
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 липня 2016 р. Справа № 804/4358/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "АТК Україна" про підтвердження обґрунтованості застосування адміністративного арешту майна,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головоного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "АТК Україна" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Згідно зі ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження у справах за зверенням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюються на підставі подання таких органів щодо підтвердежнян обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до ч.3 ст.183-3 КАС України (далі - КАС України) подання подається до суду першої інстанції протягом двадцятичотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
При цьому, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно до ст. 87 КАС Українисудові витрати складаються ізс удового збору та витрат повязаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України«Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI (зізмінами внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015р., які набрали законної сили з 01.09.2015р.) встановлено, що судовийзбірсправляється у відповідномурозмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позовної заяви субєктом владних повноважень немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1378,00 грн., а за подання до суду позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсоткаціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто не меньше 1378,00 грн.
До осіб, яким надані пільги щодо сплати судового збору, які визначені ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI , позивач не відноситься, підстави для звільнення податкового органу від сплати судового збору відсутні.
Крім того, чиним законодавством не передбачено звільнення контролюючого органу від сплати судового збору при поданні до суду подання.
Так, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України«Про судовий збір», що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.01.2015р. «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатитисудовийз бір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як субєкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Як вбачається з матеріалів подання, докази сплати судового збору суду не надані.
Отже, враховуючи наведене, позивачеві слід сплатити судовий збір відповідно до вимог Закону України «Про судовийзбір» у розмірі 1378,00 грн. за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації доходів : 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012.
За змістомприписів ч.1 ст.108 КАС України, відсутність сплати судового збору є підставою для залишення адміністративного позову без руху.
Водночас згідно ч.4 ст.183-3 КАС України, наявність недоліків при звернені до суду із поданням є підставою для залишення такого подання без руху з повідомленням про це заявника та наданням йому строку, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
На підставі викладеного суд залишає подання без руху та пропонує позивачу усунути наступні недоліки, а саме: належним чином сплатити судовий збір та надати суду докази його сплати (оригінал платіжного доручення про сплату судового збору).
При цьому, невиконання вимог суду щодо надання оригіналу судового збору є підставою для повернення подання заявникові згідно з ч.4 ст.183-3 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.183-3 КАС України, суд,
у х в а л и в:
Подання Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головоного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "АТК Україна" про підтвердження обґрунтованості застосування адміністративного арешту майна залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 16:45 12 липня 2016 року для усунення недоліків шляхом надання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору.
Розяснити заявникові, що невиконання вимог судув установлений строк тягне за собою повернення подання та доданих до нього документів.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова