Постанова № 58922081, 30.06.2016, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2016
Номер справи
809/551/16
Номер документу
58922081
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" червня 2016 р. Справа № 809/551/16

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Кишинського М.І.

за участю секретаря судового засідання: Дмитрашко О.М.

позивача: не з'явився

відповідача: Уряка Р.Я

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_2,

до відповідача: Головного управління ДФС в Івано-Франківській області,

про визнання протиправнитм та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000048 від 27.08.2015 року,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (далі -відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000048 від 27.08.2015 року.

Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що приватний підприємець ОСОБА_2 здійснює торгівлю в своєму бар-магазині «ІНФОРМАЦІЯ_3» який знаходиться в АДРЕСА_1.

01 жовтня 2015 року представником позивача було отримано від ДПІ у Галицькому районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області рішення про застосування фінансових санкцій від 27.08.2015 року №000048 та розпорядження від 27.08.2015 року №73-р «Про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» винесено по матеріалах адміністративної справи від 12.08.2015 року за вих. №38/450 в зв'язку з порушенням вимог ст.15-3 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року щодо продажу пива та тютюнових виробів особам які не досягли 18 років за що на позивача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 13 600 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте на адресу суду повторно направив клопотання про відкладення розгляду справи, однак клопотання представника позиваче не обґрунтоване та не долучено інших підтверджуваних доказів про відкладення даної справи, за таких обставин суд вирішив розгядати справу за відсутністю представника позивача.

Представник відповідача проти позову в судовому засіданні заперечив повністю, просив в задоволенні позову відмовити, свої обґрунтування виклав в письмових запереченнях.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

ДФС в Івано-Франківській області було отримано від УМВС України в Івано-Франківській області матеріали адміністративної справи за фактом продажу тютюнових та алкогольних виробів особі, яка не досягла 18 років, а саме - протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП від 20.07.2015 року серії ІВ №00005959 та Постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Бурштинської міської ради Івано-Франківської області від 31.07.2015 року №11.

Згідно постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Бурштинської міської ради Івано-Франківської області від 31.07.2015 року №11 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.156 КУпАП, адміністративна комісія постановила притягнути громадянку ОСОБА_3 (працівник магазину «ІНФОРМАЦІЯ_3») до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 510,00 грн.

12.08.2015 року УМВС України в Івано-Франківській області на адресу відповідача надіслано матеріали адміністративної справи за вих. №38/450 для прийняття відповідного рішення.

Згідно наданих матеріалів адміністративної справи встановлено, що 17.07.2015 року працівниками УМВС України в Івано-Франківській області виявлено факт адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 КУпАП, а саме громадянка ОСОБА_3, працюючи продавцем в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_3», що знаходиться в м. Бурштин та належить приватному підприємцю ОСОБА_2, реалізувала неповнолітнім ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1) пляшку вина, та ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2) пачку сигарет.

Таким чином, продавцем порушено вимоги п. 2 статті 153 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (прим, далі - ЗУ №481/95-ВР), а саме - забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Згідно із статтею 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження при наявності підстав, зокрема порушення вимог статті 153 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

Згідно із статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за порушення норм цього Закону, зокрема відповідальність за порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 гривень.

Згідно з пунктом 7 «Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою КМ України від 02.06.2003 року № 790, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у разі виявлення порушень у сфері виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів зобов'язані повідомити про ці порушення орган, який видав ліцензію на провадження зазначеного виду діяльності; згідно з абзацом 3 пункту 5 зазначеного Порядку, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Пунктом 33 Постанови КМУ від 14.11.2000 року №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування» визначено органом ліцензування Міністерство доходів і зборів (Державна податкова служба) один з таких видів господарської діяльності як роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Таким чином, відповідач, як орган, який видав ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, отримавши матеріали від правоохоронних органів та органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме порушення вимог статті 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, не володіючи даними про оскарження чи скасування отриманих матеріалів, зобов'язаний був прийняти розпорядження та рішення, передбачені статтями 15 та 17 вказаного Закону.

Таким чином, як зазначалось попередньо, продавець ОСОБА_3 яка працює в крамниці "ІНФОРМАЦІЯ_3", що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, по даному факту притягнута до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 156 КУпАП. Отже, підтверджено, що вищевказане діяння мало місце та воно вчинене продавцем ОСОБА_3

Оскаржуване рішення про застосування штрафних санкцій винесено на підстав матеріалів правоохоронних органів та з врахуванням постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Бурштинської міської ради від 31.07.2015 року №11. Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області 27.08.2015 року було прийнято рішення №000048 про застосування фінансових санкцій до ФОП на загальну суму 13 600,00 грн. в тому числі за продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років - 6800,00 грн. та за продаж тютюновиї виробів особі, яка не досягла 18 років - 6800,00 грн.

Оскільки ФОП здійснював окремі види ліцензійної діяльності, а саме роздрібну торгівлю алкогольними напоями та роздрібну торгівлю тютюновими виробами, тому вчинено два правопорушення: продаж слабоалкогольного напою особі, яка не досягла 18 років та продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, отже ГУ ДФС в Івано-Франківській області правомірно застосовано до позивача штраф в розмірі 13600,00 грн. (6800,00 грн. + 6800,00 грн.).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що рішення про застосування фінансових санкцій №000048 від 27.08.2015 року Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області про накладення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 13 600 грн. є правомірним та таким що не підлягає скасуванню, тому суд в задоволенні позивачу відмовляє.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Кишинський М.І.

Постанова складена в повному обсязі 01 оипня 2016 року.