ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 липня 2016 року м. Київ К/800/15914/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Моторний О.А.,
перевіривши касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників
на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.02.2016
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016
у справі № 826/20997/15
за позовом Публічного акціонерного товариства “Дельта Банк”
до Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників, Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників подало касаційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.02.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.06.2016 касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників, у зв’язку із порушенням ч. 5 ст. 213 КАС України (до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору) залишено без руху та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги до 04.07.2016.
Проте, станом на день винесення даної ухвали, недоліки касаційної скарги усунуті не в повному обсязі.
Так, скаржником надіслано суду касаційної інстанції платіжне доручення № 295 від 29.06.2016 про сплату судового збору в сумі 1461,60 грн.
Згідно із пп. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в чинній редакції) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
У відповідності із пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 (редакція діє з 01.09.2015), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Підпунктом першим п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в попередній редакції, що діяла до 01.09.2015, була передбачена ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру у такому розмірі: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що предметом спору у даній справі є вимоги як майнового характеру на значну суму, так і немайнового характеру.
При цьому, із наявних матеріалів касаційної скарги не вбачається, коли Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» звернулось з адміністративним позовом у даній справі, до 01.09.2015 чи після вказаної дати.
Однак, сплачена скаржником сума судового збору за подання касаційної скарги є меншою, ніж встановлено Законом України «Про судовий збір» і її розмір не відповідає жодній із наведених вище редакцій Закону України «Про судовий збір».
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про необхідність повторного залишення без руху касаційної скарги Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників.
Згідно з ч. 3 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, –
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників.
2. Встановити скаржнику строк до 01.08.2016 для усунення недоліків касаційної скарги.
Суддя (підпис) О.А. Моторний