
Справа № 815/3202/16
УХВАЛА
08 липня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову спільного підприємства «Літучий Голландець» до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов спільного підприємства «Літучий Голландець» до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, щодо скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої 27.02.2016 року за № ОД 083160551346 та декларації про готовність до експлуатації обєкта, зареєстрованої 11.04.2016 року за № ОД 143161021719 з реконструкції території радіо-ринку з будівництвом нових та знесення морально застарілих обєктів та благоустрій прилеглої території за адресою: м. Одеса, вулиця Одарія, 3.
Відповідно до п.п. 3, 5, 6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 2КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, суд звертає увагу, що для повного, обєктивного та всебічного розгляду справи протягом розумного строку позовна вимога має бути чіткою та містити вичерпний перелік реквізитів рішення субєкта владних повноважень, що оскаржується.
Однак, адміністративний позов не відповідає вказаним вимогам, оскільки позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, щодо скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої 27.02.2016 року за № ОД 083160551346 та декларації про готовність до експлуатації обєкта, зареєстрованої 11.04.2016 року за № ОД 143161021719 з реконструкції території радіо-ринку з будівництвом нових та знесення морально застарілих обєктів та благоустрій прилеглої території за адресою: м. Одеса, вулиця Одарія, 3 при цьому не вказує номер та дату оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень.
Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Крім того, суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Відповідно до ст. 70 КАС України письмові докази подаються в оригіналі.
Разом з цим, суд зазначає, що копія письмового документа є доказом, якщо вона належним чином засвідчена: суддею, нотаріусом, органом, який видав документ, або особою, яка її подала. При цьому на копії документа обов'язково зазначається прізвище та ініціали особи, яка засвідчила її справжність. Особа може засвідчувати копію документа, якщо вона звірила її з оригіналом. Не засвідчені ніким ксерокопії документів є недопустимими засобами доказування і не можуть покладатися в основну судового рішення.
Адміністративний позов не відповідає вказаним вимогам, оскільки позивач у позовній заяві при викладенні обставин справи посилається на Декларацію про початок виконання будівельних робіт щодо реконструкції радіо-ринку з будівництвом нових та знесенням морально застарілих обєктів та благоустрій прилеглої території, зареєстровану Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 27.02.2016 року за № ОД 083160551346, а також Декларацію про готовність обєкта до експлуатації, зареєстровану Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 11.04.2016 року за № ОД 083160551346, та наказ за № 15 від 21.06.2016 року, яким були скасовані вищевказані Декларації, однак не надає до суду вказані докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та не зазначає причин неможливості подання таких доказів.
Також, суд звертає увагу позивача, що у разі відсутності можливості надання доказів на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, він має зазначити докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів, а також надати до суду докази на підтвердження вжиття ним самостійно всіх заходів для отримання таких доказів і неможливості їх отримання.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду адміністративного позову оформленого відповідно до приписів ст. 106 КАС України із зазначенням реквізитів оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень та доказів на підтвердження обставин викладених у позовній заяві.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов спільного підприємства «Літучий Голландець» до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов спільного підприємства «Літучий Голландець» до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків у 5-денний строк з дня отримання ухвали суду та розяснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та у строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя С.М. Корой