Ухвала суду № 58857433, 11.07.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2016
Номер справи
820/3689/16
Номер документу
58857433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 липня 2016 р. Справа № 820/3689/16

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кучма Ю.В., розглянувши адміністративний позов Артемівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Артемівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля», в якому просить суд стягнути Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» (код ЄДРПОУ 32276912) на користь Артемівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку №1 в сумі 19655609,68 грн. (дев'ятнадцять мільйонів шістсот п'ятдесят п'ять тисяч шістсот дев'ять грн. 68 коп.) за період з 01.02.2016 року по 29.06.2016 року. .

Вирішуючи питання в порядку ст. 107 КАС України, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст.106 КАС України.

Позивачем при звернені до суд не було надано квитанції про сплату судового.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України “Про судовий збір”.

Згідно частини 1 статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктами 1, 2 пункту 3 частини 2 приведеної норми передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову: майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, - фізичною особою або фізичною особою – підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано: - суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

З огляду на зазначене, позивачу необхідно сплатити суму судового збору за вимоги майнового характеру (294834,15грн).

Представником позивача разом з позовною заявою було надано клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв’язку з відсутністю коштів.

Клопотання представника позивача про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року складав 1378 гривні.

Отже, розмір ставки судового збору складає 1378 гривень.

В порушення наведених норм закону позивачем судовий збір не сплачено.

При цьому, відповідно до чинної редакції Закону України "Про судовий збір" органи Пенсійного фонду України не наділені пільгами щодо сплати судового збору.

Позивач просить звільнити його від сплати судового збору, як орган державної влади, посилаючись на те, що Артемівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області не має можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Зі змісту клопотання та долучених до нього матеріалів не вбачається, що наведені у клопотанні підстави є достатніми для його задоволення. Обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.

Подібний висновок міститься в ухвалі Верховного суду України від 28.09.15 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бантишівський щебінь” до Новоукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Отже, незабезпечення державою достатнього фінансування органу державної влади, що діє в її інтересах, не може бути визнано достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору.

За таких підстав клопотання не підлягає задоволенню, а тому позовна заява залишається без руху, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Усуваючи недоліки, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: доплатити суму судового збору за позовні вимоги немайнового характеру та надати докази його сплати.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника позивача про звільнення від сплати судового збору – відмовити.

Позовну заяву Харківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Східна вугільна компанія" про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання копії ухвали про залишення без руху позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кучма Ю.В.