Постанова № 58836383, 01.07.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.07.2016
Номер справи
760/11256/16-п
Номер документу
58836383
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 760/11256/16-п

Провадження № 3/760/4371/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2016 року м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва у складі судді Шевченко Л. В.,

за участю секретаря судового засідання Бугайчука О. Р.,

за участю представника Київської міської митниці ДФС Борматової О. М.

розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Республіка Дагестан, який проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК,

В С Т А Н О В И В:

29.06.2016 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК.

Так, 21.05.2016 відносно ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил № 0328/10000/16.

Відповідно до протоколу 21.05.2016 о 14 год. 55 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, який слідував з Мінську рейсом В2839 літаком авіакомпанії «BELAVIA».

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до пункту 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.2006 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

У ході проведення огляду ручної поклажі та багажу у громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 було виявлено друкові видання, одне з яких: «ІНФОРМАЦІЯ_2» автор ОСОБА_6, издательство ООО «ИПК Парето-принт», 2015 -у кількості 1 шт.

Вищезазначене видання має ознаки видань заборонених до ввезення на митну територію України, з метою застосування до громадян України методів інформаційної війни та пропаганди сепаратизму, зазіхань на територіальну цілісність, пропаганду «Русского мира» та визнання окупації Криму, а також несе антиукраїнський зміст.

У зв'язку з вищезазначеним, 21.05.2016 посадовою особою органу доходів і зборів було складено протокол про порушення митних правил № 0328/10000/16 відносно ОСОБА_3 за ознаками порушення митних правил передбачених статтею 471 МК.

Представник органу доходів і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за статтею 471 МК, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 не з'явився.

З урахуванням вимог статті 526 МК, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про порушення ОСОБА_3 митних правил, передбачених статтею 471 МК, виходячи з таких підстав.

Відповідно до частини першої статті 458 МК «порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність».

Відповідно до статті 471 МК передбачає адміністративну відповідальність особи за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Таким чином, безпосереднім об'єктом порушення митних правил є встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів з порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто, активна поведінка (вчинок) особи.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність вини.

Суд встановив, 21.05.2016 о 14 год. 55 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, який слідував з Мінську рейсом В2839 літаком авіакомпанії «BELAVIA».

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до пункту 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.2006 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

У ході проведення огляду ручної поклажі та багажу у громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 було виявлено друкові видання, одне з яких: «ІНФОРМАЦІЯ_2» автор ОСОБА_6, издательство ООО «ИПК Парето-принт», 2015 - 1 шт.

Відповідно до службової розписки Орехової Н. П., яка міститься в матеріалах справи, вищезазначене видання має ознаки видань заборонених до ввезення на митну територію України, мета якого є застосування до громадян України методів інформаційної війни та пропаганди сепаратизму, зазіхань на територіальну цілісність, пропаганду «Русского мира» та визнання окупації Криму, а також несе антиукраїнський зміст (а.с. 6-7).

Загальна вартість предмета правопорушення, яке вилучено на підставі протоколу про порушення митних правил № 0328/10000/16 складає 1 грн.

Суд на підставі пояснень ОСОБА_3, які містяться в матеріалах справи, встановив, що вказаний у протоколі про порушення митних правил предмет адміністративного правопорушення призначався в якості дарунка його батькам. Крім цього, зауважив, що друковане видання «ІНФОРМАЦІЯ_2» придбав виключно з підстав гарної обкладинки та назви, будь-яких політичних ідей не має та не є прихильником анексії АР Крим.

Відповідно до частини четвертої статті 366 МК громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Згідно з частиною п'ятою статті 366 МК обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до пункту 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, які затверджені наказом Державної митної служби України № 137 від 18.02.2006, відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю «зеленим» коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення «зеленого» коридору.

За правилами статті 28 «Про видавничу справу» діяльність у видавничій справі не може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

У видавничій справі, зокрема забороняється: виготовляти чи розповсюджувати видавничу продукцію порнографічного характеру і таку, що пропагує культ насильства і жорстокості; виготовляти чи розповсюджувати видавничу продукцію, що проповідує релігійні віровчення, які загрожують життю, здоров'ю, моралі громадян, порушують їх права і свободи або закликають до порушення громадського порядку.

Розповсюджувач не має права на розповсюдження вітчизняної видавничої продукції, виданої з порушенням законодавства України та ввезеної з-за кордону, яка підпадає під обмеження, визначені цією статтею.

Згідно з частиною першою статті 15 Закону «Про захист суспільної моралі» контроль за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Таким чином, з метою запобігання застосування до громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдження ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму, зупинення посягань на територіальну цілісність та визначений Конституцією України державний устрій, органи доходів і зборів уповноважені здійснювати контроль за дотримання громадянами вимог, які визначені Законом «Про видавничу справу» та Законом «Про захист суспільної моралі».

Суд на підставі протоколу у справі про порушення митних правил № 0328/10000/16 встановив, що відповідно до Закону « Про видавничу справу», Закону «Про захист суспільної моралі» та листа Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 15.02.2016 №472/24/4 щодо недопущення ввезення в Україну книжкових видань антиукраїнського змісту, книга червоного кольору «ІНФОРМАЦІЯ_2» автор ОСОБА_6, издательство ООО «ИПК Парето-принт», 2015 є забороненою для переміщення на митну територію України.

Порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження встановлений статтями 196 - 197 МК.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 196 МК «не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом».

Таким чином, предмет адміністративного правопорушення у цій справі є забороненим законом для переміщення через митний кордон України.

Пасажир - ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування монет до інспекторів органу доходів і зборів не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - ОСОБА_3 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

Враховуючи вищезазначене, дії вчинені ОСОБА_3 містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 МК, а саме порушення встановленого МК порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Керуючись статями 1, 8, 245, 247, 251, 252, 265, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення; 3, 458, 467, 471, 487, 495, 497, 522, 525, 526, 527, 528 МК, суд

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Республіка Дагестан, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, визнати винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 471 МК, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень). Реквізити для оплати штрафу про порушення митних правил: отримувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно статті 471 № МК та постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 01 липня 2016 року у справі про порушення митних правил № 760/11256/16-п (провадження № 3/760/4371/16).

Безпосередні предмети порушення митних правил згідно з протоколом про порушення митних правил № 0328/10000/16 від 21 травня 2016 року, а саме: книгу червоного кольору «ІНФОРМАЦІЯ_2» автор «ОСОБА_6, издательство ООО «ИПК Парето-принт», 2015, 311 сторінок у кількості 1 штуки, яка зберігається на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: Київ, бульвар Івана Лепсе, 8-а,- конфіскувати.

Стягнути з громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Республіка Дагестан, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, в дохід держави судовий збір у розмірі 275,60 коп. (двісті сімдесят п'ять гривень 60 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Л. В. Шевченко