ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
05 липня 2016 року справа №826/9263/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О. та представників:
позивача: Рижкової О.В.;
відповідача: Усачової А.І.
розглянувши у судовому засіданні клопотання Приватного акціонерного товариства "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" про забезпечення адміністративного позову у справі
за позовомПриватного акціонерного товариства "Білоцерківська Теплоелектроцентраль"доНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугпровизнання протиправною та скасування постановиВ С Т А Н О В И В :
Приватне акціонерне товариство "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" (далі по тексту - позивач, ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 06 червня 2016 року №911 про анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії та право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використання нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, виданих ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 червня 2016 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/9263/16, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 01 вересня 2016 року.
В судовому засіданні 04 липня 2016 року представником позивача заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови в частині зупинення виданих ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ";.
В обґрунтування поданого клопотання позивач посилається на існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам та інтересам, і зазначає, що подальших захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, оскільки з набранням чинності оскаржуваною постановою ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" буде позбавлена можливості здійснювати господарську діяльність, виплачувати заробітну плату та здійснювати соціальні виплати.
Представник відповідача проти задоволення заявленого клопотання заперечив з огляду на його необґрунтованість. Після заслуховування думки представників сторін у судовому засіданні оголошено перерву до 05 липня 2016 року.
Розглянувши після перерви заявлене клопотання, Окружний адміністративний суд міста Києва, звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини першої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Судом встановлено, що основними видами діяльності ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" є виробництво теплової та електричної енергії, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. Згідно з довідкою позивача від 24 червня 2016 року №1409/04 станом на 24 червня 2016 року облікова чисельність працівників ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" складає 442 особи.
Матеріали справи підтверджують, що відповідно до постанови НКРЕКП від 06 червня 2016 року №911 "Про анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії та право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використання нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, виданих Приватному акціонерному товариству "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" на підставі пункту 8 частини другої статті 16 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" та Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10 вересня 2014 року №715, анульовано ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" ліцензію на право провадження підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, видану згідно з постановою Національної комісії, що здійснює регулювання електроенергетики України від 16 серпня 2000 року №849 "Про видачу Ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії ЗАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль", та ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використання нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, видану згідно з постановою Національної комісії, що здійснює регулювання електроенергетики України від 27 липня 2006 року №1001 "Про видачу ЗАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль", та переоформлені на безстрокові згідно з постановою НКРЕКП від 10 листопада 2015 року №2734.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" анулюванням ліцензії є позбавлення ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про анулювання його ліцензії.
Як зазначено в оскаржуваній постанові, вона набирає чинності через тридцять календарних днів з дня її прийняття
Таким чином, з 06 липня 2016 року ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" втратить право здійснювати основні види господарської діяльності.
Разом з тим, позивач наполягає на протиправності анулювання виданих ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" ліцензій відповідно до оскаржуваної постанови, та звертає увагу, що позбавлення права на здійснення ліцензованої діяльності може призвести до негативних наслідків, зокрема у вигляді зупинення роботи об'єктів соціальної інфраструктури (навчальні заклади, лікувально-профілактичні заклади) та промислових підприємств міста Білої Церкви, тепло і енергопостачання яких здійснює позивач, у вигляді невиплати заробітної плати працівникам підприємства та у вигляді невиконання взятих на себе господарських зобов'язань перед третіми особами.
Як зазначає позивач, ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" забезпечує теплопостачання Леваневського та Томилівського масивів міста Біла Церква, де мешкає понад 42 тис. осіб; підприємство здійснює тепло та енергопостачання наступних об'єктів соціальної інфраструктури міста Біла Церква: 5 загальноосвітніх шкіл, 9 дошкільних навчальних закладів, 4 лікувально-профілактичні заклади, Обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту, заклади позашкільного виховання, культури, відпочинку, аптеки, магазини тощо; забезпечує енергопостачання 6 промислових підприємств, серед яких ПрАТ "Росава".
Крім того позивач вказує на можливість порушення графіку виконання ремонтних робіт, необхідних для підготування опалювального періоду, що не дозволить розпочати опалювальний період в місті Біла Церква та може призвести до соціальної напруги та загрожує виникненню надзвичайної ситуації.
Наведене свідчить про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та інтересам ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" до ухвалення рішення у справі, а їх захист стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову.
Згідно з частиною третьою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
З урахуванням зазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне задовольнити заявлене клопотання та зупинити дію постанови НКРЕКП від 06 червня 2016 року №911 "Про анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії та право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використання нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, виданих Приватному акціонерному товариству "Білоцерківська теплоелектроцентраль" в частині анулювання ліцензій, виданих ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ", до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
Відповідно до частини першої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Частиною п'ятою статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 117, 118, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Приватного акціонерного товариства "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" (ідентифікаційний код 30664834; 09114, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Івана Кожедуба, 361) про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити.
2. Зупинити дію постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код 39369133; 03680, м. Київ, вул. Смоленська, 19) від 06 червня 2016 року №911 "Про анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії та право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використання нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, виданих Приватному акціонерному товариству "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" в частині анулювання ліцензій, виданих Приватному акціонерному товариству "Білоцерківська Теплоелектроцентраль", до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
3. Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому пунктом 5 статті 118 та статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 6 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя В.А. Кузьменко