12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заявии без руху
11 липня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/43/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали заяви Управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі № 812/43/16 за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла зазначена заява.
Суддя зазначає, що КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Разом із цим, відповідно до ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює подібні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене вище, враховуючи неврегульованість питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України, беручи до уваги приписи ч. 7 ст. 9 КАС України, суддя дійшов висновку про необхідність застосування, у даному випадку, положень ст.ст.106-108 КАС України.
Згідно з вимогами ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали заяви, суддею встановлено, що таку подано без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, заява подана без додержання вимог Закону України "Про судовий збір", а саме заявником не долучено квитанції про сплату судового збору.
Розмір судового збору визначається відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність залишити заяву про встановлення способу і порядку виконання судового рішення без руху та надати строк для приведення відповідної заяви у відповідність до вимог Закону України "Про судовий збір", а саме: шляхом долучення до заяви квитанції про сплату судового збору у відповідному розмірі.
Подання заяви без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України є підставою для залишення її без руху.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі № 812/43/16 за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про зобовязання вчинити певні дії - залишити без руху.
Заявнику протягом 5 (пяти) днів з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки, шляхом подання до канцелярії суду оригіналу документа про сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Роз'яснити, що у випадку неусунення в установлений термін недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя ОСОБА_2