Постанова № 58810690, 26.04.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2016
Номер справи
804/1838/16
Номер документу
58810690
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2016 р. Справа № 804/1838/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до відповідача-1: ОСОБА_2, відповідача-2: товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-КС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, - Реєстраційна служба Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області про скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

31.03.2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Східно-Дніпровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області з позовом до відповідача-1: ОСОБА_2, відповідача-2: товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-КС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, - Реєстраційна служба Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, в якому просить суд:

- скасувати реєстраційну дію №13531050014007245 від 20.10.2015 року про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-КС», пов'язаних зі зміною місцезнаходження підприємства.

Свої позовні вимоги податковий орган обґрунтовує тим, що в ході проведених заходів щодо перевірки відповідності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-КС» (далі - ТОВ «АГРО-КС») ним було встановлено, що таке товариство за своїм новим місцезнаходженням (Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44) не перебуває. Про це позивач склав довідку встановлення місцезнаходження платника податків №22341/04-08-07-05 від 03.12.2015 року. Тому, на думку контролюючого органу, державна реєстрація змін до установчих документів, пов'язаних зі зміною місцезнаходження ТОВ «АГРО-КС», підлягає скасуванню.

У судове засідання сторони не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.

З адреси відовідача-1 повернувся конверт із поштовим вкладенням. Втім, у відповідності до положень ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З урахуванням цього, на підставі ч.6 ст.128 КАС України, в ході судового засідання суд ухвалив рішення про подальший розгляд цієї адміністративної справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши в сукупності наявні в матеріалах справи письмові докази, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення цього адміністративного позову в повному обсязі з огляду на таке.

Згідно відомостей витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого станом на 24.03.2016 року, 30.01.2012 року виконавчим комітетом Малинівської міської ради Житомирської області було проведено державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ «АГРО-КС» (код ЄДРПОУ - 38102535) за адресою місцезнаходження: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярмакова, буд. 19; керівник товариства 22.09.2015 року - ОСОБА_2.

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Білоцерківським міськрайонним управлінням юстиції Київської області 30.01.2012 року було зареєстроване ТОВ «АГРО-КС», запис №13081020000000515, номер виписки 520873.

20.10.2015 року Реєстраційною службою Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області були зареєстровані зміни до установчих документів ТОВ «АГРО-КС», пов'язані зі зміною місцезнаходження юридичної особи за новою адресою: 52600, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44, про що в реєстр внесено спірний запис №13531050014007245 від 20.10.2015 року.

У зв'язку із цим згідно ст.14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» реєстраційну справу ТОВ «АГРО-КС» з Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області передано до Реєстраційної служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, де така перебуває і сьогодні.

В матеріалах справи міститься копія акту тематичної перевірки щодо встановлення місцезнаходження за юридичною адресою ТОВ «АГРО-КС» від 03.12.2015 року №7426/04-15-11, за яким визначено, що службовцями Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області проведена перевірка місцезнаходження (далі - Східно-Дніпровська ОДПІ) ТОВ «АГРО-КС» за юридичною адресою: 52600, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44.

Проте, результати перевірки показали, що товариство за зазначеною адресою не знаходиться, ця адреса не підтверджується статутом ТОВ «АГРО-КС», відсутні його посадові особи та працівники.

Так, 03.12.2015 року позивачем було направлено запит №7427/8/04-15-18 до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (далі - Новомосковська ОДПІ) на встановлення місцезнаходження платника податків - ТОВ «АГРО-КС».

Для встановлення місцезнаходження товариства працівниками Новомосковської ОДПІ 03.12.2015 року здійснено вихід на юридичну адресу: 52600, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44. Проте, ними була встановлена відсутність юридичної особи за вказаною адресою, про що складено довідку №22341/04-08-07-05 від 03.12.2015 року.

З урахуванням вищевказаного, Східно-Дніпровською ОДПІ 03.12.2015 року винесено рішення про доцільність направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою №18-ОПП №7448/10/04-15-11. Тому, того ж дня було сформоване та направлене державному реєстратору Реєстраційної служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням для внесення відповідних відомостей про це до реєстру.

За інформацією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що 28.12.2015 року державним реєстратором було внесено запис щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою за №12011430015000781.

Спір між сторонами виник з приводу правомірності чи протиправності внесення державним реєстратором Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області запису про зміну місцезнаходження ТОВ «АГРО-КС» до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Так, у відповідності до положень ч.1 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-ІV (у відповідній чинній на момент внесення спірного запису редакції) місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).

Також визначення поняття «місцезнаходження юридичної особи» міститься в ч.1 ст.93 Цивільного кодексу України, під яким розуміється фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

А згідно п.45.2 ст.45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Тобто, за зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи податковим органом здійснюється податковий контроль за дотриманням товариством податкового та іншого законодавства.

Статтями 4, 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Як вже зазначалось вище, в ході перевірки місцезнаходження відповідача-2 податковою інспекцією було встановлено, що юридична адреса: 52600, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44 не підтверджується статутом підприємства.

Слід наголосити на тому, що спірний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було внесено саме щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи: зміна місцезнаходження ТОВ «АГРО-КС».

У такому випадку державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи регулюється ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Згідно ч.1, ч.2, ч.7, ч.9 ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи:

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;

примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;

оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або інформація про оприлюднення повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;

два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;

документ, що підтверджує внесення адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.

У разі внесення змін до статуту, які пов'язані із зменшенням статутного капіталу (статутного або складеного капіталу), зміною найменування або місцезнаходження юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення плати за оприлюднення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.

Документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) заявнику з відміткою про дату надходження документів.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити про те, що державний реєстратор Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області провів державну реєстрацію змін до установчих документів товариства, а згідно ст.143 ЦК України для ТОВ установчим документом є статут.

У відповідності до ст.98 ЦК України загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу.

Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю від числа присутніх учасників, якщо інше не встановлено установчими документами або законом.

Зокрема, рішення про внесення змін до статуту товариства приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів, якщо інше не встановлено законом.

Тобто, рішення про зміну місцезнаходження ТОВ «АГРО-КС» та подання необхідних документів державному реєстратору для проведення державної реєстрації цих змін здійснює юридична особа. В ході проведеної перевірки позивач встановив, що в порушення норм чинного законодавства відповідач-2 не вніс необхідні зміни до статуту товариства щодо свого нового місцезнаходження, хоча такі були заявлені до державної реєстрації та зареєстровані державним реєстратором. З огляду на це позовні вимоги щодо скасування спірного запису заявлені податковим органом до товариства та його керівника. Крім того, відповідачі не надали суду підтверджуючих доказів правомірності здійсненої державним реєстратором реєстраційної дії щодо внесення спірного запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, зокрема рішення загальних зборів, статут тощо.

Так, згідно ч.1 та ч.2 ст.18 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.

За ст.8 Закону України передбачені вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.

Зокрема, ч.5 ст.8 вищевказаного Закону передбачає, що установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними державними органами.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

А у ст.30 Закону визначено, що Державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 цього Закону.

При цьому ч.1 ст.27 Закону визначає, що підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи зокрема є невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону, про що суд вказав вище. Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.

Тому, на думку суду оскаржуваний запис у Єдиному державному реєстрі та дії державного реєстратора щодо внесення такого запису без перевірки усіх необхідних документів є протиправними.

Як вже зазначалось вище, за повідомленням податкового органу до реєстру 28.12.2015 року була внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою: 52600, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка, вул. Комсомольська, буд. 44.

Так, функції повного обліку платників податків, зокрема юридичних осіб, належать податковим органам. Після первинної державної реєстрації 01.02.2012 року відповідача-2 було взято на податковий облік до Східно-Дніпровської ОДПІ як платника податків та 16.08.2013 року - як платника єдиного внеску.

Відповідно до пп.19-1.1.7, пп. 19-1.1.9 п.19-1.1 ст.19 Податкового кодексу України контролюючі органи, зокрема реєструють та ведуть облік платників податків, осіб, які здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи.

Також з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах Міністерством фінансів України було розроблено Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом від 09.12.2011 року №1588 (далі - Порядок №1588).

Згідно п.п.1.2 - 1.6 Порядку №1588 ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають усі платники податків.

Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того чи іншого податку та збору.

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.

Дія цього Порядку поширюється на платників податків - юридичних осіб (резидентів та нерезидентів), їх відокремлені підрозділи та постійні представництва нерезидентів, а також самозайнятих осіб. Інформація про таких платників податків, отримана для їх обліку згідно з цим Порядком, вноситься до Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб (далі - Єдиний банк даних юридичних осіб) та складових частин такого банку даних (реєстру платників податків - нерезидентів, реєстру договорів про спільну діяльність, договорів управління майном та угод про розподіл продукції), а також до Реєстру самозайнятих осіб, який є складовою частиною Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО).

Стосовно кожного платника податків, взятого на облік у контролюючому органі згідно з цим Порядком, формується облікова справа.

Відповідно до п.п.12.4 - 12.5 вищевказаного Порядку реєстраційна частина облікової справи платника податків формується із документів, які надходять до контролюючих органів для взяття на облік платника податків, та доповнюється документами, які подаються платником податків або надходять стосовно платника податків згідно із статтями 66 - 68 Податкового кодексу України.

Щодо кожного платника податків, стосовно якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та не з'ясоване його фактичне місцезнаходження (місце проживання), підрозділ контролюючого органу, який з'ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за встановленою формою.

Якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) контролюючого органу протягом трьох робочих днів приймає рішення про надсилання до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП (додаток 24) для вжиття заходів, передбачених частиною дванадцятою статті 19 Закону. Повідомлення за формою № 18-ОПП надсилається державному реєстратору поштовим відправленням або в електронному вигляді у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та Центрального контролюючого органу.

Копія повідомлення підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків. Про надсилання такого повідомлення вносяться дані до Єдиного банку даних юридичних осіб та запис до журналу обліку повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 19-ОПП (додаток 25).

Отже, суд вважає обґрунтованою правову позицію позивача про те, що відсутність товариства за своїм місцезнаходженням позбавляє податковий орган можливості здійснювати контроль своєчасності подання бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряти достовірність цих документів щодо наявності правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Адже недостовірні дані щодо місцезнаходження відповідача-2 створюють очевидну небезпеку заподіяння шкоди інтересам держави, у зв'язку із унеможливленням здійснення контролюючими органами функцій, визначених законодавством.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленого позову та про наявність правових підстав для його задоволення.

Однак, з приводу заявленої до товариства позовної вимоги про скасування реєстраційного запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців суд вважає за необхідне зазначити про те, що у такій редакції вона не може бути задоволена, оскільки адміністративний суд не наділений повноваженнями скасовувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записи по внесенню державним реєстратором змін до відомостей про юридичну особу, що пов'язані чи не пов'язані зі змінами до установчих документів тощо, тобто не наділений компетенцією органу державної реєстрації, і така позовна вимога заявлена до товариства та його керівника. Тому, з цього приводу суд зазначає наступне.

За п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;

відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;

скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Згідно ч.1 ст.31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» у разі постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи суд у день набрання законної сили судовим рішенням надсилає його юридичній особі - відповідачу для вжиття заходів до приведення установчих документів у відповідність із прийнятим судовим рішенням, а також державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Так, п.1.8 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 року №4 «Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин» роз'яснює, що не належать до корпоративних спори про визнання недійсними установчих документів та припинення юридичної особи за позовами суб'єктів владних повноважень, що здійснюють контроль за діяльністю юридичної особи, а також органів, які здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб. Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України зазначені спори віднесено до компетенції адміністративних судів як публічно-правові.

Тому, з метою повного захисту прав держави в особі позивача, в межах позовних вимог суд вважає за необхідне визнати повністю недійсними зміни до установчих документів юридичної особи - ТОВ «АГРО-КС» щодо зміни його місцезнаходження для подальшого скасування державним реєстратором запису про це за №13531050014007245 від 20.10.2015 року у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань.

Суд згідно ст.86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити цей адміністративний позов повністю.

Що стосується вирішення питання про розподіл судових витрат, то суд зазначає, що у відповідності до положень ч.4 ст.94 КАС України, враховуючи рішення суду про задоволення цього адміністративного позову на користь суб'єкта владних повноважень у повному обсязі, сплачена позивачем сума судового збору у розмірі - 1378,00грн. (платіжне доручення №106 від 18.03.2016 року) поверненню з Державного бюджету України не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати повністю недійсними зміни до установчих документів юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-КС», пов'язані зі зміною його місцезнаходження, які були зареєстровані державним реєстратором Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області записом №13531050014007245 від 20.10.2015 року у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб для подальшого скасування їх державної реєстрації.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 26 квітня 2016 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя В.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник