Справа № 522/7729/16-а
Провадження № 2а/522/516/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2016 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Бойчук А. Ю. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача, по якому просив суд: визнати неправомірною відповідь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси від 11.04.2016 року щодо відмови у розрахунку мені пенсії від заробітку у розмірі 90%; визнати незаконним і скасувати рішення №59 Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси від 30.03.2016 року щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно довідки прокуратури Одеської області №369 від 14.03.2016 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури»; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси провести з 28.03.2016 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у розмірі 90% від місячного заробітку з урахуванням наданої довідки прокуратури Одеської області №369 від 14.03.2016 року, без обмеження граничного максимального розміру пенсії, згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 04.09.2008 року №502-VI «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру».
23 червня 2016 року до суду надійшли заперечення на позовну заяву від Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси, згідно яких УПФУ у Приморському районі просить відмовити позивачу в задоволенні заявлених вимог в повному обсязі, оскільки відповідно до п. 5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-8 у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб відповідно до спеціального законодавства, а самезаконів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового таМитного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.
Розглянувши справу в порядку скороченого провадження одноособово, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши приписи чинного законодавства України у відповідний період, суд вважає, щопозов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_2 працював в органах прокуратури України з 27 грудня 1992 року на прокурорсько-слідчих посадах. Одночасно, з 5 листопада 2008 року, позивач оформив та отримував пенсію за вислугу років, яка була призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону, що діяла на момент мого виходу на пенсію) Управлінням пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси (Відповідач), у розмірі 90 % від середньомісячної суми відповідних виплат за останні 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією. З 23 квітня 2014 року позивач звільнився з органів прокуратури України з посади заступника начальника відділу участі прокурорів у розгляді справ апеляційним судом Одеської області управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури області за власним бажанням у звязку з виходом на пенсію за вислугу років.
28.03.2016 року позивач звернувся до Управління ПФУ в Приморському районі міста Одеса із заявою щодо проведення перерахування призначеної мені пенсії відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону від 04.09.2008року №502-VI), у розмірі 90% від заробітної плати.
Рішенням №59 Управління ПФУ в Приморському районі міста Одеси від 30.03.2016 року в перерахунку пенсії за вислугу років відповідно довідки прокуратури Одеської області №369 від 14.03.2016 року мені відмовлено.
Проте, з мотивами відмови відповідача суд не погоджується, виходячи з наступного.
Статтею 2 КАС Українипередбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень у тому числі органів державної влади.
Згідно з ч.ч. 1-3ст. 8 КАС Українисуд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Конституція України є нормою прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
У відповідності до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституції та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції Закону України від 04.09.2008 року № 502-VI, яка діяла на час виходу на пенсію, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Згідно ч. 4 ст. 50-1 цього ж Закону, середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60.
Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу, надбавок до нього за класний чин. Відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», обчислення (перерахунок) пенсії проводиться за документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахуванням пенсії.
Перерахування пенсій передбачено ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Такий перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Розпорядженням Управління ПФУ в Приморському районі міста Одеси №824217 від 13.08.2012 року зроблено перерахунок виплати з 01.07.2012 року призначеної позивачу пенсії у розмірі 80% від розміру посадового окладу 6272,74 грн., який був зазначений у довідці прокуратури Одеської області №369 від 16.07.2012 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», яка набрала чинності 14.06.2012 року.
Надалі, у звязку із звільненням 23.04.2014 року з органів прокуратури України з посади заступника начальника відділу участі прокурорів у розгляді справ апеляційним судом Одеської області управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури області за власним бажанням розпорядженням Управління ПФУ в Приморському районі міста Одеси № 824217 від 29.04.2014 року зроблено перерахунок виплати з 24.04.2014 року призначеної позивачу пенсії у розмірі 80% від розміру посадового окладу 8524,22 грн., який був зазначений у довідці прокуратури Одеської області №369 від 23.04.2014 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», що також потягнуло за собою погіршення мого соціального забезпечення. Розмір пенсії з 24.04.2014 склав 6819,37 грн.
За змістом ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України із змінами, внесеними на час мого виходу на пенсію, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 % від суми їхньої місячної заробітної плати, до якої включаються усі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен рік роботи понад 10 років на посадах прокурора і слідчого пенсія збільшується на 2%, але не може перевищувати 90% від суми місячного заробітку.
На момент призначення ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, станом на 5 листопада 2008 року, стаж роботи на посадах прокурора становив 16 років 4 місяці 16 днів, а тому пенсія правомірно була призначена у розмірі 90 % від суми отримуваної місячної заробітної плати.
Визначений у розпорядженні Управління ПФУ в Приморському районі від 13.08.2012 року та у розпорядженні Управління ПФУ в Приморському районі від 29.04.2014 року перерахунок пенсії у розмірі 80 % проведено з порушенням та неправильним застосуванням законодавства, яке регулює це питання. Зокрема, при перерахунку пенсії працівниками Управління ПФУ безпідставно застосовано ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в новій редакції, згідно якої пенсія призначається у розмірі 80% від суми місячної заробітної плати. Ця норма має застосовуватись для призначення пенсії тим працівникам прокуратури (прокурорам і слідчим), що виходять на пенсію після набуття чинності нової редакції ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». Її застосування при перерахунках раніше призначених пенсій за вислугу років законом не передбачене, а тому незаконне.
При проведенні перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії у розмірі 90 % від місячного заробітку Управління ПФУ в Приморському районі м.Одеси повинно було керуватись п. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 04.09.2008 року № 502-VI, тобто тією нормою, яка діяла до прийняття Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи», в якому немає норми, яка б встановлювала, що після перерахунку розмір пенсії не може перевищувати 80 відсотків. Виходячи зі змісту п. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 04.09.2008 року № 502-VI, перерахунок має бути проведено з раніше призначеної пенсії у розмірі 90 % чинного заробітку, і при такому перерахунку мають бути взяті до уваги збільшені показники підвищення заробітної плати, які підтверджені відповідною довідкою.
В Рішенні Конституційного Суду України від 11.10.2005 року № 8-рп/2005 визначено, що в Україні як соціальній, правовій державі політика спрямовується на створення умов, які забезпечують достатній життєвий рівень, вільний і всебічний розвиток людини як найвищої соціальної цінності, її життя і здоров'я, честь і гідність. Утвердження та дотримання закріплених у нормативно-правових актах соціальних стандартів є конституційним обов'язком держави. Діяльність її правотворчих і правозастосовуючих органів має здійснюватися за принципами справедливості, гуманізму, верховенства і прямої дії норм Конституції України, а повноваження - у встановлених Основним Законом України межах і відповідно до законів. Зазначені конституційні принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадянина в Україні, включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачають за змістом статей 1, 3, 6 (частина друга), 8, 19 (частина друга), 22, 23, 24 (частина перша) Основного Закону України правові гарантії, правову визначеність і пов'язану з ними передбачуваність законодавчої політики у сфері пенсійного забезпечення, необхідні для того, щоб учасники відповідних правовідносин мали можливість завбачати наслідки своїх дій і бути впевненими у своїх законних очікуваннях, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано, тобто набуте право не може бути скасоване, звужене.
Згідност.8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права.Конституція Українимає найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основіКонституції Україниі повинні відповідати їй.
Згідно з ч.2, 3ст.22 Конституції Україниконституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням.
Згідно зіст.64 Конституції Україниконституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбаченихКонституцією України.
Принципи соціальної держави втілено також у ратифікованих Україною міжнародних актах: Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права від 16.12.1966 року, Європейській соціальній хартії від 03.05.1996 році,Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04.11.1950 року, та рішеннях Європейського суду з прав людини. Зокрема, згідно зі статтею 12 Європейської соціальної хартії, переглянутої у 1996 році, держава зобов'язана підтримувати функціонування системи соціального забезпечення, її задовільний рівень, докладати зусиль для її поступового посилення, тощо.
Згідно з ч.1ст.17 Закону України «Про виконання рішення та застосування практики Європейського Суду з прав людини»суди України застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основних свобод та протоколи до неї і практику Європейського суду, як джерела права.
Відповідно до вимог ст.1 Протоколу №12 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року, користування будь-яким правом, яке визнане законом, повинно бути забезпечено виконанням без будь-якої дискримінації.
Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 09.02.1999року(справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів, справа №1-7/99),за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першійст.58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду Українирозуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Таким чином, виходячи зі змісту ст.22та64 Конституції України,право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, у тому числі іЗаконом України «Про прокуратуру», є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Також, Верховний Суд Україниу своїй постанові від 10.12.2013 року у справі №21-348а13 та постанові від 17.12.2013 року у справі №21-445а13 висловив свою правову позицію, згідно якої при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма Закону, що визначає розмір пенсії у відсотках та порядку, що діяли на момент призначення пенсії.
Таким чином, обсяг прав щодо отримання пенсії, що перераховується у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників у відповідності до положень ст.50-1Закону України «Про прокуратуру»(в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії), не може бути звужений у зв'язку із внесенням змін до цьогоЗаконута прийняттям чинеприйняттям нових нормативно-правових актів щодо призначення та виплати пенсій відповідно доЗакону України «Про прокуратуру».
Новий порядок та механізм призначення й виплати пенсії відповідно до положень чинного законодавства, зокремаЗакону України №1697-VП від 14.10.2014року «Про прокуратуру»та пенсійного законодавства, поширюється на осіб, які ще тільки набувають права на призначення пенсії, а не на тих, котрі таке право вже мають і користуються ним, і в даному випадку підлягає застосуванню норма ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 04.09.2008 року №502-VI, оскільки пенсія мені була призначена у 2008 році саме під час дії вказаної норми.
Законом №3668-VI, який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни достатті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права з 90% на 80%.
Так, відповідно достатті 50-1 Закону № 1789-ХІІу редакціїЗакону № 3668-VIпрокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року №1166-VII, внесено зміни дост. 50-1 Закону №1789-ХІІі відповідно до цих змін пенсія прокурорам призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, з 01 жовтня 2011 року положенняст. 50-1 Закону №1789-ХІІщодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієїстатті Законом №3668- VI, а з моменту вступу в законну силуЗакону № 1166-VIІвтратили чинність положенняст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, щодо призначення пенсії прокурорам в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюють частини тринадцята та вісімнадцятастатті 50-1 Закону №1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттямЗаконів №3668-VIта№ 1166-VIне зазнали змін, змінилася лише нумерація частин цієї статті.
Так, відповідно до частини тринадцятоїстатті 50-1 Закону № 1789-ХІІобчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно із частиною 18статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесеніЗаконом № 3668-VIтаЗаконом № 1166-VIІ зміни достатті 50-1 Закону № 1789-ХІІщодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 10.12.2013 року у справі № 21-420а13.
Крім того, не можна брати до уваги внесені зміни до положень ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру» щодо призначення пенсії, оскільки не можна застосовувати нові положення до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, що суперечить вимогам ч. 1ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26 вересня 2013 року у справі № К/800/12309/13.
Відповідно до п. 5Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VIII передбачено, що з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно дозаконів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового таМитного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.
Наведена норма свідчить про те, що з 01.06.2015 року не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства, а самезаконів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового таМитного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України, оскільки норми, які регулюють питання пенсійного забезпечення тієї категорії осіб, на яких поширюється дія цих законів скасовані.
Однак, пункти 4, 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-УШ, який набрав чинності 01.04.2015 року та якими передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно доЗакону України "Про прокуратуру"та інших законів, не можуть бути підставами для ПФУ у містах та районах для відмови в перерахунку пенсій працівників прокуратури з наступного.
Відповідно доЗакону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» до ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»внесено нову норму, згідно якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткового мінімуму, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Однак, діючи на виконання вимогст.19 Конституції України, законодавець у відповідних нормахЗакону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року №3668-УІзакріпив вказану гарантіюКонституції Українив пункті 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього закону, а саме вказав, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Згідно ч.2ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.
У відповідності до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач здійснив витрати по сплаті судового збору на суму 551,20 грн., тому суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним витрати по сплаті судового збору.
На підставі п. 1, 2 ч. 1 ст. 256 КАС Українипостанова суду в частині здійснення призначення та виплати позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 11, 17, 104, 106, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції від 04.09.2008 року № 502-VI, ч. 4 ст. 2 Розділу ІІ Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VІ від 08.07.2011 року, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірною відповідь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси від 11.04.2016 року щодо відмови у розрахунку мені пенсії від заробітку у розмірі 90%.
Визнати незаконним і скасувати рішення №59 Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси від 30.03.2016 року щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно довідки прокуратури Одеської області №369 від 14.03.2016 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Одеси провести з 28.03.2016 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у розмірі 90% від місячного заробітку з урахуванням наданої довідки прокуратури Одеської області №369 від 14.03.2016 року, без обмеження граничного максимального розміру пенсії, згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 04.09.2008 року №502-VI «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру».
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (код ЄДРПОУ 26302649) на користь ОСОБА_3 судовий збір у сумі 551 (пятсот пятдесят одну) гривень 20 коп.
Постанову суду в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
Суддя А. Ю. Бойчук