Ухвала суду № 58845013, 08.07.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2016
Номер справи
812/765/16
Номер документу
58845013
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 липня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/765/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання дій неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

06 липня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, в якому просить:

- визнати дії Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області щодо висновків в акті перевірки №00009/120232359108 від 22.03.2016 неправомірними;

- скасувати податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі акту перевірки.

Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивачем до позовного матеріалу не долучено документу про сплату судового збору, проте заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, в обґрунтування якого позивач посилається на частину першу статті 8 Закону України «Про судовий збір» та зазначає, що позивач знаходиться у тяжкому фінансово-економічному стані, крім того, грошових коштів від реалізації вугілля, які надходять недостатньо для своєчасної сплати обов'язкових платежів як до бюджету так і на виконання інших зобов'язань.

Дослідивши клопотання позивача про відстрочення судового збору, суд не знаходить підстав для його задоволення з огляду на наступне.

01.09.2015 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII, яким внесено зміни в Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (далі Закон № 3674).

Позивач не віднесений до осіб, які згідно із статтею 5 Закону № 3674 звільнені від сплати судового збору за подання позову.

Відповідно до частини першої статті 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону № 3674 враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи вищенаведене, підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. Відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.

В свою чергу позивачем не надано належних доказів свого незадовільного майнового стану (відсутність коштів на рахунках, тощо).

З аналізу вищенаведеного вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.

З огляду на вищевикладене, звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору позивач не надав докази про його майновий стан, що унеможливлює сплату судового збору у законодавчо визначеному розмірі 3624,47 грн, тому суд дійшов висновку про відмову у задоволенні зазначеного клопотання.

Частиною другою статті 5 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною першою статті 3 Закону № 3674 судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI зі змінами за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі з 1 січня 1378 гривень.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

В прохальній частині адміністративного позову позивачем заявлено вимоги як майнового так і немайнового характеру.

Отже, сума судового збору за подання адміністративного позову в частині вимог майнового характеру має становити - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 2246,47 грн. (149764,79 грн. * 1,5%), в частині позовних вимог немайнового характеру 1378,00 грн.

Позивачу слід надати суду платіжний документ про сплату судового збору в сумі 3624,47 грн. за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який містить вимогу майнового характеру та вимогу немайнового характеру.

Частиною 3 статті 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Позивачем до позовної заяви не долучено копії додатків до позовної заяви для відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання дій неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання дій неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення залишити без руху.

Позивачу протягом пяти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду

копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача, документ про сплату судового збору в сумі 3624,47 грн, сплаченого за наступними реквізитами:

отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101;

код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;

банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;

код банку отримувача (МФО) - 804013;

рахунок отримувача - 31217206784080;

код класифікації доходів бюджету - 22030101;

призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.

У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_1