Справа № 163/1554/16-п
Провадження №3/163/1173/16
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2016 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Войтюк Л.М.,
за участі секретаря Голядинець О.В.,
з участю прокурора Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_1
особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_2,
розглянувши направлені відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України у Волинській області матеріали справи за протоколом №61 від 08.06.2016 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, за ознаками ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, заступника голови Любомльської районної ради Волинської області, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії АС №437857, виданий Любомльським РВ УМВС України у Волинській області 14.07.1998 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, будучи заступником голови Любомльської районної ради Волинської області, яка є суб'єктом, відповідальним за корупційні правопорушення та посадовою особою органу місцевого самоврядування, користуючись повноваженням депутата Любомльської районної ради, 24 грудня 2015 року., проголосувала за прийняття рішення Любомльської районної ради №3/29 від 24.12.2015 «Про надбавку голові ради та його заступнику», яким встановлено їй надбавку за виконання особливо важливої роботи за грудень 2015 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг в межах затвердженого фонду оплати праці. В подальшому, 25.02.2016 року на черговій сесії районної ради проголосувала за прийняття рішення Любомльської районної ради №7/32 від 25.02.2016 «Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та надбавки голови ради і заступнику голови ради», яким їй присвоєно восьмий ранг посадової особи місцевого самоврядування, що відповідає четвертій категорії посад та встановлено надбавку згідно Постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років на 2016 рік.
Таким чином, ОСОБА_2. будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, згідно пп.«б»п.1ч.1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»суб'єктом відповідальності за порушення, порушила вимоги ч.1 та 2 ст. 28, ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо повідомлення у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також заборону щодо вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративні корупційні правопорушення, передбачені ч.ч. 1,2ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнала та пояснила, що вона дійсно і 24.12.2015 року, і 25.02.2016 року була присутня на сесіях районної ради, окрім цього голосувала по усіх питаннях, які виносились на порядок денний. До початку засідання сесій та на самій сесії нікого ні усно, ні письмово не повідомляла про конфлікт інтересів, оскільки не знала про необхідність такого повідомлення. Просила суд врахувати, що вона в повній мірі не усвідомлювала, що її дії призведуть до вчинення протиправного діяння.
Судом встановлено слідуючі обставини.
Рішенням першого пленарного засідання першої сесії сьомого скликання Любомльської районної ради №1/8 від 23 листопада 2015 року «Про обрання заступника голови Любомльськогої районної ради» заступником голови Любомльської районної ради обрано ОСОБА_2
24 грудня 2015 року у Любомльській районній раді проводилася 3 сесія районної ради 7 скликання, на порядок денний якої виносилось ряд питань, у точу числі і питання встановлення заступнику голови ради ОСОБА_2 надбавки за виконання особливо важливої роботи за грудень 2015 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг в межах затвердженого фонду оплати праці та економії.
25 лютого 2016 року на 7 сесії районної ради 7 скликання виносилося питання про присвоєння ОСОБА_2, заступнику голови районної ради, восьмого рангу посадової особи місцевого самоврядування, що відповідає четвертій категорії посад, та встановлення надбавки згідно Постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг та вислуг років на 2016 рік. По вказаних питаннях були прийняті відповідні рішення.
З протоколу 3 сесії районної ради 7 скликаннявбачається, що ОСОБА_2 була присутня на сесії, а рішення №3/29 було прийнято одноголосно. Разом з тим, згідно списку депутатів присутніх на 7 сесії районної ради 7 скликання по поіменному голосуванню від 25 лютого 2016 року, ОСОБА_2 також була присутня на сесії та приймала участь у голосуванні щодо присвоєнняїй, як заступнику голови, восьмого рангу посадової особи місцевого самоврядування, що відповідає четвертій категорії посад.
Жодних повідомлень про конфлікт інтересів під час проведення сесій не оголошувалось.
Вищенаведені обставини ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечила.
Згідно з п. 1 ч. 3ст. 8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановленіЗУ «Про запобігання корупції».
Згідно абз. 10 ч.1 ст. 1 вказаного Закону приватний інтерес будь який майновий чи немайновий інтерес особи, в тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв»язку з членством або діяльністю громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до абз. 11 ч.1 ст. 1 вказаного Закону реальний конфлікт інтересів суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими інтересами, що впливає на об»єктивність або неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
За вказаних умов при голосуванні за прийняття рішення Любомльської районної ради №3/29 від 24.12.2015 року, №7/32 від 25.02.2016 року у ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів, оскільки даними рішеннями їй встановлюється надбавка за виконання особливо важливої роботи за грудень 2015 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг в межах затвердженого фонду оплати праці, а також їй присвоєно восьмий ранг посадової особи місцевого самоврядуванн, що відповідає четвертій категорії посад та встановлено надбавку згідно постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року в розмірі 50 відсотків до посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років на 2016 рік.
При наявності конфлікту інтересів у членів колегіального органу місцевого самоврядування, законодавцем урозділі 5 Закону України «Про запобігання корупції»передбачено способи врегулювання та запобігання конфлікту інтересів. Ізст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»слідує, що законом передбачено два способи врегулювання конфлікту інтересів: зовнішній та самостійний. При цьому самостійне врегулювання конфлікту інтересів здійснюється шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих про це документів безпосередньому керівнику, у іншому випадку врегулювання конфлікту інтересу має здійснюватися заходами зовнішнього врегулювання, із дотриманням вимог ч. 2ст. 35 ЗУ«Про запобігання корупції».
У відповідності до норм ч. 2 ст. 35 вказаного Закону, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії, тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Відповідно до підпункту ч. 1 ст. 28 Закону, посадові особи органів місцевого самоврядування зобов'язані: вжити заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потернційного кронфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агенство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів ; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідальність за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП настає у разі неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_2В.у вчиненні вказаних адміністративних корупційних правопорушень доведена зібраними та дослідженими доказами..
При накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь її вини, а сааме, що правопорушення вона вчинила з необережності. Обставини, що обтяжують чи помякшують відповідальність ОСОБА_2 не встановлені. На підставі викладеного на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення з застосуванням ч.2ст.36 КУпАП в виді штрафу в межах санкції ч.2 ст. 172-7КУпАП.
З порушника згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» підлягає також стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбаченихч.ч.1,2 ст. 172-7 КУпА і на підставі ч.2ст.36 КУпАП накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області(МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, (призначення платежу для сплати штрафів у справах про адміністративні правопорушення та кримінальних справах).
Стягнути із ОСОБА_2 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду Л.М.Войтюк