КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
16 травня 2016 року 825/631/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві питання щодо зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського окружного адміністративного суду про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання нарахувати та стягнути недоплачену заробітну плату,
в с т а н о в и в:
У квітні 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до цього ж суду про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання нарахувати та стягнути недоплачену заробітну плату.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.04.2016 дану справу передано до Київського окружного адміністративного суду у порядку ст. 22 КАС України.
До Київського окружного адміністративного суду справа надійшла 21.04.2016.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2016 прийнято справу до провадження та призначено справу до судового розгляду на 16.05.2016.
У судове засідання сторони не зявилися, надали суду заяви, в яких просили розглядати справу за їх відсутності.
На підставі ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України судом прийнято рішення про розгляд питання про зупинення провадження у даній справі у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає зупиненню у звязку з наступним.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру" частину першу статті 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнено абзацом другим, згідно з яким розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з коефіцієнтом 1,3. Пунктом 13 розділу ІІ Перехідних положень Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" на Кабінет Міністрів України був покладений обов'язок у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Проте, Уряд ці вимоги не виконав, і заробітна плата не виплачується їй відповідно до норм Закону, які набрали чинності з 26.10.2014 року. Вважає, що порушуються її конституційні права.
Однак, судом встановлено, що на сьогоднішній день існує позиція Вищого адміністративного суду України щодо стягнення заборгованості по заробітній платі, яка викладена у наступних рішеннях: від 25.02.2016 у справі №К/800/34717/15, від 15.12.2015 №К/800/18353/15, від 17.11.2015 № К/800/22940/15, від 25.02.2016 №820/4653/15.
Разом з тим, Вищий адміністративний суд України по різному застосував норми чинного законодавства при вирішенні питання щодо стягнення заборгованості по заробітній платі працівникам апарату суду.
Вказані обставини свідчать про те, що суд першої інстанції на даний час позбавлений можливості прийняти законне і обґрунтоване рішення, яке відповідає усталеній практиці розгляду аналогічних справ, оскільки з наявної судової практики вбачається відсутність єдиного підходу вищих судових органів до вирішення справ цієї категорії.
Така ситуація свідчить про правову невизначеність щодо можливості забезпечення законних прав та інтересів учасників судового розгляду, оскільки може призвести до подальшого неодноразового скасування судових рішень та інших негативних наслідків (у тому числі процесуальних витрат) як для учасників процесу, так і для суду.
Згідно ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Згідно відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвалою Верховного Суду України від 07.04.2016 відкрито провадження про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 у справі №820/4653/15 з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом рішень у подібних правовідносинах.
При цьому суд зазначає, що правовідносини, які виникли в межах даного адміністративного позову, мають той же характер та предмет спору, що і відносини у справі, рішення у якій переглядається Верховним Судом України.
Таким чином, на переконання суду, для вирішення цієї справи буде мати значення позиція Верховного Суду України у справі за заявою ТУ ДСА України у Харківській області про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 у справі №820/4653/15.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
На підставі викладеного та керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Зупинити провадження в даній адміністративній справі до прийняття Верховним Судом України рішення за заявою ТУ ДСА України у Харківській області про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 у справі №820/4653/15.
Зобов`язати сторони повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.