Ухвала суду № 58846649, 07.07.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2016
Номер справи
367/7793/15-а
Номер документу
58846649
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 367/7793/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Чернов Д.Є. 2-а/367/279/2015 Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Парінова А.Б., Мельничука В.П., при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Метаком-Буча», товариства з обмеженою відповідальністю «Універсальний Термінал» на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 25 травня 2016 року адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Метаком-Буча», товариства з обмеженою відповідальністю «Універсальний Термінал» до Бучанської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - відділ Держгеокадастру у м. Буча Київської області, товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Універсал-Агро», про визнання незаконним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Метаком-Буча», товариство з обмеженою відповідальністю «Універсальний Термінал» звернулись до суду з позовом про визнання незаконним та скасування пункту 1 рішення Бучанської міської ради № 1194-47-У від 10.02.2009 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста».

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, приймаючи спірне рішення, порушив права та інтереси позивачів, як користувачів земельних ділянок, що сплачують плату за землю.

Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 25 травня 2016 року у задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі позивачі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просять скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про задоволення позову.

Перевіривши повноту встановлення місцевим загальним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що 10 лютого 2009 р. Бучанською міською радою прийнято рішення № 1194-47-У «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста».

Пунктом 1 цього рішення затверджено матеріали «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста», розроблені товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Універсал-Агро».

Згідно частини 1 та 2 статті 201 Земельного кодексу України залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні визначені Законом України «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року № 1378-IV.

Частина 1 названого Закону визначає нормативну грошову оцінку земельних ділянок як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами

За змістом статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».

Статтею 20 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

За приписами пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що приймаючи рішення № 1194-47-У від 10.02.2009 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста» Бучанська міська рада діяла відповідно до покладених на неї повноважень.

Твердження позивачів про те, що відповідачем було порушено процедуру прийняття рішення, зокрема в частині проведення державної експертизи та оприлюднення проекту рішення, обґрунтовано не взято судом до уваги.

Із матеріалів справи вбачається, що в газеті «Бучанські новини» від 08.08.2008 р. було розміщено інформаційний лист, яким тимчасовою робочою комісією по вивченню та обговоренню робочого проекту Бучанської міської ради «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Буча» запропоновано зацікавленим фізичним та юридичним особам міста направити свої пропозиції та зауваження.

Крім того, на офіційному веб-сайті зазначеного друкованого видання було викладено для завантаження і ознайомлення документ «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Буча».

Публікація у газеті «Бучанські новини» від 13.02.2009 р. містить відомості про те, що відповідачем було отримано позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації Державного комітету України з земельних ресурсів за № 1525-80 від 19.01.2009 р.

Насамкінець, суд апеляційної інстанції звертає увагу скаржників, що рішенням Бучаньскої міської ради № 2336-73-VI від 13.07.2015 р. «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Буча» визнано таким, що втратило чинність рішення № 1194-47-У від 10.02.2009 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста».

Водночас, як вірно зазначив суд першої інстанції, рішення, яке втратило чинність, не може бути скасованим.

З огляду на викладене судова колегія не знаходить підстав для скасування постанови суду з мотивів, наведених в апеляційній скарзі.

За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Метаком-Буча», товариства з обмеженою відповідальністю «Універсальний Термінал» залишити без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 25 травня 2016 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Головуючий суддя І.О.Лічевецький

суддя А.Б.Парінов

суддя В.П.Мельничук

Ухвала складена в повному обсязі 08 липня 2016 р.

Головуючий суддя Лічевецький І.О.

Судді: Мельничук В.П.

Парінов А.Б.