
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
15 жовтня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/5069/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Милосердний М.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28.09.2015 р. по справі № 815/5069/15
позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Укргазифікація Південь"
відповідач Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В :
Не погодившись з постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28.09.2015 р. представником ДПІ у Київському районі подана апеляційна скарга, а також подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
В обґрунтування поданого клопотання відповідач посилаючись на відсутність коштів, а також на постанову Верховного Суду України від 30.06.2015 справа № 21-598а15, зазначив, що до 01.09.2015 р. органи ДФС були звільнені від сплати судового збору, а тому у випадках їх звернення із апеляційними та касаційними скаргами судовий збір сплаті не підлягає.
Однак, з посиланням заявника на постанову Верховного Суду України погодитись не можливо, оскільки висновки, викладені в ній стосуються Закону України "Про судовий збір" у редакції, яка втратила чинність з 01.09.2015 р., а тому не є обов'язковими згідно частини 1 статті 244-2 КАС України.
Щодо поданого клопотання про звільнення від сплати судового збору, то воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною другою статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Відповідно до частин 1, 2 статті 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
З аналізу викладено вбачається, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Отже, наведені скаржником обставини не свідчать про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, передбачених статтею 88 КАС України та статтею 8 Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 КАС України, а саме по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Частиною 3 статті 189 КАС України встановлено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Тому, апеляційна скарга, відповідно до вимог частини 1 статті 108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (далі Закон) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону (у редакції чинній на час подання адміністративного позову) судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки, у даному позові заявлені вимоги майнового характеру (ціна позову становить 1840429 грн.), при його поданні підлягало сплаті 4872 грн. судового збору, а тому при поданні даної апеляційної скарги розмір судового збору становить 5359,20 грн. (4872 х 110%).
Судовий збір повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач ГУК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030001 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код ЄДРПОУ суду 34380461.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
У задоволені клопотання Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області залишити без руху, та надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 30.10.2015 р.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Милосердний М.М.