
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
07 липня 2016 року м. Київ К/800/18338/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 у справі №810/5216/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс-1» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, перевіривши дотримання ст.ст. 20, 210, 211, 212 КАС України та її відповідність вимогам ст. 213 КАС України,
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 17.02.2016 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс-1» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 клопотання Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про звільнення від сплати судового збору - залишено без задоволення; апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 17.02.2016 у справі №810/5216/15 з усіма доданими до неї матеріалами - повернуто апелянту.
Не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанції, Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області 06.07.2016 звернулась з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.
Вказана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
З 01.09.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 №484-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI.
Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір», з урахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору» за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду, ставка судового збору встановлена у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» встановлено у 2016 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1378,00грн.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається з поданої касаційної скарги вимоги Закону в цій частині не виконано, документ про сплату судового збору до неї не додано.
Натомість до касаційної скарги Державною податковою інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області додано клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги, яке мотивовано відсутністю бюджетого фінансування, що унеможливлює сплату податкови органом судового збору за подання касаційної скарги у даній справі.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Розглянувши вказане клопотання Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області суд дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити, оскільки наведені обставини не є підставою для звільнення від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Таким чином, відповідачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі встановленому чинним на час подання касаційної скарги законодавством та надати суду документ про його сплату.
Крім того, на підтвердження дотримання процесуального строку на касаційне оскарження Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області зазначає, що повний текст ухвли Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 було отримано відповідачем 16.06.2016, про що свідчить штамп реєстрації вхідної кореспонденції податкового органу №3050/9 на копії супровідного листа суду апеляційної інстанції, а тому строк на касаційне оскарження даної ухвали починається з 17.06.2016.
Разом з тим, з матеріалів доданих до касаційної скарги вбачається, що ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 набрала законної сили з моменту постановлення, а отже строк на касаційне оскарження рішення суду апеляційної інстанції закінчився 30.06.2016.
Таким чином, зазначені відповідаем обставини не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки термін визначення процесуального строку на оскарження рішення поставлено у залежність лише з моментом набранням законної сили рішенням суду апеляційної інстанції або із строком виготовлення такого рішення в повному обсязі, тому факт отримання копії ухвали суду апеляційної інстанції 16.06.2016, тобто в межах строку на касаційне оскарження, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України, не може бути підставою для несвоєчасного подання касаційної скарги.
На підтвердження поважності пропуску процесуального строку слід надати докази, що унеможливили своєчасне вчинення процесуальної дії зі звернення до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою у строк визначений частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, касаційну скаргу подано без обґрунтованого клопотання про поновлення пропущеного строку та доказів, що пропуск строку на касаційне оскарження судових рішень відбувся з незалежних від податкового органу причин.
Зазначені обставини за приписами частини 4 статті 214 КАС України є підставою для залишення касаційної скарги без руху.
За таких обставин, касаційну скаргу необхідно залишити без руху та надати термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. 213, ч. 3 ст. 214, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И Л А :
1. Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 у справі №810/5216/15.
2. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2016 у справі №810/5216/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технополіс-1» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
3. Надати відповідачу строк для усунення недоліків - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
4. Направити відповідачу копію ухвали для виконання.
Суддя Вищого адміністративного суду України Т.М. Шипуліна