КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/24180/15 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.
Суддя-доповідач: Губська О.А.
У Х В А Л А
Іменем України
07 липня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Губської О.А.
суддів: Парінова А.Б., Беспалова О.О.
за участю: секретаря судового засідання Сергієнко Т.О.,
позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерство юстиції України, у якому просив:
визнати неправомірними дії відповідача щодо невиконання рішення Європейського суду з прав людини від 20 червня 2013 року №65656/11;
стягнути з відповідача на користь позивача 3 763,29 грн. недоотриманих коштів та 100000,00 грн. моральної шкоди;
зобов'язати відповідача виконати рішення Європейського суду з прав людини від 20 червня 2013 року №65656/11 в повному обсязі.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 березня 2016 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо невиконання рішення Європейського суду з прав людини від 20 червня 2013 року №65656/11 у повному обсязі. Зобов'язано Міністерство юстиції України вчинити дії щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини від 20 червня 2013 року №65656/11 в повному обсязі.
На вказане судове рішення Департаментом державної виконавчої служби Міністерства юстиції України подано апеляційну скаргу, у якій скаржник просив скасувати постанову суду першої інстанції у частині задоволення позовних вимог та прийняти нову, якою повністю відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2
У судовому засіданні позивач просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, позивача та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про необхідність отримання доказів, яких у справі не вистачає з метою встановлення всіх обставин та прийняття законного і обґрунтованого рішення відповідно до вимог ст. 159 КАС України.
Так, позивач у своїй позовній заяві вказує на те, що Міністерством юстиції України не забезпечено виконання рішення Європейського суду з прав людини, зокрема вказав, що йому були виплачені кошти у меншому розмірі, ніж визначено згадуваним судовим рішенням.
Таким чином, з метою надання правової оцінки діям відповідача під час виконання ним у межах його повноважень рішення Європейського суду з прав людини, на думку колегії суддів, необхідним є отримання відповідних матеріалів виконавчих проваджень та документально підтверджених розрахунків фактично сплачених позивачеві на виконання судового рішення сум.
Згідно з частинами 4 та 5 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Відповідно до ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
За таких обставин, зважаючи на необхідність отримання доказів, яких у матеріалах не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі, з метою повного всебічного та об'єктивного її розгляду та прийняття законного і обґрунтованого рішення, колегія суддів вважає необхідним надати представникові позивача час для надання доказів.
Враховуючи, що такі докази об'єктивно не можуть бути надані у межах строку, встановленого ст. 195-1 КАС України для розгляду апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку про необхідність зупинення апеляційного провадження у справі відповідно до п. 4 ч.2 ст. 156 КАС України, до моменту отримання цих доказів судом апеляційної інстанції.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 156, 160, 167, 195-1 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження за апеляційною скаргою Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів - до отримання витребовуваних доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у частині, яка перешкоджає подальшому розгляду справи, протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддяО.А. Губська СуддяА.Б. Парінов СуддяО.О. Беспалов
Повний текст ухвали виготовлено 11 липня 2016 року