Справа № 815/1946/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2016 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Потоцької Н.В.
за участю секретаря Мороз А.П.
сторін:
представника позивача Скіндер В.Б.
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
громадської організації "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" до департаменту Державного архітектурно - будівельного контролю в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов і припису,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов громадської організації "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" до департаменту Державного архітектурно - будівельного контролю в Одеській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 89 від 08 квітня 2016 року про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі 49 608,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності";
- визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 90 про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі 49 608,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 7 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності";
- визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 91 про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі НОМЕР_3 010,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 8 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності";
- визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно - будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. від 28 березня 2016 року про зупинення будівельних робіт за адресою: м. Одеса. Київський район, вул. Василя Симоненка на території причалу № НОМЕР_2 уздовж берега моря біля будинку № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 на ділянці де розташований в'їзд на територію СТ "ДОРОЖНИК" та усунення порушень вимог містобудівного законодавства у термін до 28 квітня 2016 року.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує, що підстави для визнання ГО "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" винною у вчиненні зазначених в акті перевірки порушення у сфері містобудівної діяльності та притягненні ГО "ВМСОТРЛ" до встановленої Законом відповідальності відсутні.
Постанови № № 89, 90 та 91 від 08 квітня 2016 року про накладення на ГО "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафів є протиправними, оскільки ГО "ВМСОТРЛ" не були допущені відповідні правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а отже, не можуть бути застосовані штрафні санкції.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав зав'ялені позовні вимоги з підстав викладених в адміністративному позові та наданих в судовому засіданні поясненнях.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про розгляд справи був повідомлений належним чином завчасно.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, покази свідків, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, судом встановлено наступне.
Головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно - будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту ДАБІ в Одеській області ОСОБА_10., із залученням представника за дорученням громадської організації «ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ» в особі Скіндера В.Б., відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553, на підставі наказу ДАБІ України № 976 від 16.12.2015 та листа - скарги гр. ОСОБА_3 від 15.03.2016 р. № К-517 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Громадської організації "Водно-моторне спортивно-оздоровче товариство рибалок-любителів".
За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 28.03.2016 року, яким у ході перевірки встановлено, що забудовником ГО «Водно-моторне спортивно-оздоровче товариство рибалок-любителів» код ЄДРПОУ 23207519 самочинно будує об'єкт за адресою: вул. Василя Симоненко (територія причалу №133 Одеська водно-моторная пристань) вздовж берега моря, біля будинку №62, №63 у Київському районі м. Одеса, без отримання вихідних даних на проектування, без розроблення та затвердження належним чином проекту, без проходження експертизи проекту, без забезпечення здійснення авторського та технічного нагляду, що є порушенням ч. 1 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність», ч. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а/с.9-13).
На підставі вищенаведеного акту перевірки та встановлених порушень головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно - будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту ДАБІ в Одеській області ОСОБА_10. винесено Припис "Про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил" від 28.03.2016 року, відповідно до якого, з метою усунення встановлених порушень, позивачу встановлені вимоги щодо усунення порушень містобудівного законодавства до 28.04.2016 року шляхом зупинення будівельних робіт та усунення порушення вимог містобудівного законодавства з повідомленням інспекції у термін до 28.04.2016 року про виконання припису (а/с. 14-18).
08.04.2016 р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно - будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту ДАБІ в Одеській області ОСОБА_10. прийнято:
- постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 89, якою на позивача за вчинене порушення, передбаченого п. 8 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф в розмірі 49 608,00 грн.;
- постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 90 якою на позивача за вчинене порушення, передбачене п. 7 ч.2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» накладено штраф в розмірі 49608,00 грн.;
- постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 91, якою на позивача за вчинене порушення, передбачено п.8 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» накладено штраф в розмірі 62010,00 грн. (а/с.41-57).
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного.
Згідно Указу Президента України від 08.04.2011р. №439/2011 "Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України", Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності та забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" та відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності визначає Закон України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Державна архітектурно-будівельна забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства. Державна архітектурно-будівельна інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за виконанням приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів та правил, у сфері житлово-комунального господарства; проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються у будівництві, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам, рішенням; розглядає справи про правопорушення у сферах містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства з прийняттям відповідних рішень.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області утворена згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" від 23.05.2011р. №549.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України N 553 від 23 травня 2011 р. затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі Порядок №553).
Відповідно до п. 5 вказаного Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 3 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Накладати штраф від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, мають право його керівник та уповноважені ним посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ст.26 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.
Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.
Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.
Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Судом встановлено, що згідно Наказу № 73 від 29.12.2015 р. Внесено зміни до списку членів ГО «ВМСОТРЛ», а саме:
По перше: включено у списки ОСОБА_5
По друге: місце № НОМЕР_1 про причалу № НОМЕР_2 «ІНФОРМАЦІЯ_1» передано в користування ОСОБА_5 з 01.01.2016 р.
По третє: ОСОБА_5 надано дозвіл на встановлення на місці № НОМЕР_1 легку тимчасову розбірну конструкцію розміром 4х9 м для зберігання човна та інвентарю із дотримання правил техніки безпеки та укріплення берегової смуги. Особовий рахунок № НОМЕР_1 (місце під курінь № НОМЕР_1 по причалу № НОМЕР_2 «ІНФОРМАЦІЯ_1» переоформити з ОСОБА_6 на ОСОБА_5 з 01.01.2016 р..
Службовою перевіркою проведеною на території причалу НОМЕР_2 (Одеської водно - моторної пристані) на ділянці де розташований в'їзд в СТ «Дорожник» поруч з ділянками № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 по вул. В. Симоненко встановлено, що на стрічковому залізобетонному фундаменті висотою 1, 5 метру над рівнем ґрунту змонтовано металевий каркас двохповерхового будинку.
Будівництво вказаного об'єкту проводилось членом ГО «ВМСОТРЛ» - ОСОБА_5, який є членом ГО «ВМСОТРЛ».
Представник позивача в судовому засіданні, зазначив, що ОСОБА_7 за порушення статут ГО «ВМСОТРЛ» та положень чинного законодавства у сфері містобудівництва ОСОБА_5 було виключено зі складу членів ГО «ВМСОТРЛ» за рішенням Ради ГО «ВМСОТРЛ» 19 квітня 2016 року.
Крім того, ГО «ВМСОТРЛ» не є замовником (виконавцем) будівельних робіт із будівництва вищевказаного об'єкту.
Отже, з урахуванням наведеного, суд вважає, що Департаментом ДАБІ в Одеській області не з'ясовано, ким саме проведено будівельні роботи, а посилання відповідача на здійснення такого будівництва Громадською організацією "Водно-моторне спортивно-оздоровче товариство рибалок-любителів" не відповідає матеріалам справи, оскільки, ОСОБА_5 на підставі Наказу № 73 від 29.12.2015 р. є членом ГО «ВМСОТРЛ», та йому передано в користування місце № НОМЕР_1 та надано дозвіл ГО на встановлення легкої тимчасової конструкції для зберігання човна та інвентарю із дотримання правил техніки безпеки та укріплення берегової смуги).
Позивач (ГО «ВМСОТРЛ») є громадським об'єднанням, має статус юридичної особи та, згідно ст.85 Цивільного кодексу України, є непідприємницьким товариством, яке не має на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками.
Відповідно до ст. 96 ЦК України, юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.
Отже, відповідальність за проведення будівництва несе член організації - фізична особа.
Також, слід зауважити, що п. 9 Порядку №553 визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.
У разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта щодо якого неможливо встановити суб'єкта містобудування, який будує чи збудував такий об'єкт, перевірка проводиться із залученням представників органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ. Документи, оформлені за результатами такої перевірки, надсилаються до відповідного органу внутрішніх справ для встановлення особи суб'єкта містобудування.
Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати п'яти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на два робочих дні.
З метою з'ясування обставин проведення перевірки судом, в якості свідка, допитаний ОСОБА_8, який пояснив, що він є начальником причалу № НОМЕР_2.
Щодо проведенної перевірки зазначиі наступне:
- на початку березня 2016 року (до 8 березня) на причал № НОМЕР_2 прибула жінка, яка назвалась інспектором Департаменту ДАБІ в Одеській області, оглянула територію, зокреса місце № НОМЕР_1 і поїхала. Жодних документів вона не складала. Під час її приїзду нікого з представників ГО «ВМСОТРЛ» не було.
28 березня 2016 року на причал № НОМЕР_2 жодний представник Департаменту ДАБІ в Одеській області не приїздив. Свідок абсольтно впевнено може це підтвердити, оскільки 27 березня його день народження.
Крім цього, для з'ясування обставин розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, судом допитано в якості свідка ОСОБА_9, який разом із представником ГО «ВМСОТРЛ» Скіндером В.Б. прибув на розгляд справи до Департаменту ДАБІ в Одеській області 8 квітня 2016 р.
В судовому засіданні ОСОБА_9 пояснив, що вони разом із Скіндером В.Б. прибули до Департаменту ДАБІ в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, близько 12:00 години, оскільки розгляд справи призначено на 12 годину.
По прибуттю запитали інспектора ОСОБА_10.. Працівники Департаменту ДАБІ в Одеській області повідомили, що вона знаходиться на перевірці, тому ми написали заяву про перенесення розгляду справи, яка зареєстрована відповідачем 08.04.2016 р. (а/с. 88).
18.04.2016 р. за вхід № 91 від Департаменту ДАБІ в Одеській області ГО «ВМСОТРЛ» отримала постанови №№ 89, 90, 91 від 08.04.2016 р.
З урахуванням наданих в судовому засіданні пояснень свідками та матеріалів справи, суд дійшов висновку про порушення відповідачем порядку проведення перевірки та розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
При цьому, слід також зазначити, головний інспектор Департаменту ДАБІ в Одеській області ОСОБА_10. викликалась судом у якості свідка, однак до суду не з'явилась.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч.2 ст.19 Конституції України.
Відповідно до ч. 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Частиною 3 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Приймаючи до уваги вищевикладене, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати розподілити згідно ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 89 від 08 квітня 2016 року про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі 49 608,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 90 про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі 49 608,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 7 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. № 91 про накладення на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "ВОДНО-МОТОРНЕ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧЕ ТОВАРИСТВО РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ" штрафу у розмірі НОМЕР_3 010,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п. 8 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно - будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ОСОБА_10. від 28 березня 2016 року про зупинення будівельних робіт за адресою: м. Одеса. Київський район, вул. Василя Симоненка на території причалу № НОМЕР_2 уздовж берега моря біля будинку № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 на ділянці де розташований в'їзд на територію СТ "ДОРОЖНИК" та усунення порушень вимог містобудівного законодавства у термін до 28 квітня 2016 року.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Потоцька Н.В.
.