КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 823/434/16
У Х В А Л А
06 липня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Грибан І.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України та Державної фіскальної служби України на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 06 червня 2015 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Верета-Союз» до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України та Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 06 червня 2015 року адміністративний позов задоволено.
Представник відповідачів, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою адміністративний позов залишити без розгляду.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що вона не відповідає вимогам ст. ст.187, 189 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються: ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Разом з тим, у вказаній апеляційній скарзі не зазначено які саме сторони в справі є апелянтами.
Крім того, апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Згідно із ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже, на момент вчинення процесуальної дії (подання апеляційної скарги), пільги по сплаті судового збору не розповсюджуються на апелянта.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов’язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України “Про судовий збір” від 08 липня 2011 року №3674-VI.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем – 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою – 0,4 розміру мінімальної заробітної плати; за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами – 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачено в розмірі – 3031,60 грн.
Крім того, враховуючи, що рішення суду першої інстанції оскаржує Державна податкова інспекція у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України та Державна фіскальна служба України, суд звертає увагу, що якщо апеляційна скарга подається одночасно кількома апелянтами, кожен із них повинен сплатити судовий збір окремим платіжним документом у визначеному вище розмірі.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м. Києві, призначення платежу - *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд, Код класифікації доходів бюджету 22030001.
Вказані недоліки можуть бути усунуті апелянтами шляхом подання суду апеляційної інстанції оригіналів квитанцій про оплату судового збору за вказаними вище реквізитами та оформлення апеляційної скарги належним чином.
Відповідно до ч. 3 статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена згідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 88, 108, 187, ч.3 ст. 189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України та Державної фіскальної служби України на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 06 червня 2015 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Верета-Союз» до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби України та Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених недоліків протягом 7 днів з моменту отримання копії ухвали.
3. Роз’яснити апелянту, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційну скаргу буде повернено.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: І.О. Грибан