Постанова № 58922380, 11.07.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2016
Номер справи
815/2295/16
Номер документу
58922380
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2295/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2016 року 15 год. 00 хв. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними акту перевірки, протоколу, припису, наказу № 141 від 22.04.2016 року та визнання незаконним та скасування Постанови № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу у розмірі 130500 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними акту перевірки, протоколу, припису, наказу № 141 від 22.04.2016 року та визнання незаконним та скасування Постанови № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу у розмірі 130500 грн..

Ухвалою суду від 26 травня 2016 року відкрито провадження по справі.

У судове засідання 06.07.2016 року з'явився представник позивача, представник відповідача, повідомлений про дату, час та місце судового засідання, не з'явився.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав з підстав, зазначених в позовній заяві, просив суд:

визнати незаконним акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, додержання стандартів та правил від 21.04.2016 року;

визнати незаконним наказ № 141 від 22.04.2016 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року;

визнати протиправним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення будівельних робіт від 21.04.2016 року виданий Публічному акціонерному товариству "Одесагаз" щодо реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1.

визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" у сумі 130500 грн.

Представник відповідача 02.08.2016 року надав письмові заперечення по справі (а.с. 73-76).

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відтак, згідно ч.6 ст.128 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що Головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту ДАБІ в Одеській області Каменським С.І., відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553, на підставі наказу ДАБІ України № 183 від 28.03.2016 «Про затвердження плану перевірок об'єктів будівництва на ІІ квартал 2016 року» проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил замовника ПАТ «Одесагаз» м. Одеса, вул. Одарія, 1.

За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.04.2016 року, яким у ході перевірки встановлено, що ПАТ «Одесагаз» наведено недостовірні дані у декларації про початок виконання будівельних робіт з реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без змін геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул.. Одарія, 1 яку зареєстровано Департаментом 31.03.2015 року за № ОД 083150900754, чим порушено ч. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с. 28-30). Окрім того, в акті перевірки зазначено, що у ПАТ «Одесагаз» відсутній документ, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою (абз 5 а.с. 30).

На підставі вищенаведеного акту перевірки та встановлених порушень головним інспектором винесено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 21.04.2016 року (а.с. 31-34) та Припис "Про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт" від 21.04.2016 року, відповідно до якого, з метою усунення встановлених порушень, позивачу встановлені вимоги щодо усунення порушень містобудівного законодавства до 21.05.2016 року шляхом зупинення виконання будівельних робіт (а.с. 35-37).

Суд зазначає, що протоколом про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 21.04.2016 року (а.с. 31-34) призначено розгляд справи про адміністративне правопорушення на 04 травня 2016 року.

Судом під час розгляду справи встановлено, що 22.04.2016 року наказом заступника Директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року. Зазначений наказ прийнято на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту ДАБІ в Одеській області Каменського С.І. від 22.04.2016 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року (а.с. 83) на підставі ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності, тобто у зв'язку з виявленням інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом.

04.05.2016 р. Головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту ДАБІ в Одеській області Вакуленко В.В. прийнято постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 108, якою на позивача за вчинене порушення, передбаченого абз. 3 п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» накладено штраф в розмірі 130500 грн.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 6, 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється, зокрема, органами державного архітектурно-будівельного контролю шляхом, в тому числі, надання (отримання, реєстрації), повернення (відмови у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Згідно Указу Президента України від 08.04.2011р. №439/2011 "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України", Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності та забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" та відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності визначає Закон України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

Державна архітектурно-будівельна інспекція забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства. Державна архітектурно-будівельна інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за виконанням приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів та правил, у сфері житлово-комунального господарства; проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються у будівництві, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам, рішенням; розглядає справи про правопорушення у сферах містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства з прийняттям відповідних рішень.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області утворена згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" від 23.05.2011р. №549.

Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України N 553 від 23 травня 2011 р. затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі Порядок №553).

Відповідно до п. 5 вказаного Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 3 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Накладати штраф від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, мають право його керівник та уповноважені ним посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до ст.26 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.

Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Згідно ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що належать до I-III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації.

Декларацію про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано органом державного архітектурно-будівельного контролю, в тому числі у разі встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Статтею 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.

Разом з тим, судом встановлено, що декларацію про початок виконання будівельних робіт № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року було скасовано саме з підстав визначених статтею 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно «Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт», затвердженого 13.04.2011 року Постановою Кабінету Міністрів України №466 будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об'єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт, реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів I-III категорії складності.

Як було встановлено судом, відповідачем прийняті оскаржувані рішення, а саме наказ № 141 від 22.04.2016 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року, припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення будівельних робіт від 21.04.2016 року виданий Публічному акціонерному товариству "Одесагаз" щодо реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1 та постанова Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" у сумі 130500 грн., у зв'язку із встановленням на думку відповідача факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, у зв'язку з відсутністю у позивача документу, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, про що зазначено в акті перевірки (абз 5 а.с. 30).

Суд не може погодитись з такими висновками відповідача за результатами проведеної перевірки та вважає їх необґрунтованими з тих підстав, що у позивача наявні всі документи що підтверджують право користування земельною ділянкою та такі документи зазначені в декларації про початок виконання будівельних робіт.

Під час розгляду справи, судом встановлено, а сторонами не заперечувалось, що ПАТ «ОДЕСАГАЗ» з метою виконання реконструкції виробничої будівлі, що знаходиться за адресою вул. Одарія, 1 у м. Одесі та належить ПАТ «ОДЕСАГАЗ» на праві колективної власності відповідно до свідоцтва від 24.05.2001р. № 013660 (а.с. 11), в адміністративно-побутову з надбудовою частини 2-го поверху. 11.02.2014р. були отримані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки за вих. № 01-06/25 від 11.02.2014р. (а.с. 17-20) Право користування земельною ділянкою за даною адресою належить ПАТ «ОДЕСАГАЗ» на підставі рішення Одеської міської ради від 16.11.2004р. № 3459-УІ (а.с. 8-9).

Відповідно до вищезазначених містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки 31.03.2015р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області була зареєстрована декларація про початок виконання будівельних робіт з реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за № ОД 083150900754 (а.с. 21-23). При поданні декларації та реєстрації ПАТ "ОДЕСАГАЗ" відповідно до ст. ст. 7. 9, 27 Закону України "Про архітектурну діяльність" та ст. 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" надавалося затверджене проектне рішення на реконструкцію будівлі. Жодних зауважень щодо змісту поданих документів відповідачем не було зазначено та зареєстровано вказану декларацію.

Суд зазначає, що, відповідачами не вказано жодної обставини, яка б свідчила про внесення позивачем до декларації про початок виконання будівельних робіт недостовірних даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом та не надано жодних доказів на підтвердження таких обставин. В свою чергу, під час розгляду справи судом не було встановлено фактів зазначення позивачем недостовірних даних, які б були підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом та як наслідок порушення позивачем чинного законодавства в сфері містобудування.

Окрім того, суд зазначає, що відповідачем 30.05.2016 року було зареєстровано нову декларацію про початок виконання будівельних робіт з реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за № ОД 083161521948 за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1 (а.с. 96-98).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що встановлення на думку відповідача факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, у зв'язку з відсутністю у позивача документу, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, про що зазначено в акті перевірки не відповідає дійсності, відтак оскаржувані рішення, а саме наказ № 141 від 22.04.2016 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року, припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення будівельних робіт від 21.04.2016 року виданий Публічному акціонерному товариству "Одесагаз" щодо реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1 та постанова Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" у сумі 130500 грн. прийнято неправомірно.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.

З аналізу вказаної правової норми випливає, що рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень повинні бути прийняті чи здійснені в межах компетенції відповідного органу та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, не порушувати інтересів держави, прав та інтересів фізичних та юридичних осіб, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), відповідати вимогам діючого законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч. 1 ст. 70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З урахуванням зазначеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів та обставин, враховуючи, що мотивація та докази, наявні в матеріалах адміністративної справи, не дають адміністративному суду підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію позивача, а відповідачем не доведено суду обставини, на яких ґрунтуються його заперечення проти позову, відтак, позовні вимоги в частині визнання протиправними та скасування припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення будівельних робіт від 21.04.2016 року виданий Публічному акціонерному товариству "Одесагаз" щодо реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1, постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" у сумі 130500 грн., а також визнання незаконним наказу № 141 від 22.04.2016 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року підлягають задоволенню.

Що стосується позовних вимог про визнання незаконним акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, додержання стандартів та правил від 21.04.2016 року, суд зазначає, що такі позовні вимоги не можуть бути задоволені судом, оскільки публічно-правовий спір між сторонами фактично виник з приводу прийнятих рішень за результатами проведеної превірки, якими (а не актом перевірки) порушено права позивача, та яким суд дав правову оцінку. В даному випадку акт перевірки є невід'ємною складовою частиною процедури проведеної перевірки та сам по собі ніяк не впливає на наявні у позивача права, не створює для нього додаткових обов'язків, не визначають правову поведінку позивача, а тому, не можуть бути самостійним предметом судового розгляду у розумінні КАС України.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними акту перевірки, протоколу, припису, наказу № 141 від 22.04.2016 року та визнання незаконним та скасування Постанови № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу у розмірі 130500 грн. - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення будівельних робіт від 21.04.2016 року виданий Публічному акціонерному товариству "Одесагаз" щодо реконструкції адміністративно-побутової будівлі з надбудовою другого поверху без зміни геометричних розмірів фундаментів за адресою м. Одеса, Суворовський район, вул. Одарія, 1.

Визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 108 від 04.05.2016 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" у сумі 130500 грн.

Визнати незаконним наказ № 141 від 22.04.2016 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» № ОД 083150900754 від 31.03.2015 року.

В задоволені іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" (код ЄДРПОУ 03351208) судові витрати у розмірі 7469, 50 грн. (сім тисяч чотириста шістдесят дев'ять грн. 50 коп.)

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо рішення було прийняте у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії такого рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі статтею 254 КАС України.

Суддя О.М. Тарасишина