м. Лиман Справа № 236/1569/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2016 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли зі Словянського відділу поліції ГУНП України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Красний Лиман Донецької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, працює помічником машиніста електовоза ПЧ-1 м. Лиман, зареєстрований та фактично мешкає за адресою Донецька область, м. Лиман, вул. Івана Лейко, 14/70, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
(справу розглянуто в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розяснено зміст ст.63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, будь-яких клопотань та заяв від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не надійшло),
В С Т А Н О В И В:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду зі Словянського відділу поліції ГУНП України в Донецькій області, ОСОБА_2 26.04.2016 року о 15 год. 20 хв. м. Лиман Донецької області на дорозі Т 0513 1км+850м, керуючи легковим автомобілем марки «ВАЗ-21061», державний номерний знак НОМЕР_2, не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням, де скоїв наїзд на велосипедиста ОСОБА_3, яка рухалась в попутному напрямку по правому краю прохздної частини, внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження, було завдано матеріальних збитків. Після скоєння ДТП водій ОСОБА_2 місце пригоди залишив.
ОСОБА_2 порушив вимоги пунктів 12.1, 2.10 Правил дорожнього руху, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306- під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним; у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Діяння ОСОБА_2 кваліфіковане за ст. 124 КУпАП - як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів чи іншого майна.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою у вчиненні зазначених правопорушень визнав повністю, щиро розкаявся, просив його суворо не карати, поважних причин порушення ним правил дорожнього руху не назвав.
При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення було враховано наступне.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами відповідно до ст. 251 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) згідно зі ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Суддя, дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом серії АП1 № 977194 від 27.06.2016 року, складеним працівником поліції, поясненням свідка ОСОБА_4, викладеним на окремому аркуші, постановою слідчого Лиманського ВП Словянського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 від 25.05.2016 року про закриття кримінального провадження, протоколом огляду місця події від 26.04.2016 року, протоколом огляду транспортного засобу від 27.04.2016 року, висновками судово-медичної експертизи № 55 від 20.05.2016 року відносно ОСОБА_3, протоколом допиту ОСОБА_3 від 26.04.2016 року та протоколом допиту ОСОБА_2
Суддею беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, докази його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, були повно і всебічно досліджені в судовому засіданні.
Суддя при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу, вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в грошовому вираженні 340 грн..
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 124, 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок (Державний бюджет м. Красний Лиман, код платежу 21081300, р/р 31114149700001, ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, банк ГУ ДКУ в Донецькій області).
Встановити ОСОБА_2 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_2 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 680 (шісот вісімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави (реквізити: р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ отг м. Красний Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), пункт 5) судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя -