пр. № 4-с/759/142/16
ун. № 759/8916/16-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2016 року м. Київ
суддя Святошинського районного суду м. Києва Ул'яновська О.В., розглянувши матеріали скарги Управління державної виконавчої служби Головного управління територіального управління юстиції у м. Києві, заінтересовані особи: заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань держаної виконавчої служби, начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання постанов управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві такими, що прийнятті з порушенням та їх скасування,
В С Т А Н О В И В:
У червні 2016 р. скаржник звернувся до Святошинського районного суду м. Києва в порядку цивільного судочинства з вищезазанченою скаргою, в якій просить визнати постанови від 30.03.2016 №66, №67, №68, №69 про результат перевірки виконавчого провадження управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві такими, що прийнятті з порушенням ст. 83 Закону України «Про виконавче провадження» та просить їх скасувати, аргументуючи тим, що винесені постанови винесені з порушенням норм ЗУ «Про виконавче провадження».
Суддя, вивчивши скаргу, встановив, що вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Частина 1 статті 181 КАС України визначає, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» від 13.12.2010 №3 визначено, що «відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тому, суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 3 Закону України «Про виконавче провадження», крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження».
У зв'язку із цим, у разі подання такої скарги в порядку цивільного судочинства суддя має відмовити у відкритті провадження за скаргою на підставі пункту 1 частини другої статті 122 ЦПК, а, помилково прийнявши скаргу до розгляду, під час судового розгляду суд має закрити провадження у справі з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 205 ЦПК.
З вищевказаної скарги вбачається, що заявник фактично оскаржує дії та бездіяльність зауступника начальника головного територіальногоу правління юстиції з питань державної виконавчої служби начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_1, як службової особи Головного територіального управління юстиції у м. Києві, який є суб'єктом владних повноважень, а відтак відповідно до ст. ст.17, 18 КАС України дана категорія справ повинна розглядатись окружними адміністративними судами України.
Таким чином, дана скарга підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а не в порядку цивільного.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо, зокрема, заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 7 ст. 122 ЦПК України, відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 122 ЦПК України, ст. 181 КАС України, Пунктом 2 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» від 13.12.2010 №3,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою Управління державної виконавчої служби Головного управління територіального управління юстиції у м. Києві, заінтересовані особи: заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань держаної виконавчої служби, начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання постанов управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві такими, що прийнятті з порушенням та їх скасування
Роз'яснити скаржнику, що з вказаними вимогами слід звертатися в порядку адміністративного судочинства.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у справі невідкладно надіслати скаржнику разом із заявою та всіма доданими до неї документами.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
СУДДЯ: