КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
05 липня 2016 року №826/1969/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕРПАНТИН-ПЛЮС» до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та легалізації реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування запису і рішення, зобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: Василюк М.О., довіреність №1 від 15.12.2016
від відповідача - 1: не з'явився
від відповідача - 2: Яницька С.П., довіреність №1425/08/10-06-10
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СЕРПАНТИН-ПЛЮС» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та легалізації реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування запису і рішення, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.02.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №826/1969/16, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 20.04.2016 передано до Київського окружного адміністративного суду адміністративну справу №826/1969/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕРПАНТИН-ПЛЮС» до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та легалізації реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування запису і рішення, зобов'язання вчинити дії.
09.06.2016 матеріали адміністративної справи №826/1969/16 надійшли на адресу Київського окружного адміністративного суду та в результаті автоматизованого розподілу справи між суддями Київського окружного адміністративного суду справу передано на розгляд судді Кушнової А.О.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.06.2016 прийнято адміністративну справу до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О., витребувано докази по справі від сторін та призначено справу до судового розгляду.
Відповідно до пункту 7 частини 2 Розділу ІІ Закону України від 26.11.2015 №835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, що територіальні органи, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим у разі забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями реалізації повноважень у сфері державної реєстрації, але не пізніше 30 квітня 2016 року.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №99 від 11.02.2016 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції за переліком згідно з додатком.
Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України №99 від 11.02.2016 на території Київської області ліквідовано Броварське міськрайонне управління юстиції Київської області.
Таким чином, надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань територіальними органами Міністерства юстиції України, в тому числі Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та легалізації реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області припинено, а вказані функції відповідача - 1 щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зокрема, щодо здійснення державної реєстрації юридичних осіб, що знаходяться в м. Броварах перейшли до виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області.
Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави (частина 3 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України).
З огляду на вищевказане суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості відповідача - виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області.
Крім того, суд зазначає, що докази по справі, витребувані від сторін до суду не були надані у повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від позивача та відповідачів.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В судовому засіданні 30.06.2016 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю витребування доказів по справі.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання та витребувати докази по справі.
Керуючись статтями 156, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості відповідача - виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області (07400, Київська обл., місто Бровари, вулиця Гагаріна, будинок 18, каб. 118, тел. (04594) 5 - 30 - 89).
2. Зобов'язати позивача невідкладно направити на адресу виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області копію адміністративного позову та доданих до нього документів, докази чого надати до суду.
3. Витребувати докази по справі.
від позивача:
- фототаблиці орендованого приміщення та вивіски;
- копії Статуту у повному обсязі, договору із поштою на отримання поштової кореспонденції, договорів на підключення до інтернету та телефону, платіжних документів про сплату орендних платежів, комунальних послуг, інтернету та телефонного зв'язку, а у разі відсутності вказаних документів - надати письмові пояснення з цього приводу;
від Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області:
- копії документів, які свідчать про мету виїзду на місцезнаходження позивача (запит про надання інформації та докази неможливості його вручення поштою);
- докази про направлення позивачу рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ (у разі повернення поштового відправлення - надати копію конверту із зазначенням причин повернення);
- докази направлення державному реєстратору повідомлення за ф. №18-ОПП;
- всі матеріали щодо встановлення місцезнаходження директора товариства, який є його засновником та підтвердження інших дій, які має вчиняти посадова особа податкової міліції у зв'язку із встановленням фактичного місцезнаходження , фотоматеріали приміщення;
від виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області:
- письмові заперечення проти позову з нормативним та документальним обґрунтуванням - у разі невизнання позову;
- копії всіх документів на виконання отриманого від Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомлення за ф. №18-ОПП від 21.08.2015 №341 (звернення до позивача, докази не отримання ним листа про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу, копії конвертів - у разі повернення поштової кореспонденції);
- Положення про відділ державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та легалізації виконавчого комітету Броварської міської ради;
- докази передачі реєстраційної справи позивача - у разі наявності (а саме акт прийому-передачі реєстраційної справи).
4. Витребувані докази по справі надати до суду в строк до 15.08.2016 або в судове засідання.
5. Викликати в якості свідка у судове засідання 15.08.2016 - ОСОБА_3, як особу, яка проводила обстеження фактичного місцезнаходження позивача.
6. Провадження у справі зупинити до 15.08.2016, призначити дату наступного судового засідання у справі на 15 серпня 2016 року о 15:00 год.
7. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині витребування доказів по справі та залучення відповідача набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.