посадові обовязки, покладені на ОСОБА_3 (а.с.20);

- із штатного розпису групи на 2016 рік вбачається, що в відділі освіти Радехівської РДА передбачено 12,75 штатних одиниць, в тому числі значиться посада начальника групи по централізованому господарському обслуговуванню загальноосвітніх шкіл та інших закладів освіти (а.с.21);

- із табелів обліку робочого часу інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА, вбачається, що ОСОБА_3 в період з січня 2015 року по березень 2016 року працював на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА та отримував в ній заробітну плату (а.с.22-50);

- із повідомлення Кам'янка-Бузького об'єднаного управління Пенсійного фонду України №106/09-15 від 20.04.2016 року, вбачається, що за даними Державного реєстру застрахованих осіб, ОСОБА_3 в період з січня 2015 року по теперішній час перебуває в трудових відносинах з відділом освіти Радехівської районної державної адміністрації, з 04.02.2002 зареєстрований фізичною особою-підприємцем та нарахування йому заробітну плату на загальну суму 44 835, 93 грн. (а.с.51);

- із повідомлення Сокальської ОДПІ від 21.04.2016 року вбачається, що було надано інформацію щодо ОСОБА_3, копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, податкову декларацію платника єдиного податку, зівти про суми нарахованої заробітної плати (а.с.52);

- із виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААВ №742902, запис №2 405 017 0000 000174 про фізичну особу-підприємця ОСОБА_3 вбачається (реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1) зроблено 04.02.2002 року (а.с.53);

- із копії декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, б/н, за 20__ рік, вбачається, що декларація подана 24.03.2016 року і в такій зазначено, що ОСОБА_3 обіймає посаду начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА Львівської області, а також суми доходів його та усіх членів сімї, наявність нерухомого майна тощо (а.с.77-86);

- з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що ОСОБА_3 є фізичною особою-підприємцем (а.с.87-92);

- із копії податкової декларації платника податку фізичної особи-підприємця, наданої в судовому засіданні з штампом Радехівського відділення Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області від 11.07.2016 року визначаються суми авансових платежів єдиного податку за 2015 рік та уточнені суми доходу ОСОБА_3 за звітний період, які становлять 10100 гривень (а.с.111).

Згідно ч.1 ст.25 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 року встановлено обмеження, зокрема, для осіб, зазначених у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону (підпункту «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим) займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Таким чином, ОСОБА_3 перебуваючи на посаді начальника інженерно-господарської служби відділу освіти Радехівської РДА Львівської області, будучи посадовою особою, тобто відповідно до підпункту «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, з період з 2015 року по 31 березня 2016 року здійснював підприємницьку діяльність, за що отримав винагороду (дохід), чим порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, відповідно до ч.1 ст.25 Закону України Про запобігання корупції, а відтак вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-4 КУпАП.

Дії ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-4 КУпАП, як порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту).

Обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_3 до вчинення адміністративного правопорушення визнається щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_3 не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності притягається вперше та має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_3 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Із врахуванням даних, поданих ОСОБА_3 до фіскального органу 11.07.2016 року щодо отриманих доходів у 2015 році, розмір яких становить 10100 гривень, вважаю, що саме таку суму слід конфіскувати, як дохід отриманий від підприємницької діяльності.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. (із подальшими змінами та доповненнями) із правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 275 гривень 60 копійки.

Керуючись ст.ст.38,172-4,283,284 КУпАП та ст.ст.3,25 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VIІ від 14.10.2014 року, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (пять тисяч сто) гривень із конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності в розмірі 10100 (десять тисяч сто) гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 (шістдесят) копійок на р/р 31215206700432, одержувач Державний бюджет Радехівського району Львівської області ЄДРПОУ 37976988, банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 37484607.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через Радехівський районний суд.

Суддя ОСОБА_8