Ухвала суду № 58921823, 08.07.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2016
Номер справи
803/926/16
Номер документу
58921823
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залучення відповідача та зупинення провадження у справі

08 липня 2016 року Справа № 803/926/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку питання про залучення другого відповідача в адміністративній справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «БУГ» до Реєстраційної служби Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «БУГ» звернулося з адміністративним позовом до Реєстраційної служби Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №19911697 від 11.03.2015 року, №23230240 від 29.07.2015 року, №23229242 від 29.07.2015 року, №18608662 від 14.01.2015 року, №17427564 від 24.11.2014 року, №18590533 від 13.01.2015 року, №22678345 від 08.07.2015 року, №21469533 від 21.05.2015 року, №21466502 від 21.05.2015 року, №23481823 від 07.08.2015 року, №21468763 від 21.05.2015 року.

В судовому засіданні судом поставлено на вирішення питання про залучення в якості другого відповідача ОСОБА_2 районну державну адміністрацію Волинської області, оскільки на даний час повноважним органом у сфері державної реєстрації прав є ОСОБА_2 райдержадміністрація та розпорядженням КМ України від 06.04.2016 року №261-р припинено надання ОСОБА_2 міським управлінням юстиції, як органом державної реєстрації адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та зупинення провадження у справі до отримання судом письмових доказів від залученого відповідача.

В судовому засіданні представник позивача не заперечував щодо залучення як другого відповідача ОСОБА_2 районну державну адміністрацію Волинської області та зупинення провадження у справі.

Відповідач в судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття, заперечення на позов не надав, хоча повістка була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місця реєстрації, проте поштове відправлення повернулося 04.07.2016 року на адресу суду із відмітками відділення поштового звязку «підприємство ліквідоване», тобто зазначена повістка про виклик до суду не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) слід вважати, що така повістка вручена належним чином.

Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залучення другого відповідача у справі та зупинення провадження.

Відповідно до статті 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, про що суд повідомляє третю особу.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 17 «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» та наказу Міністерства юстиції України від 30 січня 2015 року № 115/5 «Деякі питання діяльності територіальних органів Міністерства юстиції України», поряд з іншим, було ліквідовано Державну реєстраційну службу, затверджено Типову структуру головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі та внесено відповідні зміни до Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5 (зі змінами).

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 17 «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» встановлено, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, що ліквідуються, в частині реалізації державної політики у сферах, зазначених у пункті 1 цієї постанови.

Згідно внесених наказом Міністерства юстиції України від 30.01.2015 р. № 115/5 змін, абзац 3 пункту 1 Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, в якому зазначалось, що у складі управлінь юстиції діють реєстраційні служби, які є структурними підрозділами управлінь юстиції, виключено.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 26.11.2015 року №834-VIII встановлено, що органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим у разі забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями умов, необхідних для реалізації повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, але не пізніше 30 квітня 2016 року.

Відповідно до статтей 5, 41, 47 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанови КМ України від 18.04.2012 року №606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій», розпорядження КМ України від 25.12.2015 року №1395-р «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» з 18 лютого 2016 року ОСОБА_2 районною державною адміністрацією Волинської області прийнято розпорядження про створення сектору реєстрації райдержадміністрації.

Крім того, розпорядженням КМ України від 06.04.2016 року №261-р припинено надання органом державної реєстрації адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ОСОБА_2 міськрайонним управлінням юстиції Волинської області.

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи те, що повноважним органом у сфері державної реєстрації прав являється сектор реєстрації райдержадміністрації, що є структурним підрозділом ОСОБА_2 районної державної адміністрації Волинської області та залучення другого відповідача в адміністративній справі не призведе до зміни підсудності адміністративної справи, суд приходить до висновку, що слід залучити в якості другого відповідача ОСОБА_2 районну державну адміністрацію Волинської області.

Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Зважаючи на наявність обєктивної необхідності залучення другого відповідача, беручи до уваги місячний термін розгляду адміністративної справи, який закінчується, з метою недопущення пропуску процесуального строку для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до отримання судом письмових доказів від залученого відповідача.

Керуючись статтями 52, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Залучити в справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «БУГ» до Реєстраційної служби Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування рішень в якості другого відповідача ОСОБА_2 районну державну адміністрацію Волинської області.

Провадження у справі №803/926/16 за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «БУГ» до Реєстраційної служби Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції Волинської області, ОСОБА_2 районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправними та скасування рішень зупинити до отримання судом письмових доказів.

Копію ухвали та позовної заяви з доданими матеріалами направити залученому відповідачу.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 13 липня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала в іншій частині не може бути оскаржена.

ГоловуючийС.Ф. Костюкевич