Справа №636/1813/16-а
Провадження №2-а/636/121/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2016 року м. Чугуїв
Чугуївський міський суд Харківської області в складі:
головуючої судді Дьоміної О.П.
при секретарі Коваленко О.А.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення щодо відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок, -
В С Т А Н О В И Л А:
26.05.2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Чугуївського об'єднаного УПФ України в Харківській області, уточненим 30.05.2016 року, в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №1145-02/23 від 06.05.2016 року, про відмову в перерахунку ОСОБА_1 пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015 року посадового окладу на вказаній посаді та зобов'язати Чугуївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області здійснити ОСОБА_1 з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії, призначеної в розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області, у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015 року посадового окладу на вказаній посаді, відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" та з врахуванням довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям №10 від 29.04.2016 року, виданої Чугуївською районною державною адміністрацією;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 551,20 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що починаючи з 2008 року вона перебуває на обліку в Чугуївському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та одержує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, а саме, працюючого на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління.
29.04.2016 року у зв'язку з тим, що з 01.12.2015 року було підвищено розмір посадового окладу за останнім місцем роботи Позивача на державній службі, на підставі постанови КМУ від 09.12.2015 року №1031 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», позивач звернулася до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про здійснення перерахунку її пенсії.
Рішенням Чугуївського об'єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області №1145-02/23 від 06.05.2016 року відмовлено позивачу у вищезазначеному перерахунку. Відповідач відмовляючи зазначив, що 01 грудня 2015 року постановою КМУ №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» виключено п. 4 постанови КМУ від 31.05.2000 року №865 щодо порядку перерахунку пенсій згідно із ЗУ «Про державну службу» у разі зміни підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям.
Чинне законодавство не передбачає перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про державну службу», у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям.
Позивач вважає вказане рішення неправомірним у зв'язку з наступним.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 року №1-рп/99 за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213 від 02.03.2015 року у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", «Про прокуратуру", «Про судоустрій і статус суддів" та інших.
Аналіз вищевикладеного положення дає підстави для висновку, що воно поширюється на тих осіб, яким пенсії призначаються (в теперішньому часі) спеціальними законами, а не на тих, яким вони вже призначені (в минулому часі).
Разом з тим, позивачу пенсія була призначена у 2008 році, у зв'язку з чим приписи п. 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» до даних правовідносин не застосовуються. Крім цього, вказане положення не містить посилання на конкретні норми законів чи підзаконних актів щодо пенсійного забезпечення осіб, які скасовуються. Підстав вважати, що скасовуються всі норми, як ті, що стосуються призначення, так і ті, що стосуються перерахунку пенсій немає.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Також слід виходити із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені Конституцією України, з неможливості скасування та звуження права на пенсійне забезпечення. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст. 8 Конституції України.
Відповідно до положення ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Так, Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 (із змінами і доповненнями) передбачено, що особи, які вийшли на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 1993 року, мають право на перерахунок пенсій,але лише за умови підвищення заробітної плати державним службовцям після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-IV «Про внесення змін до Закону № 3723-ХІІ».
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року №581 встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-IV «Про внесення змін до Закону №3723- XII» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 1993 року, визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах стосовно визначених законодавством таких виплат у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично їй встановлені.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Згідно довідки Чугуївської районної державної адміністрації №10 від 29.04.2016 року сума заробітної плати на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління складає 3001 грн. 10 коп.
Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» та виключено п. 4, яким було установлено порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії,
-2-
що свідчить про неврегульованість питання перерахунку пенсій державних службовців, яке передбачене ст. 37-1 Закону України «Про державну службу».
Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Будченко проти України» (заява №38677/06) зазначив (п. п. 38-40) про те, що відсутність механізму реалізації відповідного законодавчого положення становить втручання у право особи за ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Отже, відсутність механізму реалізації права на перерахунок пенсії є втручанням у визначений майновий інтерес цього державного службовця за ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Таким чином, позивач вважає, що має право на здійснення перерахунку її пенсії державного службовця з 01.01.2016 року, в зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, а саме підвищенням заробітної плати на посаді головного спеціаліста бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління.
06.06.2016 року від відповідача по справі до суду надійшли заперечення на адміністративний позов ОСОБА_1, які Чугуївське об'єднане УПФУ в Харківській області обґрунтовує тим, що вимоги, викладені в позовній заяві, є безпідставними та не відповідають нормам чинного законодавства посилаючись на наступне:
На час виходу позивача на пенсію, пенсійне забезпечення державних службовців регулювалось нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ . Згідно з ст. 37 вказаного Закону (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.
У відповідності до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Заробітна плата для такого перерахунку пенсії визначалася відповідно до пунктів 4-6 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було підвищено розмір заробітної плати працюючим державним службовцям.
Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723- XII (в редакції від 01.03.2016 р., чинній на момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ №1013 від 09.12.2015 року, крім підвищення заробітної плати, затверджено зміни, що вносяться до постанов КМУ. в тому числі постанову КМУ від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, а саме виключено пункт 4, яким регулювалось питання проведення перерахунків пенсій непрацюючим державним службовцям.
Крім того, постанова КМУ №1013 від 09.12.2015 року передбачала упорядкування структури заробітної плати, та не визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій. Отже, на момент звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії відсутній правовий механізм здійснення такого перерахунку.
Пунктом 5 розділу III «Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, па загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України",
"Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Конституцією України не встановлено пріоритету застосування того чи іншого закону.
В даному випадку повинен застосовуватись принцип дії закону в часі, відповідно до якого втрата юридичної сили акта (чи певної його норми), пов'язується, зокрема, з прийняттям нового акта, що встановлює інші правила, ніж ті, що були встановлені попереднім актом.
З 01.06.2015 року Законом України від 02.03.2015 р. №213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» були припинені дії норм Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ в частині, яка стосувалась пенсійного забезпечення державних службовців, як наслідок - пенсії за вказаним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії - не перераховуються.
Оскільки заява про перерахунок пенсії була подана в квітні 2016 року, а норми Закону України «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення. - були скасовані, то відсутні правові підстави здійснювати такий перерахунок пенсії.
Позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. Статтею 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», визначаються строки проведення перерахунку пенсії. Так, відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою етапі 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Оскільки ОСОБА_1 звернулася з заявою про перерахунок пенсії 29.04.2016 року, то Чугуївське об'єднане УПФУ в Харківській області зазначає, що пенсія позивача підлягала б перерахунку не з 01.01.2016 року, а з 01.05.2016 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: виплату пенсій, передбачених цим Законом; надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; оплату послуг з виплати та доставки пенсій; формування резерву коштів Пенсійного фонду.
Згідно з ч. 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Отже, заявлений позов, на думку відповідача, слід вважати необґрунтованим та безпідставним, а відтак в його задоволенні належить відмовити.
Позивач у судове засідання не з'явилась, надала заяву в якій вимоги, викладені в позові підтримала та просила розглянути справу за її відсутності. Представник відповідача проти позову заперечував, просив розглянути справу за його відсутності з урахуванням наданих заперечень.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України - особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши в порядку письмового провадження матеріали справи, перевіривши письмові докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, суд приходить до наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
На підставі вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України передбачає право кожного громадянина на соціальний захист.
Як передбачено частинами 2 та 3 статті 22 Конституції України, конституційні права гарантуються та не можуть бути скасованими або звуженими. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
-3-
Судом встановлено і не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Чугуївському об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області з 2008 року та отримує пенсію за віком як державний службовець.
29.04.2016 року позивач зверталася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації №10 від 29.04.2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію (а.с.11).
Рішенням Чугуївського об'єднаного Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про відмову у перерахунку пенсії від 06.05.2016 року за №1145-02/23 - позивачці було відмовлено у перерахунку пенсії посилаючись на те, що чинним законодавством не передбачено перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про державну службу, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям (а.с.10).
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі.
Згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» - у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Пунктом 4 та 5 Постанови КМУ від 31.12.2000 року за №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», в редакції яка була чинна до 15.12.2015 року, було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 року за №432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:
1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про зарплату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
У зв`язку із прийняттям КМУ Постанови від 09.12.2015 року за №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» п. 4 Постанови КМУ від 31.05.2000 року за №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» був виключений, а 5 - змінений.
Разом з тим, згідно положень ч. 1 ст. 58 Конституції України - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 року №1-рп/99 за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Згідно довідки, виданої ОСОБА_1 Фінансовим управлінням Чугуївської райдержадміністрації 29.04.2016 року №10, заробітна плата на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації з 01.12.2015 року становить 3 001,10 грн., в т.ч.: посадовий оклад - 1723,00 грн., надбавка за ранг (12) - 60,00 грн., надбавка за вислугу років (20%) - 356,60 грн., премія (50%) - 861,50 грн.
Таким чином, враховуючи, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, та те, що була збільшена заробітна плата на посаді,на якій працювала позивачка, що було підставою для перерахунку, суд вважає, що вимоги позивачки підлягають частковому задоволенню.
При цьому, суд зазначає, що КМУ на виконання змін до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» не було визначено умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям. На думку суду, відсутність затверджених КМУ порядку та умов перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставною для відмови у перерахунку пенсії.
Доводи відповідача про те, що станом на дату звернення позивачки із заявою про перерахунок її пенсії набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», у п. 5 Прикінцевих положень якого зазначено про скасування норм щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України, зокрема «Про державну службу», у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, суд вважає необґрунтованими і безпідставними, оскільки положення зазначеної правової норми поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку. Згідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Враховуючи те, що позивачка звернулася до відповідача за перерахунком пенсії 29.04.2016 року, то перерахунок пенсії повинен здійснюватися з 01.05.2016 року. Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про державну службу», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 17-19, 122, 158 - 163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов ОСОБА_1 до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення щодо відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 06.05.2016 року за №1145-02/23 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державним службовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1103 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».
Зобов'язати Чугуївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області провести ОСОБА_1 з 01.05.2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням зарплати державним службовцям згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року за №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям за №10 від 29.04.2016 року, виданої фінансовим управлінням Чугуївської районної державної адміністрації, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у розмірі 80%.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 551 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Чугуївський міський суд Харківської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Постанова суду першої інстанції набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Головуюча: