Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2016 року Справа № 805/1919/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б.., ознайомившись з позовною заявою Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області, Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Мангуської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Маріупольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області, Марїнської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, про визнання протиправними та скасування податкових вимог, визнання протиправними дії, зобовязання вчинити певні дії та зобов`язання утриматись від вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області, Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Мангуської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Маріупольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області, Марїнської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, про визнання протиправними та скасування податкових вимог, визнання протиправними дії, зобовязання вчинити певні дії та зобов`язання утриматись від вчинення дій. Просив визнати протиправними та скасувати податкові вимоги; зобовязати відповідачів здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р.,у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частина 2 статті 87 КАС України визначає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI, який з 1 вересня 2015 року діє у редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справляння судового збору від 22 травня 2015 року № 484-VIII.(далі Закон №3674)
В порушення даної норми позивачем до позову не приєднаний документ, який підтверджує сплату судового збору.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до обєктів справляння судового збору відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 3 Закону № 3674, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до субєктів, яким згідно з нормами статті 5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати.
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.3 ст.6 Закону №3674, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені вимоги немайнового характеру, а саме:
-зобовязати Словянську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Костянтинівську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Артемівську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Горлівську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Мангуську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Маріупольську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Марїнську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Волноваську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями;
-зобовязати Жовтневу обєднану державну податкову інспекцію м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області здійснити коригування в інтегрованих картках ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб шляхом виключення з них відомостей про недоїмку (податковий борг) за податковими деклараціями; зобовязати утриматись від нарахування та відображення недоїмок (податкових боргів) з земельного податку з юридичних осіб/або орендної плати з юридичних осіб за податковими деклараціями; визнати протиправними дії та зобов`язати утриматись від вчинення дій щодо зарахування коштів, сплачених ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» після 08.06.2016 р., у рахунок сплати податкового боргу за податковими зобовязаннями земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, який виник у період з 01.01.2016р. по 08.06.2016р., за податковими деклараціями.
Таким чином, судовий збір за вимоги немайнового характеру складає 49 608,00 грн.
Позивачем до позовної заяви додані платіжні доручення за заявлені вимоги немайнового характеру згідно платіжних доручень № НОМЕР_1; №2116545125; НОМЕР_2 від 29.06.2016 року на загальну суму 4 134,00 грн. Тобто, позивачем не сплачено судовий збір за заявлені вимоги немайнового характеру у розмірі 45 474,00 грн.
Судовий збір за подання адміністративного позову підлягає сплаті за реквізитами: Отримувач коштів УК/м.Слов'янськ/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) 834016, рахунок отримувача 31214206784075, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Крім того, адміністративний позов містити вимоги про скасування податкової вимоги, у відповідності до яких підлягають стягненню грошові кошти з позивача.
Так, у відповідності до ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що податкові вимоги сформовані відповідачами 01.03.2016 р., 03.03.2016 р., 26.03.2016 р., 12.03.2016 р., 09.03.2016 р., 12.03.2016 р., 15.03.2016 р., 15.03.2016 р., 09.03.2016 р., 14.03.2016 р., 11.03.2016 р., 23.03.2016 р., 23.03.2016 р., 03.03.2016 р.,29.03.2016 р.,24.03.2016 р., 22.03.2016 р., 07.04.2016 р., 07.04.2016 р., 21.04.2016 р., 28.04.2016 р., 01.03.2016 р., 26.05.2016 р.
Отже, позивачем не зазначено поважність причин пропуску місячного строку звернення до адміністративного суду.
Крім того, частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено що, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем не дотримано вимог, передбачених ч.2ст.106 КАС України, оскільки до позовної заяви не додані податкові декларації на які посилається позивач.
Також, суд зауважує, що позивачем заявлені вимоги в одній позовній заяві до різних відповідачів, однак, предметом позову є різні обставини та підстави прийняття податковими органами податкових вимог (земельний податок з юридичних осіб, оренда плата з юридичних осіб), які не пов'язані між собою.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору за заявлені вимоги немайного характеру у розмірі 45 474,00 грн., про що надати суду оригінал квитанції; зазначення та надання документів на підтвердження поважності пропуску місячного строку для звернення до адміністративного суду; надання податкових декларацій, на які йдеться посилання в позовній заяві, в кількості, відповідній до вимог ч.3 ст.106 КАС України.
Керуючись статтями 87, 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області, Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Мангуської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Маріупольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області, Марїнської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління ДФС у Донецькій області, про визнання протиправними та скасування податкових вимог, визнання протиправними дії, зобовязання вчинити певні дії та зобов`язання утриматись від вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 27 липня 2016 року для усунення недоліків позовної заяви, розяснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.