Постанова № 58922056, 22.06.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2016
Номер справи
808/1391/16
Номер документу
58922056
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2016 року о/об 15 год. 58 хв.Справа № 808/1391/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача Ковтун Н.М., представника відповідачів Михайлюченко В.М., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС»

до 1.Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, 2.Приморської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області, 3.Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» (надалі - позивач або ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС») звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - Відповідач-1 або ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя), Приморської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - Відповідач-2 або Приморська ОДПІ), Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - Відповідач-3 або Мелітопольська ОДПІ), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0001202201 від 30.12.2015, прийняте ДПІ в Шевченківському районі м.Запоріжжя, яким ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (14040000) усього на суму 4579 грн. 50 коп., в тому числі за основним платежем - 3053 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1526 грн. 50 коп.; 2) визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0009081722 від 15.01.2016, прийняте Приморською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, яким ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (14040000) усього на суму 23527 грн. 50 коп., в тому числі за основним платежем - 15685 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 7842 грн. 50 коп.; 3) визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0000012100 від 05.01.2016, прийняте Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, яким ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок (14040000) усього на суму 3179 грн. 00 коп., в тому числі за основним платежем - 2543 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 636 грн. 00 коп.; 4) визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0000032100 від 29.03.2016, прийняте Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, яким ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок (14040000) усього на суму 635 грн. 50 коп., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 635 грн. 50 коп.

В адміністративному позові (а.с.4-11) зазначено, що 21.12.2015 ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя (надалі за текстом позову - ДПІ) складено Акт №119/22-02/39416130 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТК Спецнафта-сервіс» (код ЄДРПОУ 39416130) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій з ТОВ «Глобал Інвест Груп» (код за ЄДРПОУ 39528373), що відображені у податковій декларації з ПДВ за липень 2015 року та з питання повноти декларування та сплати акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів за період з 01.07.2015 по 31.07.2015. Згідно висновків Акту, перевіркою встановлено порушення: 1) пп.14.1.181 п.14.1 ст.14, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.2 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, що призвело, на думку ДПІ, до завищення податкового кредиту, в результаті чого занижено податок на додану вартість (надалі за текстом позову - ПДВ) за липень 2015 року на суму 48025 грн. 00 коп.; 2) пп.213.1.9 п.213.1 ст.213, п.216,9 ст.216 Податкового кодексу України, внаслідок чого підприємством занижено акцизний податок за липень 2015 року на загальну суму 23719 грн. 00 коп., у тому числі по наступним місцям торгівлі: по АЗС м.Запоріжжя, вул. 8 березня, 190 - на суму 5490 грн. 00 коп.; по АЗС с.Степанівка - на суму 15686 грн. 00 коп.; по АЗС м.Мелітополь - на суму 2543 грн. 00 коп. Не погодившись із Актом, позивач подав заперечення, відповіддю на яке від 29.12.2015 вих.№29983/10/08-30-22-01, Відповідач-1 зменшив суму заниженого акцизного податку по місцю торгівлі - АЗС по вул.8-го Березня, 190, до 3053 грн. 00 коп. В іншій частині висновки Акту залишені без змін. За результатами розгляду заперечень на Акт відповідачами складені і надіслані на адресу ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» податкові повідомлення-рішення: Відповідачем-1 - №0001202201 від 30.12.2015, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (14040000) усього на суму 4579 грн. 50 коп., в тому числі за основним платежем - 3053 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1526 грн. 50 коп.; Відповідачем-2 - №0009081722 від 15.01.2016, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (14040000) усього на суму 23527 грн. 50 коп., в тому числі за основним платежем - 15685 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 7842 грн. 50 коп.; Відповідачем-3 - №0000012100 від 05.01.2016, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем: акцизний податок (14040000) усього на суму 3179 грн. 00 коп., в тому числі за основним платежем - 2543 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 636 грн. 00 коп. На зазначені податкові повідомлення-рішення позивачем подано скарги до ГУ ДФС у Запорізькій області. Рішеннями ГУ ДФС в Запорізькій області №863/10/08-01-10-01-13 від 18.03.2016, №1066/10/08-01-10-01-13 від 01.04.2016 податкові повідомлення-рішення Відповідачів-1,2 залишені без змін. Рішенням №946/10/08-01-10-01-13 від 25.03.2016 ГУ ДФС у Запорізькій області податкове повідомлення-рішення Відповідача-3 залишено без змін, а також збільшено на 635 грн. 50 коп. суму штрафних санкцій згідно з п.123.1 ст.123 ПК України та зобов'язано Мелітопольську ОДПІ на суму такого збільшення скласти та направити платнику податків окреме податкове повідомлення-рішення. На виконання Рішення ГУ ДФС у Запорізькій області Мелітопольською ОДПІ складено і надіслано на адресу позивача (додатково) податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000032100 від 29.03.2016 на суму 635 грн. 50 коп. збільшення штрафних (фінансових) санкцій. Позивач вважає, що Рішення Відповідачів-1,2,3 є протиправними і підлягають скасуванню, оскільки прийняті всупереч чинному законодавству України і встановленим законом засадам оподаткування, ґрунтуються на хибних висновках Акту, що не відповідають фактичним обставинам справи і наданим для перевірки документам. Позивач вважає, що безготівкові розрахунки юридичних осіб за придбані нафтопродукти не підпадають під визначення розрахункових операцій, згідно із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», тому як за талонами і відомостями через колонки АЗС проходить вже оплачене паливо, придбане за безготівковим розрахунком одним суб'єктом підприємництва в іншого, а відтак при здійсненні відпуску нафтопродуктів за талонами і відомостями відсутня дата виникнення податкового зобов'язання, визначена у п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України. Крім того, позивач вважає за необхідне зазначити про безпідставне застосування у Рішеннях Відповідачів підвищеного розміру штрафних санкцій (50%). Як свідчать розрахунки штрафних (фінансових) санкцій, додані до Рішень, що є предметом оскарження, штрафні санкції застосовані в розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов'язання, що не ґрунтується на законі.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представником Відповідачів-1,2,3 подано до суду письмові заперечення (а.с.67-68), в яких зазначено, що підставою для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень стали матеріали позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» з питання повноти та своєчасності сплати акцизного збору за період з 01.07.2015 по 31.07.2015 та з питання дотримання податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ «Глобал Інвест Груп», за результатами якої складено Акт перевірки від 21.12.2015 №119/22-02/39416130. Таким чином, на порушення пп.213.1.9 п.213.1 ст.213, п.216.9 ст.216 Податкового Кодексу України підприємством занижено вартість підакцизних товарів до оподаткування на загальну суму 425630 грн. 00 коп.: на суму 61057 грн. 00 коп. (в тому числі занижено на 88122 грн. 00 коп. інші нафтопродукти та завищено на 27065 грн. 00 коп. бензини моторні) по АЗС, розташованої за адресою: Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 297286 грн. 00 коп. бензини моторні та 16427 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівна; на суму 31229 грн. 00 коп. бензини моторні та 19631 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь, та встановлено заниження акцизного податку за липень 2015 року на загальну суму 21282 грн. 0 коп., у тому числі, по наступним місцям торгівлі: на суму 3053 грн. 00 коп. по АЗС, яка розташована за адресою м. Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 14864 грн. 00 коп. бензини моторні та 821 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка (всього на суму 15686 грн. 00 коп.); на суму 1561 грн. 00 коп. бензини моторні та 982 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь, (всього на суму 2543 грн. 00 коп.). За своїм функціональним призначенням мережа автозаправних станцій використовується саме для роздрібної торгівлі нафтопродуктами, тобто реалізації для кінцевого споживача. Враховуючи специфіку зберігання, перевезення та реалізації нафтопродуктів оптова торгівля ними можлива лише через відповідні нафтобази, а не через АЗС. Відповідно до пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів оподатковуються акцизним податком у розмірі 5% від вартості підакцизних товарів. Крім того, законодавством чітко визначено можливість розрахунку за придбані у роздріб нафтопродукти як у готівковій формі, так і з використанням талонів, платіжних карток та смарт-карток (паливних карток). При відпуску через мережу АЗС нафтопродуктів здійснюється розрахункова операція, дата якої є датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (нафтопродуктів) згідно з п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України. Законодавством визначено, що через мережу АЗС здійснюється саме роздрібний продаж нафтопродуктів, а не оптовий, оскільки відпуск пального відбувається через паливо-, масло- та газороздавальні колонки кінцевому споживачу. Поняття «господарська діяльність» та «комерційна діяльність» не є тотожними. Комерційне використання ПММ передбачене для подальшої реалізації кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. Натомість, ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» здійснював роздрібну реалізацію пального на АЗС саме кінцевим споживачам. Слід звернути увагу на те, що акцизний податок, у даному випадку, сплачується не ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс», а кінцевими споживачами, оскільки ставка (розмір) податку вже закладена в ціні товару пального та відображена на АЗС як ціна пального. При чому, жодної диференціації цін пального на АЗС для комерційного чи некомерційного (особистого) використання немає. Отже, через мережу АЗС здійснюється роздрібний продаж нафтопродуктів кінцевому споживачеві (пункт 2 «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктів», затверджених 20.12.1997 постановою Кабінету Міністрів України №1442, та ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять»), а тому такі операції оподатковуються акцизним податком відповідно до пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України у розмірі 5% від вартості підакцизних товарів. Відтак дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», через мережу АЗС, в тому числі і в безготівковій формі за допомогою талонів та паливних карток, смарт-карток, є датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (нафтопродуктів).

У судовому засіданні представник Відповідачів-1,2,3 проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Сторони, під час розгляду справи, у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.

Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення представника Відповідачів-1,2,3, розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступне.

21.12.2015 ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя за результатами позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 39416130) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій з ТОВ «Глобал Інвест Груп» (код за ЄДРПОУ 39528373), що відображені у податковій декларації з ПДВ за липень 2015 року та з питання повноти декларування та сплати акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів за період з 01.07.2015 по 31.07.2015 складено Акт №119/22-02/39416130 (а.с.13-14, 122-130).

У Відповіді на заперечення до Акту перевірки №119/22-02/39416130 від 21.12.2015 зазначено наступне: «… За період з 01.07.2015 по 31.07.2015 ТОВ «ТК «Спецнафта-сервіс» задекларовано вартість підакцизних товарів до оподаткування у загальній сумі 467793 грн. 00 коп. Перевіркою повноти нарахування вартості підакцизних товарів до оподаткування за період з 01.07.2015 по 31.07.2015, встановлено його заниження на загальну суму 425630 грн. 00 коп. … Перевірка достовірності відображених показників у поданих деклараціях акцизного податку за період липень 2015 року проводилась на підставі первинних документів: звітів касових апаратів за період з 01.07.2015 по 31.07.2015, книг обліку розрахункових операції, податкові та видаткові накладні, договору постачання. 1) Перевіркою відображеного у графі 3 «Вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані у роздрібній торговельній мережі, всього» встановлено його завищення на загальну суму 48747 грн. 00 коп., в тому числі на суму 37700 грн. 00 коп. бензини моторні та 11047 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою: Запоріжжя, рад.8-го Березня, 190. Також, перевіркою встановлено невірне визначення у розрахунках сум акцизного податку вартості (з податком на додану вартість) підакцизних товарів для комерційного використання; 2) Перевіркою відображеного у графі 4 «Вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані у роздрібній торговельній мережі в тому числі від реалізації товарів для комерційного використання» встановлено його завищення на загальну суму 474377 грн. 00 коп. за липень 2015 року, в тому числі: на суму 10635 грн. 00 коп. бензини моторні та 99169 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою: Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 297286 грн. 00 коп. бензини моторні та 16427 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка; на суму 31229 грн. 00 коп. бензини моторні та 19631 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь; та заниження на суму 27065 грн. 00 коп. бензини моторні по АЗС, яка розташована за адресою: Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; 3) Перевіркою відображеного у графі 5 показника «Вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів до оподаткування» встановлено його заниження за липень 2015 року на загальну суму 452695 грн. 00 коп.: на суму 10635 грн. 00 коп. бензини моторні та 99169 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою: Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 297286 грн. 00 коп. бензини моторні та 16427 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка; на суму 31229 грн. 00 коп. бензини моторні та 19631 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь; та встановлено завищення за липень 2015 року на загальну суму 27065 грн. 00 коп. на суму 27065 грн. 00 коп. бензини моторні по АЗС, яка розташована за адресою, Запоріжжя, вул.8-ю Березня, 190. Таким чином загальна вартість підакцизних товарів до оподаткування занижена за липень 2015 року на 425630 грн. 00 коп. Порушення виникло за підсумками наступного: Відповідно до пп.212.1.11 п.212.1 ст.212 Кодексу платником податку є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. Під реалізацією підакцизних товарів (продукції) розуміються будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів … Отже, при відпуску нафтопродуктів через мережу АЗС провадиться операція з продажу пального кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання, що є об'єктом оподаткування акцизним податком з роздрібних продажів відповідно до пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 Кодексу, здійснення якої документально підтверджується як для розрахункової операції (оформлення відповідного розрахункового документу). Таким чином, податкові зобов'язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій. Перевіркою встановлено, що згідно статистичних звітів по кожному РРО за період 01.07.2015 - по 31.07.2015 (додаток №1 до акту перевірки) вартість нафтопродуктів реалізованих через АЗС (у т.ч. згідно талонів та відомостей на відпуск нафтопродуктів) була частково віднесена до вартості реалізованих товарів для комерційного використання, яка не оподатковується акцизним збором, що суперечить чинному законодавству. Слід зазначити, що у касових чеках підприємства не відображається акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів. Таким чином, на порушення пп.213.1.9 п.213.1 ст.213, п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України … підприємством занижено вартість підакцизних товарів до оподаткування на загальну суму 425630 грн. 00 коп.: на суму 61057 грн. 00 коп., в тому числі занижено на 88122 грн. 00 коп. інші нафтопродукти та завищено на 27065 грн. 00 коп. бензини моторні по АЗС, яка розташована за адресою: Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 297286 грн. 00 коп. бензини моторні та 16427 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка; на суму 31229 грн. 00 коп. бензини моторні та 19631 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь … За період з 01.07.2015 по 31.07.2015 ТОВ «ТК «Спецнафта-сервіс» задекларовано акцизного податку у сумі 23390 грн. 00 коп. Перевіркою повноти нарахування акцизного податку (визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету) за період з 01.07.2015 по 31.07.2015 встановлено його заниження за липень 2015 року на загальну суму 21282 грн. 00 коп., у тому числі по наступним місцям торгівлі: на суму 3053 грн. 00 коп. по АЗС яка розташована за адресою м.Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; на суму 14864 грн. 00 коп. бензини моторні та 821 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка (всього на суму 15686 грн. 00 коп.); на суму 1561 грн. 00 коп. бензини моторні та 982 грн. 00 коп. інші нафтопродукти по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь (всього на суму 2543 грн. 00 коп.), в результаті допущених порушень податкового законодавства, що відображені в п.3.1 розділу 3 акта перевірки. В ході проведення перевірки встановлено, що згідно розрахункових чеків до складу фактичної роздрібної ціни не включена сума акцизного податку, враховуючи наведене розмір акцизного податку складатиме 5% від вартості реалізованих підакцизних товарів … Перевіркою встановлено порушення: 1. пп.14.1.181 п.14.1 ст.14, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.2 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України … підприємством завищено податковий кредит, в результаті чого занижено податок на додану вартість за липень 2015 року на суму 48025 грн. 00 коп. 2. пп.213.1.9 п.213.1 ст.213, п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України … в наслідок чого підприємством занижено акцизний податок за липень 2015 року на загальну суму 21282 грн. 00 коп., у тому числі по наступним місцям торгівлі: на суму 3053 грн. 00 коп. по АЗС, яка розташована за адресою м.Запоріжжя, вул.8-го Березня, 190; по АЗС, яка розташована за адресою с.Степанівка на суму 15686 грн. 00 коп.; по АЗС, яка розташована за адресою м.Мелітополь на суму 2543 грн. 00 коп. Враховуючи вищевикладене, заперечення №251215/1 від 25.12.2015 (вх.№31553/10 від 25.12.2015) вважаємо за доцільне залишити без задоволення …» (а.с.21-26, 145-151).

У наданому Відповідачем-3 до суду Висновку №40/22-02 від 29.12.2015 на заперечення до Акту позапланової виїзної перевірки №119/22-02/39416130 від 21.12.2015 заперечення позивача прийняті до уваги не були (а.с.113-116).

Результатом розгляду складеного ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя Акту перевірки №119/22-02/39416130 від 21.12.2015 стало прийняття відносно ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС»:

1) Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області податкового повідомлення-рішення №0001222201 від 30.12.2015, яким ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 4579 грн. 50 коп., в тому числі: за основним платежем - 3053 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1526 грн. 50 коп. (а.с.27);

2) Приморською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області податкового повідомлення-рішення №0009081722 від 15.01.2016, яким ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 23527 грн. 50 коп., в тому числі: за основним платежем - 15685 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 7842 грн. 50 коп. (а.с.28);

3) Мелітопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області податкового повідомлення-рішення №0000012100 від 05.01.2016, яким ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 3179 грн. 00 коп., в тому числі за основним платежем - 2543 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 636 грн. 00 коп. (а.с.30, 99);

4) Мелітопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області податкового повідомлення-рішення №0000032100 від 29.03.2016, яким ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 635 грн. 50 коп., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 635 грн. 50 коп. (а.с.33, 101).

Судом досліджені Розрахунки штрафних (фінансових) санкцій №119/22-02/39416130 від 21.12.2015 згідно яких до ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» застосовано 50% штрафної (фінансової) санкції (а.с.27 зворот, 28 зворот, а.с.100).

Застосування ставки, передбаченої п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України (саме у розмірі 50% від донарахованого податку), відповідачем документально не доведено.

Позивач надав до суду додаткові письмові пояснення щодо господарських взаємовідносин з ТОВ «Агротіс», в яких, зокрема, зазначив: «… Між ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» (постачальник) та ТОВ «Агротіс» (покупець) укладений Договір поставки №7 від 10.04.2015, згідно якого постачальник зобов'язується поставляти оптовими (дрібнооптовими) партіями у власність покупця товар (паливно-мастильні матеріали) для подальшого їх перепродажу або використання в комерційній (підприємницькій) діяльності Покупця, а Покупець зобов'язується приймати і оплачувати придбаний товар (далі - Договір). На підставі договору Постачальником (позивачем) виставляють рахунки, згідно яких Покупець зробив оплату (передоплату) товару шляхом перерахування на поточний рахунок постачальника платіжними дорученнями. Так, у липні ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» здійснило, зокрема, поставку (передання у власність покупця - ТОВ «Агротіс») ПММ (бензин А92, 10000 л), на підставі видаткової накладної №РН-0000744 от 23.07.15 на суму 181000 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ - 30166 грн. 67 коп. та бензин А92 в кількості 10000 л, на підставі видаткової накладної №РН-0000745 от 30.07.15 на суму 18700 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ - 30166 грн. 67 коп. Відповідно до умов укладеного Договору, а також ст.334 Цивільного кодексу України, з дати поставки за видатковою накладною Покупець (ТОВ «Агротіс») є власником бензину А-92 у відповідній кількості. Відповідно до п.4.1 Договору відвантаження Товару здійснюється на підставі заявки Покупця після його оплати. До того моменту всі продані Покупцю ПММ зберігаються на АЗС Продавця. Вартість зберігання зарахована в продажну вартість ПММ (п.6.3 Договору). Надалі ТОВ «ТК «Спецнафта-Сервіс» відвантажує (фізично відпускає) в адресу ТОВ «АГРОТІС» раніше продані та оплачені ПММ з використанням АЗС. Відпуск здійснюється в наступному порядку: на підставі видаткової накладної ТОВ «Агротіс» виписує персоналізовані талони для отримання придбаної ним кількості пального на АЗС постачальника; талони пред'являються на АЗС та залишаються на ній з відміткою «погашено». Відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (затверджено спільним наказом Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінтрансу, Держспоживстандарту від 20.05.2008 №281/171/578/155, зареєстровано в Мін'юсті України 02.09.2008 за №805/15496), далі - Інструкція, на АЗС складається змінний звіт за формою №17-НП. У змінному звіті знаходять відображення дані про оприбутковані нафтопродукти, кількість нафтопродуктів, відпущених за зміну за кожним видом палива та в розрізі форм розрахунків (п.10.3 Інструкції): за готівку, за відомостями, за талонами, за платіжними картками, та залишки нафтопродуктів. Так, згідно змінних звітів АЗС кількість ПММ, відпущених ТОВ «Агротіс» за талонами відображається у графі 10, за відомостями - у графі 9. Оскільки паливно-роздавальні колонки на АЗС невід'ємно пов'язані із РРО спосіб відвантаження (форма розрахунків за відвантажене паливо) ПММ відображається у денному звіті РРО, розташованого на АЗС, за відповідним кодуванням «відвантажено»: 1) за готівку - для ПММ, відпущених з оплатою на місці АЗС, готівковими коштами (відвантаження кінцевим споживачам); 2) за картками - для ПММ, відпущених з оплатою на місці АЗС платіжними банківськими картками (відвантаження кінцевим споживачам); 3) в кредит (або «за відомостями», «за талонами») - для ПММ, оплачених оптовими покупцями в безготівковій формі згідно укладених договорів поставки, на підставі роздавальних відомостей або шляхом погашення талонів (відвантаження некінцевим споживачам, тобто покупцям не для особистого (побутового чи іншого некомерційного використання). Суми ПММ, відпущених за першими двома способами розрахунків (за готівку та платіжними банківськими картками) включаються до об'єкту оподаткування акцизним податком відповідно до абз.2 пп.14.1.212 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України - графа 3 Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Суми ПММ, відпущених «в кредит» (за відомостями і талонами), в т.ч. відпущених ТОВ «Агротіс», відображаються - в графі 4 Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, як ПММ, реалізовані для комерційного використання (оптовим покупцям з безготівковою формою оплати). Підставою для заповнення графи 4 Розрахунку акцизного податку ... є укладений договір поставки, який відповідно до суті операції і умов договору укладається з метою використання придбаного товару у виробничих цілях, не пов'язаних із особистим чи побутовим використанням, статус покупця - суб'єкт господарської діяльності, а також відсутність факту розрахункової операції при відпуску ПММ на АЗС (безготівковий розрахунок) …» (а.с.83-86).

Вказані відомості підтверджені позивачем документально (а.с.87-89, 117, 135-138).

Представник Відповідачів-1,2,3 заперечуючи проти позову, документально не спростував відомостей, зазначених представником позивача.

Представник позивача у судовому засіданні повідомив, що оскільки обсяг первинних документів є значним, то ним надано до суду лише частину з них як приклади, досліджувати всі не має потреби. Також, він повідомив, що між сторонами відсутній спір щодо калькуляцій сум, реальності господарських правовідносин і первинних документів, а існує спір лише щодо застосування норм податкового законодавства.

Представник відповідача у судовому засіданні погодився з наведеним твердженням позивача.

Відповідно до пп.14.1.4 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (пп.212.1.11 п.212.1 ст.212 Податкового кодексу України).

Згідно з п.215.1 ст.215 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

При цьому, пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України передбачено, що одним із об'єктів оподаткування зазначеним податком є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Згідно з пп.214.1.4 п.214.1 ст.214 Податкового кодексу України, у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 цього Кодексу.

Відповідно до пп.215.3.10 п.215.3 ст.215 Податкового кодексу України для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 цього Кодексу, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

У пп.14.1.212 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України зазначено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) - це будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Як зазначено у п.47.30 Розділу G «Пояснень до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010)», затверджених 23.12.2011 наказом Державної служби статистики України №396, Роздрібна торгівля пальним: Цей клас включає: - роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів і мотоциклів - роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів через мережу автозаправних станцій Цей клас також включає: - роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів Цей клас не включає: - оптову торгівлю паливом, див. 46.71 - роздрібну торгівлю зрідженим газом для приготування їжі або опалення, див. 47.78.

Таким чином, обов'язковою умовою реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є передача цих товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.

Національний стандарт України ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять», затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 05.07.2004 за №130, надає визначення поняттям роздрібної та оптової торгівлі. Роздрібна торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надання йому торговельних послуг. Оптова торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю або для виробничого споживання та надавання пов'язаних із цим послуг.

Відповідно до абз.1,2 п.1 «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами», затверджених 20.12.1997 постановою Кабінету Міністрів України №1442, ці Правила визначають порядок приймання та роздрібної торгівлі бензином, дизельним паливом, скрапленим вуглеводневим газом, гасом, маслами, мастилами (далі - нафтопродукти), розфасованими нафтопродуктами, а також регламентують вимоги стосовно дотримання прав споживачів щодо належної якості нафтопродуктів, безпеки для життя та здоров'я споживачів, навколишнього природного середовища і рівня торговельного обслуговування. Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання на території України, які зареєстровані з установленому порядку.

Згідно преамбули постанови Кабінету Міністрів України №1442 від 20.12.1997, «Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами» прийняті відповідно до статті 20 Закону України «Про захист прав споживачів» та з метою впорядкування роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

З огляду на мету затвердження «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами», питання для регулювання яких вони призначенні, то дані Правила не поширюються на відносини (не регулюють відносини) продажу і придбання нафтопродуктів особами, які не відносяться згідно Закону України «Про захист прав споживачів» до споживачів товарів, робіт, послуг, на операції з оптової торгівлі.

Згідно з п.22 ч.1 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Відтак, споживач - це обов'язково фізична особа. Під поняття «споживачі» у розумінні ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» не підпадають юридичні особи (підприємства, установи та організації). Такий висновок ґрунтується на тому, що у преамбулі Закону значення терміну «споживач» було визначено саме для цілей вищевказаного Закону, завданням якого є регулювання відносин між споживачами-громадянами і виробниками, виконавцями, продавцями, встановлення прав споживачів та визначення механізму реалізації державного захисту таких прав.

Крім того, метою придбання (використання, замовлення) споживачем товарів (робіт, послуг) можуть бути виключно власні побутові потреби (некомерційне використання). Тобто товари придбаваються фізичною особою (громадянином) для власного споживання. При цьому не може вважатися споживачем особа, яка придбала товар для подальшого продажу або іншого використання з метою отримання прибутку.

Звідси «Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами» не регулюють відносини купівлі-продажу (постачання) підакцизних товарів (нафтопродуктів) суб'єктами господарювання іншим суб'єктам господарювання (юридичним особам та фізичним особам-підприємцям) для комерційного використання (перепродажу, використання у виробництві тощо).

Здійснення позивачем роздрібного продажу нафтопродуктів кінцевим споживачам (фізичним особам) для їх особистого некомерційного використання не позбавляє його права здійснювати оптовий продаж нафтопродуктів та використовувати для цього мережу власних АЗС та місць зберігання нафтопродуктів.

Як вбачається з Акту перевірки №119/22-02/39416130 від 21.12.2015, позивачем були укладені договори у сфері оптової торгівлі з поставки нафтопродуктів суб'єктам господарювання, які здійснюють реалізацію нафтопродуктів через власну/орендовану мережу АЗС або використовують нафтопродукти для своєї виробничої (комерційної) діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відтак, договір поставки нафтопродуктів незалежно від способу продажу та форми розрахунків є належним свідченням тому, що операції за ним - не включаються до оподатковуваних об'єктів за пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України.

Відповідно до ст.3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).

На підтвердження правомірності виключення деяких продажів з операцій, які підлягають оподаткуванню, тобто на підтвердження мети, з якою суб'єктами господарювання придбані нафтопродукти у позивача, під час перевірки підприємством надавались: договори поставки, накладні, податкові накладні та інші документи, складені на виконання укладених договорів поставки.

Представник позивача пояснив суду, що під час відпуску нафтопродуктів на АЗС ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» за укладеними договорами поставки та іншими господарськими договорами із застосуванням безготівкової форми розрахунків не здійснюється розрахункова операція та відповідно - не виникає зобов'язання зі сплати акцизного податку.

Порядок відпуску нафтопродуктів на АЗС врегульовано «Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України», затвердженою 20.05.2008 наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №281/171/578/155, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за №805/15496 (надалі - «Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України»).

Відповідно до п.10.3 «Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України», відпуск нафтопродуктів здійснюється: 1) за готівку; 2) за відомостями; 3) за талонами; 4) за платіжними картками.

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар (п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України).

Згідно з ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Як з'ясовано судом і не заперечується сторонами, розрахунок суб'єктів господарювання з позивачем здійснювався безготівковим перерахунком.

У той же час, відповідно до пп.10.3.2.1 пп.10.3.2 п.10.3 «Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» відпуск нафтопродуктів за безготівковим розрахунком за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем. Відпуск нафтопродуктів відображається у відомості на відпуск нафтопродуктів за формою №16-НП (додаток 16). Кількість відпущеного нафтопродукту фіксується у відомості, яка ведеться безпосередньо на АЗС, що підтверджується підписами оператора АЗС та водія.

У Змінному звіті АЗС за формою №17-НП відображаються також відпуск нафтопродуктів за відомостями (графа 9) та за талонами (графа 10). При цьому, відпуск нафтопродуктів за готівку та за платіжними картками відображаються відповідно у графах 8 та 11 Змінного звіту АЗС за формою №17-НП.

Таким чином, до графи 3 Додатку 6 Декларації акцизного податку мають бути внесені дані граф 8, 9, 10, 11, 12 Змінного звіту АЗС за формою №17-НП, а до графи 4 дані граф 9 (за відомостями), 10 (за талонами), 12 (за іншими документами).

Відтак, відпуск нафтопродуктів такими способами як за відомостями, так і за талонами не підпадає під регулювання нормами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Надані позивачем докази свідчать, що до оподатковуваних операцій з реалізації підакцизних товарів за датою розрахункової операції позивачем відносяться нафтопродукти, розрахунки за які здійснені за місцем їх відпуску за готівку, а також з використанням банківських платіжних карток. Відповідні суми відображаються окремими рядками у фіскальних чеках РРО.

З наведених підстав суд вважає, що безготівкові розрахунки юридичних осіб за придбані нафтопродукти не підпадають під визначення розрахункових операцій, згідно із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки як за талонами, так і за відомостями через колонки АЗС проходить вже оплачене паливо, придбане за безготівковим розрахунком одним суб'єктом підприємництва в іншого. Відтак, при здійсненні відпуску нафтопродуктів за талонами і відомостями відсутня дата виникнення податкового зобов'язання, визначена у п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України.

Під час судового розгляду справи по суті не знайшли свого підтвердження доводи Відповідачів-1,2,3 про порушення ТОВ «ТК «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» вимог пп.213.1.9 п.213.1 ст.213, п.216.9 ст.216 Податкового кодексу України, внаслідок чого підприємством занижено акцизний податок за липень 2015 року на загальну суму 21281 грн. 00 коп., у тому числі по наступним місцям торгівлі: по АЗС м.Запоріжжя, вул. 8 березня, 190 - на суму 3053 грн. 00 коп.; по АЗС с.Степанівка - на суму 15685 грн. 00 коп.; по АЗС м.Мелітополь - на суму 2543 грн. 00 коп., як то зазначено в Акті перевірки №119/22-02/39416130 від 21.12.2015.

За відсутності порушень податкового законодавства відсутніми є і підстави для вжиття заходів, передбачених п.54.3 ст.54, ст.123 Податкового кодексу України.

З урахуванням приписів ч.3 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності, приходить до висновку, що прийняття Відповідачами-1,2,3 податкових повідомлень-рішень, які є предметом спору у справі, здійснено не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття цих рішень, не розсудливо, а отже є не правомірними і підлягають скасуванню.

Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

У ч.2 ст.71 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи Відповідачів-1,2,3 не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (ч.1 ст.98 КАС України).

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.87 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суб'єктами владних повноважень у справі були: Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Приморська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області, Мелітопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області то саме з бюджетних асигнувань цих органів повинні бути присуджені судові витрати позивачу пропорційно до задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0001222201 від 30.12.2015, складене Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 4579 грн. 50 коп., в тому числі: за основним платежем - 3053 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1526 грн. 50 коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009081722 від 15.01.2016, складене Приморською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 23527 грн. 50 коп., в тому числі: за основним платежем - 15685 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 7842 грн. 50 коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000012100 від 05.01.2016, складене Мелітопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 3179 грн. 00 коп., в тому числі за основним платежем - 2543 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 636 грн. 00 коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000032100 від 29.03.2016, складене Мелітопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» визначено податкове зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в загальній сумі 635 грн. 50 коп., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 635 грн. 50 коп.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» з бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у сумі 459 грн. 33 коп.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» з бюджетних асигнувань Приморської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у сумі 459 грн. 34 коп.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СПЕЦНАФТА-СЕРВІС» з бюджетних асигнувань Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у сумі 459 грн. 33 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 24.06.2016.

Суддя О.О. Прасов