
Справа № 195/676/16-а
ПОСТАНОВА
іменем України
01.07.2016 року cмт. Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Омеко М.В., при секретарі: Давидовій М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом виконувача обов'язків керівника Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави орган,уповноважений здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, відсутній до Томаківської селищної ради Томаківського району Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Нікопольська місцева прокуратура в інтересах держави звернулася до суду з позовом до Томаківської селищної ради, про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Нікопольською місцевою прокуратурою проведено вивчення стану законності з питань дотримання законодавства України щодо благоустрою населених пунктів.
В ході вивчення виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків міста, які негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд, та можуть привести, у разі їх не усунення, до настання тяжких наслідків.
Згідно інформації Томаківської селищної ради від 20.04.2016 за №151, балансоутримувачем дитячих гральних майданчиків, які знаходяться на підпорядкованій території, є Томаківська селищна рада.
Однак, відповідно до цієї ж інформації від 20.04.2016 за №151 паспорти та інвентаризаційні документи об'єктів благоустрою, а саме: дитячих майданчиків, розташованих на території смт. Томаківка за адресами: вул. Лесі Українки, вул. Середня, вул. Комарова, які безпосередньо передавалися на баланс Томаківської селищної ради, як дитячі та спортивні майданчики, не складались.
Представник Нікопольської місцевої прокуратури в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник Томаківської селищної ради Томаківського району Дніпропетровської області в судовому засіданні надала заяву, відповідно до якої Томаківська селищна рада повністю визнає позов виконувача обов'язків керівника Нікопольської місцевої прокуратури щодо визнання незаконною бездіяльності Томаківської селищної ради з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації і паспортизації дитячих майданчиків смт. Томаківки, які розташовані на вулицях Лесі Українки, Середній, Комарова та зобов'язання вчинити певні дії.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов виконувача обов'язків керівника Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч.3,4 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову, якщо ці дії відповідача з визнання позоау не суперечать закону та не порушують чиїх-небудь прав свобод або інтересів
Відповідно до листа Томаківської селищної ради Дніпропетровської області № 151 від 20.04.2016 року балансоутримувачем дитячих гральних майданчиків, які знаходяться за адресами: вул. Лесі Українки, вул. Середня, вул. Комарова є Томаківська селищна рада, однак паспорти та інвентаризаційні документи об'єктів благоустрою Томаківською селищною радою не було складено. Майданчики експлуатуються на підставі паспортів та сертифікатів якості заводів - виготовлювачів продукції.
Відповідно до інвентарних карток дитячі ігрові майданчики котрі знаходяться в смт. Томаківка на вул. Середній, Лесі Українки (Леніна), Комаровій перебувають на балансі Томаківської селищної ради.
Статтею 18 ч.2 п.5 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» закріплено обов'язок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).
Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 року (далі Інструкція).
Пунктом 1.2 Інструкції зазначено, що Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
Згідно п.1.3 Інструкції, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Пунктами 1.4 та 1.5 Інструкції, технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта благоустрою; закінчення ремонту об'єкта благоустрою; зміни власника (балансоутримувача) об'єкта благоустрою; протиправного знищення чи пошкодження об'єкта благоустрою; надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру на об'єкті благоустрою; прийняття рішення про її проведення власником (балансоутримувачем) об'єкта благоустрою.
Тобто, Томаківська селищна рада після прийняття об'єктів благоустрою (їх частин) на баланс, повинна була провести позапланову технічну інвентаризацію прийнятих об'єктів.
Томаківською селищною радою Томаківського району Дніпропетровської області не виконувались вищенаведені положення законодавства. Не ведеться необхідна документація. Обстеження та перевірка технічного стану конструктивних елементів дитячих майданчиків, розташованих на прибудинкових територіях у встановленому порядку не проводиться. Паспорти на дитячі майданчики та інша документація про їх огляд, ремонт, демонтаж відсутні.
Встановлено обгрунтованність позову та що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечить закону, не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів та прийнято судом.
Враховуючи вищенаведене, відповідно до ст.ст. 112,136, 162-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов виконувача обов'язків керівника Нікопольської місцевої прокуратури до Томаківської селищної ради Томаківського району Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконною бездіяльність Томаківської селищної ради Томаківського району Дніпропетровської області з питань забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків селища.
Зобов'язати Томаківську селищну раду Томаківського району Дніпропетровської області вчинити дії, а саме: провести технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячих майданчиків селища Томаківки, розташованих за наступними адресами: вул.. лесі Українки,вул. Середня, вул. Комарова.
Стягнути з Томаківської селищної ради Томаківського району Дніпропетровської області на користь прокуратури Дніпропетровської області (49044. м. Дніпропетровськ,пр.. Яворницького, 38 МФО 820172 р/р 35217020000291 в ДКСУ в м. Київ код за ЄДРПОУ 02909938 судові витрати зі сплати судового збору по справі у розмірі 2756,00 гривень.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення або отримання копії до адміністративного апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.
Суддя: М. В. Омеко