Справа № 815/3192/16
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні клопотання
06 липня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши клопотання ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про відстрочення від сплати судового збору за звернення до суду з адміністративним позовом до ПП «Прогрес-Риелт» про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області до ПП «Прогрес-Риелт» про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством.
Разом з адміністративним позовом ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області надало до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору.
В своєму клопотанні позивач просить відстрочити сплату судового збору до винесення рішення по суті спору з метою уникнення значних витрат Державного бюджету.
Згідно з ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 р. №3674-VI.
01 вересня 2015 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 р. №484-VIII, яким внесено зміни до Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 р. №3674-VI.
Статтею 5 Закону України “Про судовий збір” в редакції від 01 вересня 2015 року, ДПІ ДФС та її територіальні органи виключені з переліку осіб, на яких поширюються пільги щодо сплати судового збору.
В свою чергу, за змістом ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічно за приписами ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Отже, підставою для звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони.
Суд зазначає, що ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області не надало документів, що підтверджують важкий майновий стан.
Оцінивши доводи, наведені в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити, з огляду на те, що суд не вбачає підстав щодо відстрочення позивачу сплати судового збору
Аналогічну правову позицію висловив Пленум Вищого адміністративного суду України в постанові від 23 січня 2015 року № 2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI “Про судовий збір”.
Крім того, пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для надання позивачу відстрочення сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 88, 160, 165, 183-3 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
1.У задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.Я. Бойко