Постанова № 58919198, 13.07.2016, Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.07.2016
Номер справи
685/761/16-а
Номер документу
58919198
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 685/761/16-а

Провадження № 2-а/685/15/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2016 року

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого: Бурлак Г. І.

при секретарі Перепелиці С.О.

з участю прокурора Роговського І.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Теофіполі справу за позовом заступника Старокостянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави до Новоставецької сільської ради, третя особа Новоставецька ЗОШ I-III ступенів про зобов`язання вчинити дії

встановив:

прокурор звернувся в суд з позовом до відповідача про зобов`язання вчинити дії.

В судовому засіданні прокурор позов підтримав та пояснив, що Старокостянтинівською місцевою прокуратурою вивчено питання щодо дотримання прав, свобод та інтересів дітей на території Теофіпольського району. Встановлено, що працівниками Теофіпольського ВнП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області на виконання листа Старокостянтинівської місцевої прокуратури 10.06.2016 проведено обстеження територій прилеглих до Новоставецької ЗОШ І-ІП ступенів з приводу забезпечення безпеки дорожнього руху. Вказаним обстеженням виявлено, що автодорога прилегла до Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів не відповідає вимогам ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», що негативно впливає на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів по даних вулицях, зокрема, на під'їзді до Новоставецької ЗОШ І-ІП ступенів, по вул. В. Шуляка, 22 з обох боків школи відсутні дорожні знаки 1.33 «Діти», 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості». Інспектором поліції Теофіпольського ВнП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області 10.06.2016 внесено припис Новоставецькому сільському голові про усунення виявлених порушень законодавства. У відповідь на припис інспектора поліції Новоставецьким сільським головою направлено лист № 253/02-25 від 15.06.2016 згідно з яким через відсутність у місцевому бюджеті Новоставецької сільської ради на 2016 рік коштів на встановлення дорожніх знаків, виконати вимоги припису №7 від 10.06.2016 не має можливості. Бездіяльність Новоставецької сільської ради з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів території ставить під загрозу закріплені ст. 3, 27, 49, 53 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух». Просить позов задовольнити, зобов'язати Новоставецьку сільську раду встановити по вул. В. Шуляка, 22, с Новоставці, дорожні знаки 33.1.33 «Діти», 33.3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 33.3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості».

Відповідач та третя особа на стороні позивача, про час та місце розгляду справи повідомлені вчасно, в суд не з'явилися, від відповідача надійшла заява про визнання позовних вимог та розгляд справи у його відсутності.

Суд вважає можливим проводити розгляд справи у їх відсутності.

Вислухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно довідки Новоставецької сільської ради від 24.06.2016 року, Новоставецька ЗОШ І-ІІІ ступенів розміщена за адресою с.Новоставці вул В.Шуляка 22, дана вулиця знаходиться в центрі села. Приписом №7 від 10.06.2016 року Теофіпольського ВнП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області зобов'язано Новоставецьку сільську раду на під'їзді до Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів встановити дорожні знаки 1.33 «Діти», 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та 3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості». У відповідь на припис інспектора поліції Новоставецьким сільським головою направлено лист № 253/02-25 від 15.06.2016 згідно з яким через відсутність у місцевому бюджеті Новоставецької сільської ради на 2016 рік коштів на встановлення дорожніх знаків, виконати вимоги припису №7 від 10.06.2016 не має можливості.

Статтею 16 Закону України «Про автомобільні дороги» встановлено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що одним із повноважень селищної ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема, організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до п. 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994, ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.

Відповідно до п.п. 1.33 п. 1 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 (далі - Правила дорожнього руху) та п. 10.4.4 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак «Діти» встановлюється на ділянках дороги, на яких можлива поява дітей з території дитячого закладу (дошкільний заклад, школа, оздоровчий табір тощо), що прилягає безпосередньо до дороги.

Згідно з п.п. 3.31 та 3.32 п. 1 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху знаки "Зона обмеження максимальної швидкості" та "Кінець зони обмеження максимальної швидкості" встановлюється на ділянках дороги (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо), на яких забороняється рух із швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Відповідно до п. 1.3 Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 54 від 14.02.2012, дорожні знаки - вироби, малюнки і написи, що призначені для інформування учасників дорожнього руху щодо умов і режимів руху на вулицях та дорогах.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що бездіяльність Новоставецької сільської ради з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Новоставецької ЗОШ І-ІП ступенів території ставить під загрозу закріплені ст.ст. З, 27, 49, 53 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», тому позов необхідно задовольнити.

Виходячи з наведеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.16,19 ЗУ «Про автомобільні дороги», ст.31 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.7 ЗУ «Про дорожній рух», розділом 33 Правил дорожнього руху , ст.71, 158-162 КАС України, районний суд

постановив:

позов заступника Старокостянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави до Новоставецької сільської ради, третя особа Новоставецька ЗОШ I-III ступенів про зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Зобов'язати Новоставецьку сільську раду встановити по вул. В. Шуляка, 22, с Новоставці Теофіпольського району Хмельницької області дорожні знаки 33.1.33 «Діти», 33.3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» та «Кінець зони обмеження максимальної швидкості».

Стягнути з Новоставецької сільської ради на користь прокуратури Хмельницької області (код ЄДРПОУ 02911102, р/р 35218028002814, банк ДКСУ, м. Київ МФО 820172, код класифікації видатків бюджету - 1400 ) 1378,00 грн судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення, особи, які приймали участь у справі, але не були присутні при оголошенні постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Головуючий: