СЛОВ?ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 243/5499/16-п 3/243/1095/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2016 року м. Слов?янськ
Суддя Слов?янського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, яка надійшла від заступника начальника Слов?янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, громадянки України, працюючої головою ліквідаційної комісії ДЗ «Слов?янська лінійна СЕС на Донецькій залізниці» МОЗ України, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
У період з 01 жовтня 2012 року по 15 червня 2016 року ОСОБА_3, яка займає посаду голови ліквідаційної комісії ДЗ «Слов?янська лінійна СЕС на Донецькій залізниці» МОЗ України, порушила п.п.157.11 ст.157 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 1015 грн., в т.ч. по періодах: 2013 рік 1015 грн.; п.285.1 ст.285, п. 287.1 ст.287 Податкового кодексу України, а також нею не подано декларацію з плати за землю за 2012-2013 роки з урахуванням пільг з податку на землю, що було встановлено за наслідками проведення позапланової невиїзної перевірки (акт № 2523/05-22-14-01-23124029 від 23.06.2016 р р.).
Правопорушник ОСОБА_3 про час та місце розгляду справи була повідомлена шляхом телефонограми. У матеріалах справи міститься зафіксоване телефонограмою клопотання ОСОБА_3 про розгляд протоколу про адміністративне правопорушення за її відсутністю.
Відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 КУпАП, при розгляді справи не є обов?язковою. Вважаю можливим провести розгляд справи у відсутність правопорушника.
Адміністративним порушенням відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП визнається відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Винність ОСОБА_3 у скоєні адміністративного проступку підтверджена:
●даними протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 873738 від 07.07.2016 року, складеного уповноваженою посадовою особою у встановленому порядку, в якому своїм особистим підписом правопорушник погодилася із викладеними обставинами та підтвердила їх.
●витягом з акту позапланової невиїзної перевірки Державного закладу «Слов?янської лінійної санітарно-епідеміологічної станції на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров?я України № 2523/05-22-14-01-23124029 від 23.06.2016 р. за період з 01.10.2012 р. по 15.06.2016 р., відповідно до якого встановлено порушення п.п.157.11 ст.157 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 1015 грн., в т.ч. по періодах: 2013 рік 1015 грн.; п.285.1 ст.285, п. 287.1 ст.287 Податкового кодексу України, а також неподання декларації з плати за землю за 2012-2013 роки з урахуванням пільг з податку на землю;
●довіреністю ліквідаційної комісії ДЗ «Слов?янська лінійна СЕС на Донецькій залізниці» МОЗ України № 0115-01/10 від 21.12.2015 р., відповідно до якої ОСОБА_3 є головою ліквідаційної комісії ДЗ «Слов?янська лінійна СЕС на Донецькій залізниці» МОЗ України.
За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, та доведеність її вини.
При обранні міри адміністративного стягнення, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, а саме те, що вона працевлаштована, правопорушення вчинила вперше, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, ступінь її вини, майновий стан, приходжу до переконання про можливість накладення мінімального адміністративного стягнення у межах санкції ст.163-1 ч.1 КУпАП, а саме штрафу у розмірі 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (у сумі 85 грн.).
Відповідно до положень ст.4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (з відповідними змінами) з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
На підставі вищенаведеного, керуючись статями 40-1, 163-1 ч.1, 280, 283-284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню - штрафу на користь держави у сумі 85 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, судовий збір на користь держави у розмірі 275 грн. 60 коп. отримувач коштів Слов?янське УК/Слов?янськ/2203001, код отримувача (ЄДРПОУ)-37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, р/р 31210206700075, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Слов?янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя: О.В. Неженцева