ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
07 червня 2016 рокусправа № 185/2350/15-а(2-а/185/17/16)
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання: Кязимовій Д.В.
за участю представників:
позивача: - ОСОБА_1, ОСОБА_2 дов від 13.10.2014
відповідача: - Кирпа О.Ю. дов від 16.03.2016
третіх осіб: - не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області
на постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29 березня 2016 року
у справі № 185/2350/15-а(2-а/185/17/16)
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області
треті особи: Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області
про перерахунок заробітної плати за роботу в 30-кільметрової зоні відчуження по ліквідації Чорнобильської катастрофи,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому, з урахуванням уточнень (а.с.147) просив:
- зобов'язати відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок заробітної плати за період участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС з 25 червня 1986 року по 25 липня 1986 року в розмірі: за червень місяць 1986 року - 231,20 крб., за липень місяць 1986 року - 996,53 крб., в загальній сумі - 1227,73 крб.;
- зобов'язати відповідача видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату за період участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС з 25 червня 1986 року по 25 липня 1986 року, зразок якої затверджено наказом Міністерства соціальної політики України №536 від 03.09.2012 «Про затвердження форми Довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2012 року за №1605/21917, з зазначенням заробітної плати в розмірі: за червень місяць 1986 року - 231,20 крб., за липень місяць 1986 року - 996,53 крб., в загальній сумі - 1227,73 крб.;
- стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 судові витрати за проведення експертизи в сумі 4620,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невірністю здійснення відповідачем розрахунку заробітної плати за період участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС з 25 червня 1986 року по 25 липня 1986 року, що впливає на розмір грошового забезпечення за роботу в зоні відчуження, на підставі якого, в свою чергу, обчислюється пенсія позивачу.
Постановою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29 березня 2016 року адміністративний позов задоволено.
Постанова суду мотивована обґрунтованістю вимог позивача з огляду на висновки проведеної у справі судово-економічної експертизи.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач зазначає, що судом першої інстанції не в повному обсязі встановлено всі обставини справи, зроблені невірні висновки, зокрема, щодо довідки, згідно якої позивачу нараховується пенсія. Згідно висновку судово-економічної експертизи грошове забезпечення позивача за період роботи на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.97.1986 нараховане у відповідності до чинного на той час законодавства; різниця між грошовим забезпеченням за роботу на Чорнобильській АЕС, що нараховане ОСОБА_1 пожежною частиною і обчисленою експертом, складає 0,49 руб. (1228,22 і 1227,73 відповідно), виникла внаслідок округлення, тобто у відділенні ПФУ України знаходиться довідка, згідно якої позивачу нараховується пенсійне забезпечення, виходячи із суми 1288,22 крб., а суд першої інстанції зобов'язав відповідача видати аналогічну довідку з розбіжністю в 0,49 руб. (в меншу сторону). При цьому заборгованість з виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986 відсутня, що свідчить про фактичне доведення висновком судової експертизи безпідставності позовних вимог ОСОБА_1
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі.
Позивач, його представник проти задоволення апеляційної скарги заперечують, просять залишити постанову суду першої інстанції без змін.
Представники третіх осіб у судове засідання не з'явились, про час і місце судового засідання означені особи повідомлені судом належним чином.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач - ОСОБА_1 у 1986 році проходив службу в органах внутрішніх справ УВС Дніпропетровської області у військовому званні капітан на посаді старшого інженера відділу СВПЧ-27 (а. с.6).
З 25 червня по 25 липня 1986 року ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пропрацюв на ліквідації 31 день, в тому числі в 3-й зоні небезпеки - 29 днів, у 2-й зоні небезпеки - 2 дня (а. с.10, 62), отримав загальну дозу опромінювання - 19,5 рентген, внаслідок чого став інвалідом другої групи, є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії (а. с.7-9).
За запитом позивача щодо розрахунку виплат за період його роботи в зоні відчуження Міністерством соціальної політики України надана відповідь листом від 24.01.2012 № 23/20/1/2-14 (а. с.14) з повідомленням, що відповідно до розпорядження Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 № 964рс керівникам міністерств та відомств, що брали участь у ліквідації аварії, дозволяється за погодженням з головою урядової комісії здійснювати у виняткових випадках оплату праці працівників, що були зайняті на зазначених роботах в ІІІ зоні безпеки, у 5-кратному розмірі у порівнянні зі встановленими чинним законодавством нормами, у ІІ зоні - у 4-кратному розмірі та у І зоні - у 3-кратному розмірі.
З посиланням на абз.4 пп.1 п.1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпорфради від 10.06.1986 № 207-7 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, які зайняті на роботах, що пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забрудненню навколишнього середовища», Міністерство соціальної політики України зазначило, що оплата праці працівників підприємств, відряджених у зорну відчуження для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, провадилась у ІІІ, ІІ, І зонах небезпеки у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки (окладу) понад середньомісячну заробітну плату.
Крім того, позивачем отриманий лист від головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 06.11.2014 №Г-96/01-26 (а. с.16), до якого додана довідка від 05.11.2014 № 229 про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках (а. с.18).
За поясненням управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області суми, зазначені в довідці від 05.11.2014, обраховувались відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 № 125-р. Показник кратності для обрахування сум та оплати праці за дні служби в зоні відчуження згідно довідки про термін перебування та дні перебування по зонах використовувався в середньому значенні.
Особам, які виконували роботи в зоні відчуження., за основним місцем роботи за весь період зборів зберігався середній заробіток, тому показник кратності зменшується на одиницю (постанова ЦК КПРС від 29.12.1987 № 1497-378, розпорядження Ради Міністрів УРСР від 06.01.1988 № 12-6) Визначаючи розрахункові суми оплати праці кратність вираховується за фактично відпрацьований час: ІІІ зона - в 4-кратному розмірі, ІІ зона - в 3-кратному розмірі, І зона - в 2-кратному розмірі виходячи з тарифної ставки за основним місцем роботи; і в зоні особливого контролю - в кратному розмірі тарифної ставки (п.1 постанови № 524-156, абз.4 пп.1 п.1 постанови № 257-7). Тобто сумарна кратність і буде для ІІІ зони - 5, для ІІ зони - 4, для І зони - 3.
Як вбачається з довідки від 05.11.2014 № 229, фактична заробітна плата за роботу в зоні відчуження, з якої призначається пенсії, визначена позивачеві за період з 25.06.1986 по 30.06.1986 - 189,12 крб., за період з 01.07.1986 по 25.07.1986 - 762,39 грн.
При цьому згідно розрахунку за час перебування в зоні Чорнобильської АЕС 25.06.1986 - 25.07.1986 (31 день) 29 днів враховано в зоні ІІІ із застосуванням кратності 4; 2 дні - в зоні ІІ із застосуванням кратності 3.
Середня кратність - 3,94 крб.
Денна тарифна ставка в червні 1986 року - 8 крб. = (оклад 110 + звання 130)/30 днів червня.
Денна тарифна ставка в липні 1986 року - 7,74 крб. = (оклад 110 + звання 130)/31 день в липні.
Збережений середній заробіток:
Оклад квітня 110 + звання 130 + вислуга 36 = 276 крб.
Оклад травня 110 + звання 130 + вислуга 36 = 276 крб.
(276 + 276) / 61 день = 9,05
Отже збережений середній заробіток за дні роботи в зоні відчуження:
9,05 * 6 днів червня = 52,30
9,05+ 25 днів липня = 226,25
Оплата праці за дні роботи в зоні:
червень 1986 року - 8,00 * 3,94 * 6 = 189,12 крб.
липень 1986 року - 7,74 * 3,94 * 25 = 762,39 крб.
Як зазначив відповідач, сума грошового утримання, що складається з посадового окладу і окладу за спеціальним званням, у кратних розмірах в одному з календарних місяців роботи 1986 року ділиться на кількість фактично відпрацьованих днів у цьому місяці. Заробіток за один день збільшується на розмір премії, що була виплачена за безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у цьому місяці, і множиться на 30 календарних днів. До одержаного умовного місячного заробітку додається надбавка за вислугу років.
Позивач, ознайомившись із вказаною довідкою, встановив, що вона не відповідає довідці Управління внутрішніх справ Дніпропетровської області від 23.12.92 № 347 (а. с.19), згідно якої підтверджено, що позивач працював в зоні відчуження ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986. За 29 діб виплачена заробітна плата в 5-кратному розмірі, за 2 доби - в 4-кратному розмірі.
За позицією позивача має бути здійснений перерахунок його заробітної плати за період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25 червня 1986 року по 25 липня 1986 року у розмірі 1227,73 крб. (червень 1986 року - 231,20 крб., липень 1986 року - 996,53 крб.), для подальшого звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для перерахунку пенсії.
Відповідач в свою чергу вважає, що ОСОБА_1 довідка про грошове забезпечення за роботу в зоні відчуження від 05.11.2014 № 229 для розрахунку пенсії видана вірно, відповідно до чинного законодавства (врахована підвищена оплата праці у 5-кратному та 4-кратному розмірах відповідно до зони безпеки).
Так, доба, відпрацьована позивачем в зоні Чорнобильської АЕС, оплачується відповідно до наступних нормативних актів:
- постанови ЦК КПРС, Президії ВР СРСР, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156 «Про умови оплати праці і матеріального забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної станції»;
- постанови ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС від 29.12.1987 № 1497-378 «Про умови оплати праці і пільги для працівників, зайнятих на експлуатації Чорнобильської АЕС і ліквідації наслідків аварії в зоні відчуження (розпорядження Ради Міністрів Української РСР від 06.01.1988 № 12-рс);
- наказів МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 та № 0149 від 26.05.1986;
- постанови Ради Міністрів СРСР № 665-165 від 05.06.1986.
Абзацом 2 пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156 передбачено, що особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, що виконували службові обов'язки в зоні Чорнобильської АЕС, передбачалося виплачувати посадові оклади та оклади за військовим та спеціальним званням у подвійному розмірі.
Як зазначено відповідачем з посиланням на постанову Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07.05.1986 № 153/10-43, премія за роботу працівника в зоні Чорнобильської АЕС виплачувалась відповідно до діючого на підприємстві положення про преміювання. Тому для включення в довідку сум премій за роботу в зоні відчуження повинні бути первинні документи, які б підтверджували факт нарахування і виплат премії та Положення про преміювання, якого в Управлінні пожежної охорони УВС МВС у Дніпропетровській області на той час не існувало. Тобто премії особам рядового та начальницького складу, які проходять службу в органах внутрішніх справ, за час, за який позивачу була надано довідка про заробітну плату, не нараховувались.
Отже, спірним в межах даної справи є питання полягає правильності визначення позивачу розміру заробітної плати за період з 25.06.1986 по 25.07.1986 у виданій позивачеві довідці (а.с.18).
З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до п.1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року N 260, зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 р. за N 638/15329, грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Розміри посадових окладів, окладів за військовими званнями, додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців установлюються відповідно до чинного законодавства.
Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 23.05.1986 № 1031-рс на військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, зайнятих на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, поширено порядок і розмірі підвищеної оплати праці, передбачені Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 № 964-рс (оплата в 5, 4, 3 і 2-кратному розмірах).
При цьому грошове забезпечення в підвищених розмірах виплачувати виходячи з посадових окладів, а особам офіцерського та начальницького складу, прапорщикам і мічманам також з окладів за військове чи спеціальне звання.
Як зазначено в листі Міністерства праці України від 24.04.1997 № 06-1635, всі інші надбавки, підвищення і компенсації, що виплачуються за основним місцем служби, нараховувалися тільки на одинарний посадовий оклад.
Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 № 964-рс дозволено керівникам міністерств і відомств - учасникам в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС за погодженням з головою Урядової комісії з ліквідації аварії здійснювати у випадкових випадках оплату праці робітників, зайнятих на вказаних роботах у ІІІ зоні небезпеки у 5-кратному розмірі у порівнянні зі встановленими чинним законодавством нормами, у ІІ зоні - у 4-кратному розмірі, у І зоні - у 3-кратному розмірі.
Грошове забезпечення особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, що виконували службові обов'язки в зоні Чорнобильської АЕС, здійснювалось, зокрема, на підставі наказів МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 та № 0149 від 26.05.1986.
Наказом МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 передбачено виплату військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу, які виконують свої службові обов'язки в зоні Чорнобильської АЕС, посадові оклади (а особам офіцерського, начальницького складу, прапорщикам і мічманам і посадові оклади за військовими та спеціальними званнями) в подвійному розмірі.
Процентну надбавку за вислугу років особам офіцерського і начальницького складу і інші надбавки, встановлені у процентах до окладів, обраховувати із окладів без урахування підвищення, встановленого вказаною постановою.
Відповідно до абз.1 п.1 наказу МВС СРСР від 26.05.1986 № 0149 «Про додаткові виплати особистому складу органів та внутрішніх військ МВС СРСР, які зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» міністру внутрішніх справ Українській РСР дозволено за погодженням з головою Урядової комісії з ліквідації аварії здійснювати у випадкових випадках оплату праці робітників, службовців, а також призваних на збори військовозобов'язаних, що зайняті на особливо важливих і відповідальних роботах з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у ІІІ зоні небезпеки у 5-кратному розмірі у порівнянні зі встановленими чинним законодавством нормами, у ІІ зоні - у 4-кратному розмірі, у І зоні - у 3-кратному розмірі.
В такому ж порядку і розмірах виплачувати грошове забезпечення військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу, зайнятим на вказаних роботах в І-ІІІ зонах небезпеки, виходячи з посадових окладів, а особам офіцерського та начальницького складу, прапорщикам та мічманам - і окладів за воїнськими і спеціальним званням (абз.2 п.1 вказаного наказу від 26.05.1986 № 0149).
Відповідно до абз.4 п.1 вказаного наказу військовозобов'язаним, призваним на збори, в передбачених цим пунктом випадках виплачується, за місцем постійної роботи, відповідно, в п'ятикратному, чотирьохкратному або трикратному розмірах середня заробітна плата, яка зберігається за ними. При цьому слід враховувати, що конкретні розмірі виплат, передбачені даним пунктом, визначаються рішенням голови Урядової комісії по ліквідації аварії.
Відповідно до розрахункового листа позивача за 1985 - 1992 роки вбачається, що позивачеві здійснені нарахування: в червні 1986 року - посадовий оклад 110 крб., оклад за звання - 130 крб., за вислугу років - 36 крб., всього - 276 крб.
В липні 1986 року - посадовий оклад 110 крб., оклад за звання - 130 крб., за вислугу років - 36 крб., всього - 276 крб.
Крім того, в жовтні 1986 року проведено доплату «за Чорнобильську АЕС» - 950,44 крб. (а.с.57).
Виходячи з означеного розрахункового листа, інших документів, що містяться у справі, докази виплати позивачеві премії за місцем проходження військової служби відсутні, внаслідок чого відсутні підстави для нарахування премії позивачу за роботу з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
В ході розгляду справи в суді першої інстанції ухвалою від 29.09.2015 призначено у даній справі судово-бухгалтерську експертизи, проведення якої доручено Харківському НДІСЕ ім.засл.проф.М.С.Бокаріуса (а. с.88 ,89).
На вирішення експерту поставлено, зокрема, питання, чи були допущені помилки при нарахуванні та виплаті заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та в чому вони полягали, в якому розмірі повинна бути нарахована та виплачена заробітна плата ОСОБА_1 за роботу по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
За результатами проведеної експертизи складений висновок судово-економічної експертизи № 9964 від 25.12.2015 (а. с.123-137).
Згідно означеного висновку експертом встановлено, що в період роботи на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986 позивачу фактично нараховано 1228,22 крб.
При цьому відповідачем вірно встановлено, що денне грошове забезпечення позивача у червні 1986 року складало 8,00 крб., в липні 1986 року - 7,74 крб.
Як зазначено експертом, сума 1228,22 крб. складається із сум 55,20 + 222,58 + 950,44, де:
55,20 крб. - грошове забезпечення за червень 1986 року - (276 крб. : 30 кал.днів * 6 кал.днів).
222,58 крб. - грошове забезпечення за липень 1986 року - (276 крб. : 31 кал.днів * 25 кал.днів).
950,44 крб. - додатково нараховане грошове забезпечення в жовтні 1986 року.
Також експертом встановлено, сторонами не спростовано, що згідно довідки 11 пожежного загону професійної пожежної охорони УПО УВС Київського облвиконкому від 25.07.1986 оплата праці проводиться: доба, відпрацьована в зоні ЧАЕС, оплачується у відповідності з постановою Ради Міністрів СРСР № 524-156 від 07.05.196, наказами МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 та № 0149 від 26.05.1986 і постановою Ради Міністрів СРСР № 665-165 від 05.06.1986.
Обчислення грошового забезпечення позивача повинно проводитися наступним чином:
Червень 1986 року:
Грошове забезпечення за 2 календарні дні роботи (25 та 26 червня) у ІІ зоні небезпеки в 4-кратному розмірі - 64 крб. (8 крб.* 2 дні*4 кратн.)
Грошове забезпечення за 4 календарні дні роботи (27-30 червня) у ІІІ зоні небезпеки в 5-кратному розмірі - 160 крб. (8 крб.* 4 дні*5 кратн.)
Надбавка за вислугу років - 15% від посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання за 6 календарних днів - 7,20 крб. (110 + 130)*15%:30*6.
Отже разом за червень 1986 року - 231,20 крб. (64,00 + 160,00 + 7,20).
Липень 1986 року:
Грошове забезпечення за 25 календарних днів роботи (1-25 липня) у ІІІ зоні небезпеки в 5-кратному розмірі - 967,50 крб. (7,74 крб.* 25 дні*5 кратн.)
Надбавка за вислугу років - 15% від посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання за 25 календарних днів - 29,03 крб. (110 + 130)*15%:31*25.
Отже разом за липень 1986 року - 996,53 крб. (967,50 +29,03).
Таким чином, виходячи з наявних у справі документів за період проведення робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986 грошове забезпечення позивача повинно бути обчислено в загальній сумі 1227,73 крб., в тому числі: червень 1986 р. - 231,20 крб., липень 1986 р. - 996,53 крб.
Апеляційний суд з огляду на наявні в матеріалах справи документи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, погоджується зі здійсненим експертом розрахунком заробітної плати позивача за роботу в зоні відчуження, з якої призначається пенсія.
За висновком експерта грошове забезпечення позивачу за період його роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986 нараховане у відповідності до норм діючого на той час законодавства.
Різниця між грошовим забезпеченням за роботу на Чорнобильській АЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986, нарахована ОСОБА_1 пожарною частиною, і обчисленою експертом, складає 0,49 крб. (1228,22 і 1227,73 відповідно) і виникла внаслідок округлення (а. с.134).
Разом з тим, з огляду на видану позивачеві довідку від 05.11.2014 № 229, вбачається, що її дані не відповідають документам про нараховану та сплачену заробітну плату позивачеві та довідці Управління внутрішніх справ Дніпропетровської області від 23.12.92 № 347, згідно якої позивач працював в зоні відчуження ЧАЕС з 25.06.1986 по 25.07.1986, при цьому за 29 діб виплачена заробітна плата в 5-кратному розмірі, за 2 доби - в 4-кратному розмірі.
Приймаючи до уваги, що довідка від 05.11.2014 № 229 є одним з документів, які подаються до органів Пенсійного фонду для нарахування (перерахування) пенсії позивачу, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про задоволення позову.
Передбачені ст..202 КАС України підстави для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29.03.2016.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2016 відстрочено сплату судового збору Головному управлінню державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області відповідно до ст.88 КАС України до 07.06.2016.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Приймаючи до уваги, що фактично до вказаної дати судовий збір не сплачено, згідно з вимогами ч.2 ст.88, ст..94 КАС України належить до стягнення з Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у загальному розмірі 80,39 грн. за подання апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29 березня 2016 року у справі № 185/2350/15-а(2-а/185/17/16) залишити без змін.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 38598371, 49600, м. Дніпропетровськ, вулиця Короленка, 4) до спеціального фонду Державного бюджету України (одержувач - УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, Р/Р 31217206781004 (КБКД 22030101), код ЄДРПОУ 37989274, банк отримувач ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська, МФО 805012, призначення платежу - судовий збір за апеляційною скаргою, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд) судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 80,39 грн. (вісімдесят гривень тридцять дев'ять копійок).
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко