ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
12 липня 2016 року Житомир справа № 806/1235/16
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, у якій просить:
- визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) від 19.05.2016 № 51144162;
- зобовязати Корольовський відділ державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відкрити виконавче провадження та здійснити дії по виконанню постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 22.10.2015 по справі № 806/4943/15.
Перевіряючи скаргу на відповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що вона не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною першою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
За визначенням пункту 6 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Згідно зі частиною першою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Вимоги до позовної заяви встановлені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Наведеними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначено форму звернення до суду, а саме: позовна заява.
Крім того, суд звертає увагу, що Кодексом адміністративного судочинства України встановлено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (частина перша статті 50 Кодексу), а не заявник та боржник.
Всупереч визначеним вище приписам Кодексу адміністративного судочинства України, ОСОБА_1 звернувся до суду не з позовною заявою до відповідача - суб'єкта владних повноважень про визнання протиправною та скасування постанови, а зі скаргою на постанову, не визначивши при цьому відповідача.
Частиною третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, ОСОБА_1 не додано документу про сплату судового збору або доказів, які б підтверджували, що він звільнений від сплати судового збору.
Пунктом 1 частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011, який набрав чинності з 1 листопада 2011 р. (у редакції, що діє з 01.09.2015, далі - Закон), встановлено, що за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
Зважаючи на зазначене, позивачеві за подання до суду даного позову, з урахуванням позовних вимог, необхідно було сплатити судовий збір у сумі 551,20 грн
Наведені обставини свідчать про невідповідність поданої скарги вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- позовної заяви ОСОБА_1 до Корольовського відділу державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, оформленої з урахуванням указаного вище та вимог Кодексу адміністративного судочинства України, разом з її копією;
- доказу сплати судового збору в сумі 551,20 грн на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954, або доказів, які б підтверджували, що ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити скаргу ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 27 липня 2016 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, скарга буде повернута скаржнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.М.Шимонович