Справа № 640/9089/16-а
н/п 2-а/640/206/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.06.2016
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
06.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить:
визнати протиправним рішення № 172 від 01.06.2016р. управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 року згідно Закону України «Про державну службу»;
скасувати рішення № 172 від 01.06.2016р. управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 року згідно Закону України «Про державну службу»;
зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова здійснити з 01.12.2015 року перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу», на підставі довідки про заробітну плату, яка видана Міністерством закордонних справ України 20.05.2016р. за № 212/17-927-229, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2008 році в розмірі 90% від заробітної плати без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він працював на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України у Вірменії з 04.03.2002р. по 10.08.2005р. та посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України у Киргизії з 11.08.2005р. по 19.01.2008р. З 2008 р. перебуваю на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова та йому призначена і виплачується пенсія за віком, призначена відповідно до Закону України «Про державну службу» від 1993 року, у розмірі 90% від заробітної плати, яка на день призначення, тобто станом на 31.12.2007р., становила 5568,12грн. Згідно з Розпорядженням КМУ №499-р від 09.09.1997р. «Про упорядкування пенсійного забезпечення працівників закордонних установ України» (зі змінами) посада Надзвичайного і Повноважного Посла України прирівняна до посади заступника міністра. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015р. підвищено розмір заробітної плати державних службовців. Згідно довідки № 212/17-927-229 від 20.05.2016р. про заробітну плату, заробітна плата заступника міністра, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, станом на 01.12.2015р. становила 14318,25грн. 01 червня 2016року він звернувся до УПФУ з заявою про перерахунок призначеної мені пенсії у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати державним службовцям на підставі довідки про заробітну плату від 20.05.206 року, однак, рішенням управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 01.06.2016р. йому відмовлено в перерахунку пенсії, з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-УШ, у разі неприйняття до 1 червня 2015року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються, в тому числі, відповідно до Закону України "Про державну службу" та Постанову КМУ від 31.05.2000 р. №865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії". Вважаю вказане рішення відповідача по справі протиправним. На час призначення йому пенсії діяла стаття 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції від 01.01.2008р., згідно якої у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. 09.12.2015 року КМУ прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування - 15.12.2015 року та застосовується з 1 грудня 2015 року. На даний час, всупереч статті 37-1 Закону України «Про державну службу» Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям. Стаття 22 Конституції України визначає, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Оскаржуване рішення відповідача прийнято у спосіб, який не відповідає статті 22 Конституції України та статті 37-1 Закону України «Про державну службу», яка діяла на час призначення пенсії та якою передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців, оскільки він звертався до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, а не про призначення пенсії вперше.
07.06.2016 року відкрито скорочене провадження у справі.
Представник відповідача надав суду заперечення на позов, в яких він просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі, вважає позовні вимоги не обґрунтованими, посилаючись на те, що з 31.01.2008 року позивачеві призначена пенсія державного службовця за нормами Закону України «Про державну службу» в розмірі 90% від заробітної плати. Заяву про перерахунок пенсії ОСОБА_1 подав до управління 01.06.2016 року. До заяви додана довідка про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям №212/17-927-229 від 20.5.2016 року про складові заробітної плати за період з 01.12.2015 року. З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VIII, згідно з пунктом 2 частини 11 якого текст статті 37-1 Закону №3723 викладений у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України». Пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій», яким передбачались умови та порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії державним службовцям, виключено на підставі Постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09.12.2015 року. 10 грудня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про державну службу» №889-VIII, який набув чинності 01 травня 2016 року. В статті 90 вищезазначеного Закону зазначається, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» була прийнята для забезпечення реалізації статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р№3723-ХІІ. Відповідно до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р №3723-ХІІ визнано таким, що втратив чинність, крім статті 37. Отже, законодавчо не закріплено проводити перерахунок спеціальних пенсій щоразу під час зростання заробітної плати працюючих державних службовців, оскільки Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р №3723-ХІІ (в тому числі стаття 37-1 зазначеного Закону) втратив чинність з моменту набуття чинності Закону України Про державну службу» 10.12.2015 року №889-VIII, а саме з 01.05.2016 року. Тому на сьогоднішній день не має правових підстав для перерахунку ОСОБА_1 раніше призначеної пенсії за віком як державному службовцю.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова та з 31.01.2008 року призначена пенсія за віком за нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. в розмірі 90% від заробітної плати.
01.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова з заявою про перерахунок пенсії у звязку зі зростанням з 01 грудня 2015 року заробітної плати державних службовців. До заяви позивач додав довідку № 212/17-927-229 від 20.05.2016р. про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданої Міністерством закордонних справ України, заробітна плата заступника міністра, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, станом на 01.12.2015р. становила 14318,25 грн.
Відповідно до вказаної довідки ОСОБА_1 дійсно працював на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України у Вірменії з 04.03.2002 р. по 10.08.2005 р. та посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України у Киргизії з 11.08.2005р. по 19.01.2008р.
Згідно з Розпорядженням КМУ №499-р від 09.09.1997р. «Про упорядкування пенсійного забезпечення працівників закордонних установ України» (зі змінами) посада Надзвичайного і Повноважного Посла України прирівняна до посади заступника міністра.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 01.06.2016 № 172 відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Пункт 4 Постанови КМУ від 31.05.2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій", яким передбачається умови та порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії державним службовцям, виключено на підставі Постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 року " Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів". Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-VIII від 02.03.2015 p., з 1 червня 2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії, щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України "Про державну службу". Отже, Постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015 року виключено пункт 4 Постанови КМУ від 31.05.2000 року № 865" Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій" та відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-VIII від 02.03.2015 p. перерахунки не проводяться. Оскільки в період до 01.05.2016 року будь-які нормативні акти, в яких викладені умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям, порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсій державним службовцям не приймалися Кабінетом Міністрів України, а з 01.05.2016 року скасовані акти щодо перерахунку пенсій держслужбовцям, то ОСОБА_2 було відмовлено у перерахунку пенсії.
Загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті визначалися Законом України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу» (з наступними змінами і доповненнями) (далі - Закон 16.12.1993 №3723-XII).
Так, статтею 37 Закону 16.12.1993 №3723-XII було урегульовано пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до статті 37 Закону 16.12.1993 №3723-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця визначався Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року (далі - Порядок №865).
Пунктом 4 Постанови №865 (у редакції від 25.03.2014), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії визначалась виходячи з заробітної плати працюючих державних службовців за тими ж посадами.
Відповідно до п. 5 Постанови №865 (у редакції від 25.03.2014), перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови №865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Таким чином, Постановою № 865 на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії (01.06.2016 року), не було визначено порядку перерахунку пенсії державного службовця.
На даний час Кабінетом Міністрів України всупереч статті 37-1 Закону №3723-XII також не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Згідно зі статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
З огляду правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
У рішенні Конституційного Суду України від 22.09.2005 року №5-рп/2005 вказано, що згідно зі статтею 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням.
Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.09.2014, зазначив, що за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.
Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе Державою зобов'язань.
Згідно з довідкою про заробітну плату № 212/17-927-229 від 20.05.2016 року, виданоїМіністерством закордонних справ України, заробітна плата заступника міністра, до якого прирівняна посада на якій працював позивач, станом на 01.12.2015 р. становила 14318 грн. 25 коп.
Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Частиною 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначені виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. До такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір обов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, отримувані застрахованою особою суми виплат (надбавки за ранг, вислугу років, вискові досягнення у праці, премії), з яких були сплачені страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, входять до складу заробітку для обчислення пенсії.
На підставі викладеного, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а відтак рішення відповідача щодо відмови у перерахунку позивачу пенсії згідно з Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. у зв'язку з підвищенням посадових окладів працюючим державним службовцям, є протиправним.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Оскільки ОСОБА_1 звернувся до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова з заявою про перерахунок пенсії 01.06.2016 року, то згідно з ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсії позивачу повинен здійснюватися саме з 01.06.2016 року, а не з 01.12.2015 року як просить позивач.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, в частині:
визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова № 172 від 01.06.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.06.2016 року;
зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова здійснити з 01.06.2016 року перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, на підставі довідки про заробітну плату, яка видана Міністерством закордонних справ України 20.05.2016р. за № 212/17-927-229, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у розмірі 90% від заробітної плати та здійснення відповідних виплат з урахуванням виплачених сум пенсії.
В іншій частині вимоги задоволенню не підлягають.
Згідно з ч. 1, ч. 3 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Позивачем заявлений позов немайнового характеру, за який підлягає сплаті судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551,20 грн. Оскільки позивач є інвалідом ІІ групи, то він звільнений від сплати судового збору. Законом України «Про судовий збір» в редакції після 1 вересня 2015 року органи Пенсійного фонду України не звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Враховуючи, що адміністративний позов задоволено частково, то з відповідача на користь Держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 275 грн. 60 коп. (551,20 / 2 = 275,60).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 94, 159-163, 167, 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 41, 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 37, 37-1, Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. (чинний в період виникнення спірних правовідносин), ст.ст. 19, 22, 58 Конституції України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова № 172 від 01.06.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.06.2016 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова здійснити з 01.06.2016 року перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, на підставі довідки про заробітну плату, яка видана Міністерством закордонних справ України 20.05.2016 р. за № 212/17-927-229, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у розмірі 90% від заробітної плати та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум пенсії.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії цієї постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя -