Ухвала суду № 58856757, 08.07.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2016
Номер справи
813/8211/13-а
Номер документу
58856757
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про відстрочення виконання судового рішення

08 липня 2016 року справа № 813/8211/13-а

зал судових засідань № 6

11 год. 45хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Щур В.Р.,

за участю:

представника відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного підприємства «Львіввугілля» про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

01.07.2016 державне підприємство «Львіввугілля» звернулося до суду з заявою від 23.06.2016 №8.1/1166 про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів.

Заява обґрунтована тим, що в ДП «Львіввугілля» відсутні кошти для погашення заборгованості зі сплати податків і зборів. Просить суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013 у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів строком до 31.12.2017.

Позивач подав до суду заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання. Проте, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника позивача.

Представник відповідача у судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення підтримав з підстав, наведених у ній. Просив суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013 у справі №813/8211/13-а строком до 31.12.2017.

Відповідно до ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши заяву про відстрочення виконання судового рішення, суд дійшов до висновку, що вказана заява підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно з ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

З аналізу наведеної норми вбачається, що відстрочення виконання рішення суду є правом, а не обов'язком суду, а відповідне рішення приймається суддею на основі закону та власних переконань.

Таким чином, для відстрочення виконання судового рішення особа, яка звернулась з відповідною заявою, повинна довести суду наявність підтверджених відповідними доказами виняткових обставин, які можуть бути підставою для відстрочення виконання судового рішення.

При цьому, суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013 у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до ДП «Львіввугілля» про стягнення коштів позов задоволено, вирішено стягнути з рахунків ДП «Львіввугілля» у банках, що його обслуговують, грошові кошти в сумі 13245426,60грн. до Державного бюджету.

У заяві про відстрочення виконання судового рішення від 23.06.2016 відповідач - ДП «Львіввугілля» зазначив, що важке фінансове становище на підприємстві призвело до виникнення боргу перед бюджетом.

Через дефіцит обігових коштів станом на 01.06.2016 заборгованість ДП «Львіввугілля» по платежах до бюджету становить 891953,40грн., по платежах до Пенсійного фонду 312939,00грн., по платежах до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві 77776,00грн.

Згідно з попередженням ДП «Регіональні електричні мережі» про обмеження та припинення постачання електроенергії від 16.06.2016 №277 у звязку з неоплатою та спожиту електроенергію з 22.06.2016 постачання електричної енергії підприємства ДП «Львіввугілля» обмежується до рівня аварійної броні.

Згідно з довідкою №7/1148 від 21.06.2016 борг ДП «Львіввугілля» перед Львівською філією ДП «Регіональні електричні мережі» становить 321292078,62грн.

Згідно з довідкою №7/1155 від 21.06.2016 борг ДП «Львіввугілля» перед ДП «Вугілля України» за надану фінансову допомогу і попередню оплату за вугілля станом на 01.06.2016 становить 51597тис. грн.

Відповідно до довідки №7/1154 від 21.06.2016 заборгованість відповідача за одержані кредити і відсотки за них станом на 01.06.2016 перед ПАТ «Акціонерний комерційний Промінвестбанк» становить 39318 тис. грн. Непокриті збитки підприємства за перший квартал 2016 становлять 1529704,00грн.

Згідно з витягом з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно від 27.07.2015 серії ЕКА №207248 вбачається , що на все нерухоме майно ДП «Львіввугілля» накладено арешт.

Згідно з довідками філії Львівського обласного управління АТ «Державний Ощадний банк України» №298 від 22.06.2016 та ПАТ «Кредобанк» №525-25579/16 від 21.06.2016 на всі рахунки ДП «Львіввугілля» накладено арешт.

Як вбачається із заяви ДП «Львіввугілля» від 23.06.2016 відповідач ДП «Львіввугілля» зобовязується погасити борг у сумі 13 245 426,60грн. до 31.12.2017.

За результатом дослідження поданих відповідачем доказів, суд дійшов до висновку про наявність обставин, які перешкоджають належним чином виконати судове рішення. Проте, відповідач не обґрунтував, з яких підстав він просить відстрочити виконання рішення саме до 31.12.2017р.

З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що заява державного підприємства «Львіввугілля» про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів підлягає задоволенню частково, а саме виконання вказаної постанови необхідно відстрочити на 6 місяців з дня набрання ухвалою законної сили.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

заяву державного підприємства «Львіввугілля» про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів задовольнити частково.

Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013 у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів строком на 6 місяців з дня набрання ухвалою законної сили.

В задоволенні решти заяви відмовити.

Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст ухвали суду складений і підписаний 11.07.2016року.

СуддяА.Г.Гулик