Постанова № 58871301, 10.06.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.06.2016
Номер справи
760/6615/16-а
Номер документу
58871301
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження №2-а/760/613/16

в справі №760/6615/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2016 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Коробенко С.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднання управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до Правобережного об"єднання управління пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок розміру його пенсії на рівні 95% від заробітної плати з урахуванням суми зазначеної у довідці про складові заробітної плати №26-2-7/32 від 25.03.2016р., яка включає надбавки, премії та індексацію пенсії, починаючи з моменту набуття Позивачем права на пенсію за віком з 2011 року.

Позивач зазначає, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, індексація заробітної плати входять у структуру оплати праці, з якої сплачуються страхові внески, а тому відмова Відповідача врахувати їх розмір при обчисленні середньої пенсії Позивача не відповідає чинному законодавству.

Ухвалою суду від 13 квітня 2016 року відкрите скорочене провадження у справі в частині щодо вимог, які стосуються періоду нарахування пенсії починаючи з 08 жовтня 2015 року.

Відповідач по справі подав до суду письмові заперечення, в яких наполягав на законності проведеного розрахунку пенсії.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Правобережному об"єднанні управління пенсійного фонду України в м. Києві та одержує пенсію за віком в розмірі 90% від середньої заробітної плати, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на момент звернення Позивача із заявою про призначення пенсії, управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва Позивачу було призначено відповідну пенсію в розмірі 90% від середнього заробітку.

Не погоджуючись із тим, що при визначенні розміру пенсії йому не було враховано сум матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, а також індексації, Позивач 29 березня 2016 року звернувся до Відповідача із заявою про перерахунок призначеної йому пенсії з врахуванням усіх сум, зазначених у довідці Державної служби з надзвичайних ситуацій від 25.03.2016р. №26-2-7/32 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарних місяці роботи), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Відповідачем у здійсненні такого перерахунку було відмовлено.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, грошова винагорода та інші одноразові виплати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, входять до системи оплати праці державного службовця.

Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Як вбачається з довідки виданої Державною службою з надзвичайних ситуацій від 25.03.2016р. №26-2-7/32, окрім посадового окладу та надбавок протягом 2009-2011 років у зв'язку з роботою на Державній службі з надзвичайних ситуацій Позивачу, як державному службовцю, виплачувалась індексація заробітної плати, а також були виплачені матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.

З цієї ж довідки вбачається, що на всі ці виплати були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За викладених обставин суд погоджується з Позивачем у тому, що Правобережним об'єднанням управління пенсійного фонду України в м. Києві безпідставно відмовлено у включенні суми отриманої Позивачем матеріальної допомоги, індексацій до складу заробітку, з якого здійснювалось нарахування йому пенсії.

В той же час, необгрунтованим є посилання Позивача на необхідність нарахування йому пенсії в розмірі 95% від середнього заробітку, оскільки максимальний розмір пенсії згідно зі ст.37 Закону в редакції на день призначення йому пенсії не міг становити більше 90%.

Крім того, безпідставним є твердження Позивача про розмір його середнього заробітку (21333,11 грн), оскільки зі змісту довідки виданої Державною службою з надзвичайних ситуацій від 25.03.2016р. №26-2-7/32 такий розмір не вбачається.

Таким чином, позовні вимоги Позивача є частково обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 71, 97, 158-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними відмову Правобережного об'єднання управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо включення сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до 01.01.2011р.) та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зі складу заробітної плати, з якої здійснюється нарахування пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Правобережне об'єднання управління пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період починаючи з 08.10.2015р. виходячи з розміру його середньої заробітної плати з урахуванням отриманих ним сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до 01.01.2011р.) та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування виходячи з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку, визначеного на підставі довідки Державної служби з надзвичайних ситуацій №26-2-7/32 від 25.03.2016р.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання стороною її копії.

Суддя: